Inzerce
Inzerce
Inzerce

Čtyřtýdenní kluk se často náhle vzbudí např. po 20 minutách spánku a hned silně křičí - když se to opakuje víckrát za den, není to něco vážnějšího? - diskuze

Příspěvek z diskuzí: 0 až 6 měsíců (strana 254).

 • Čtyřtýdenní kluk se často náhle vzbudí např. po 20 minutách spánku a hned silně křičí - když se to opakuje víckrát za den, není to něco vážnějšího?
  Dobrý den,

  syn bude v úterý mít 4 týdny. Už dlouho se mu opakovaně stává, že třeba 30 minut spí, pak hodinu nespí, pak 20 minut spí, pak zas třeba hodinu nespí, a podobně se to víckrát opakuje. Někdy to celé trvá 6 hodin, někdy i 7 nebo 8. Tehdy nezabírá ani zavinovačka, ani manželčino chování, ani můj uvolněný zpěv, ani ježdění v kočárku a úplně ignoruje nějaké "ššššš". Jediné, co na něho funguje, je ho nakojit, ale to by mohl být problém ve chvíli, kdy se dokrmil třeba před půl hodinou.

  Když má tyhle "stavy", spí dost neklidně, křičí často ve spánku a když se vzbudí, začne rychle dýchat (jako by ho něco vyděsilo) a ve vteřině silně křičí. Když to přejde, tak jen na den nebo na dva. A to si stejně myslím, že spíš dospává z toho předchozího vyčerpání.

  Problém je v tom, že já nevidím (kvůli poškození v inkubátoru, ne kvůli vrozené vadě), takže řeč těla sleduje manželka a já vnímám jen projev zvukový. Když už je to poněkolikáté, často to prý vypadá, že kluk je ospalý a spát by vlastně chtěl, ale netušíme, co ho může opakovaně ze spánku tak ostře budit.

  Navíc mám obavu, aby on ve skutečnosti neměl nějaký vážný problém a abychom to nezanedbali. Nesl bych totiž asi dost těžce, kdyby následkem zanedbání něčeho, o čem nevíme, on měl třeba později problémy se sluchem nebo s mluvením, protože já s ním jinak než zvukem komunikovat nemůžu.

  Máte někdo prosím nějaké tipy, co v takovém případě dělat a jak se ujistit, že mu nic vážného nehrozí?

  Předem děkuji za odpovědi nebo návrhy.
  kalat-hj   | 03.01.2021 04:15:25 | Reakcí: 3, poslední: 04.01.2021 21:29:32
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Čtyřtýdenní kluk se často náhle vzbudí např. po 20 minutách spánku a hned silně křičí - když se to opakuje víckrát za den, není to něco vážnějšího?
   Pokud máte jakékoliv obavy, tak konzultujte s lékařem, raději ze sebe udělat "hlupáka" než něco zanedbat a později si to vyčítat.
   Ale z vlastní zkušenosti bych spíše řekla, že ho může trápit bříško. Syn zpočátku taky jen spal, byl na prsu nebo plakal, a to byl teda pořádný ječák. Napíšu co fungovalo u nás, třeba si z toho něco vyberete  
   U kojení jsem žádné pravidelné časy nedodržovala, prostě když se ohlásil, tak jsem mu dala cucnout a neřešila, jestli je to po pul hodině nebo po 3 hodinách. U UM se musí dodržovat nějaké časové rozestupy, ale syn byl pouze kojen, tak jsem to opravdu neřešila. Dál bych dopručila, dávat často na bříško, u nás syn teda na bříšku nechtěl bývat, tak jsme často využívali polohu na tygříka nebo manželovi na břichu se mu líbilo   Při každém přebalování jsme pocvičili s nožičkama, to bylo asi nejúčinnější a prděl jak starý chlap nebo jsme masírovali bříško mastí Pupík. Můžete vyzkoušet nahřívací polštářky. A pak jsme se teda neobešli bez kapek, u syna nejvíc zabíral Sab simplex, ten jsem dávala před kojením. Ale chce to vyzkoušet a hlavně snažit se být v pohodě. Držím pěsti a přeji ať toto uplakané období máte brzy za sebou  
   miška03   | 03.01.2021 15:53:39
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Čtyřtýdenní kluk se často náhle vzbudí např. po 20 minutách spánku a hned silně křičí - když se to opakuje víckrát za den, není to něco vážnějšího?
    Ještě mě napadá, že se může jednat o růstový spurt  
    miška03   | 03.01.2021 15:54:50
    Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Čtyřtýdenní kluk se často náhle vzbudí např. po 20 minutách spánku a hned silně křičí - když se to opakuje víckrát za den, není to něco vážnějšího?
   Souhlasím s příspěvkem výše -kojit kdykoliv pokud to pomůže. U mého prvního dítěte téměř celý 1.rok nebyl spánek dle tabulek. Jako novorozenec nespalo déle jak hodinu...chovat, kojit, cvičit s nožičkami, spát a zase dokolečka. Když spalo déle byl to pro mě svátek. Čím starší, tím lepší, ustálilo se. S druhým dítě těm se nedá srovnat - to naopak ve spaní bylo předpisové. Nezapomeňte, že pláč je to jediné co ti drobečkové mají k přivolání. Přeju trpělivost.
   Katka354   | 04.01.2021 21:29:32
   Reagovat | URL příspěvku

Téma: 0 až 6 měsíců (strana 254)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce