Inzerce
Inzerce
Inzerce

10měsíční syn odmítá mléko a masozeleninové přírkmy

Dobrý den, jsem maminkou 10měsíčního syna, který mi již druhý měsíc odmítá jíst masozeleninové příkrmy. Dá si lžičku a zvrací, nebo kousek sýru či sušenky i pečiva. Následuje natahování a zvracení. Koj. mlíčko také vůbec nechce, jen to zkusí, už ho natahuje a ani náhodou to do něj nedostanu. Zkoušela jsem různé druhy i příchutě koj. mlék, ale bez úspěchu. Míchala jsem mu to i do kaše, ale z toho se mi taky vždycky pozvrací, když mu tam namíchám to mléko. Řekla jsem to už i doktorce, ale ta mi jen odpověla, že to mám pořád zkoušet. Zkouším to už druhý měsíc, ale bez úspěchu. Zkoušela jsem mu třeba ráno po noci, kdy nic nejí, nabízet jen to mléko, nebo příkrm, ale nic z toho si nedal, radši nejedl do 12. hodiny, kdy jsem to vzdala a dala mu pribináčka, který si dá stejně jako přesnídávku nebo nemléčnou kaši Hami. Z těchto tří věci se skládá jeho celodenní jídelníček a vůbec se mi to nelíbí. Mám strach, jestli nemá problém se žaludkem a já mu tím neustálým zkoušením a následujcím zvracením jen nepřihoršuju.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Je to dost zvláštní, pokud snese Pribiňák, měl by snášet i mléko, zvlášť přes to, že Pribiňáky se do 1 roku nemají podávat, měl by stačit jogurt. Podávání mléka a masa do 1 roku je důležité a pokud to dítě tolerovalo a náhle přestalo, je někde chyba. Zkuste to znovu zkonzultovat s dětskou lékařkou, nebo požádat o interní vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

10měsíční syn odmítá mléko a masozeleninové přírkmy - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×