Inzerce
Inzerce
Inzerce

Boty v zimě na ven i na doma

Naše holky (15 měsíců) chodí okolo nábytku, ale zatím se nepustí. Nedáváme jim zatím ani žádné bačkůrky, sandálky, nic, jsou v ponožkách. Ale chtěla bych se zeptat, jestli mám pořizovat boty na ven - konkrétně do zimního, sněhového počasí (chodíme teď s holkama často bobovat, mají boby pro nejmenší prcky), nebo jestli stačí třeba nějaké zateplené, voděodolné capáčky? Holky se ve sněhu nepohybují, dáme je do bobu a vozíme je.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pokud děti nechodí ve sněhu, nemusíte pořizovat zimní obuv. Do spadáku stačí na nožičky obout kožešinové návleky. Pokud se však s dětmi věnujete zimním radovánkám, koupi kvalitní nepromokavé zimní obuvi, kterou je vhodné naimpregnovat, se nevyhnete. Doma mohou děti chodit pouze v ponožkách s protiskluzovou úpravou. Pokud začnou chodit, je potřeba i na doma kvalitní kotníčková obuv - ne capáčky - k posílení vývoje klenby nožní a správné chůze.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Boty v zimě na ven i na doma - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×