Inzerce
Inzerce
Inzerce

Strava v prvním trimestu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak nejlépe zvládat zažívací potíže v počátku těhotenství. Mám za sebou 6. týden a jak se říká, nevolností si užívám do sytosti. Moc toho za den nesním, ráno do sebe s obtížemi nasoukám čtvereček celozrného chleba a na oběd trošku polévky. Jinak toho jde více ven jak dovnitř. Vím, že to není dobré ani pro mne, ani pro miminko, jsem z toho docela vyčerpaná. Příjdu z práce a celý zbytek dne prospím. Mám vyzkoušené sušenky po ránu, kolu, zázvor, těhotenské čaje a nic z toho nezabírá. Prosím poraďte mi, co s tím.

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Dobrý den, zažívací potíže na počátku těhotenství nejsou nic výjimečného. Někdo to prožívá přece jenom obtížněji. Proto pár rad, které by mohly pomoci. Je dobré jíst častěji v menších porcích, i několik malých svačinek během dne. Dobrou volbou může být suchá strava, tzv. „bílá“ dieta sestavená ze složených sacharidů – brambory, rýže, těstoviny, rohlík nebo piškot či sušenka. Velmi vhodné je volit lehce stravitelné pokrmy, nezařazovat smažené, tučné a pikantní jídla. Vývary a obilninové polévky mají zklidňující efekt. Pudink, jogurt s čerstvým ovocem nebo domácky připravený koktejl může být v tomto období zdrojem nezbytných živin. Ano zázvor, patří k častým doporučením. Důležité je několikadenní používání. Je možné ho použít ve formě čaje připraveného z čerstvého zázvoru s citrónem, rozmixovaného do koktejlu, cumlat zázvorové lízátko nebo kandovaný zázvor.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Strava v prvním trimestu - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×