Inzerce
Inzerce
Inzerce

Opakované anginy a ATB

Dobrý den, mám dcerku 2,5 roku a syna 1,5 roku. Dcerka má poslední rok opakované anginy. Pravidelně každý měsíc (někdy i 2x do měsíce) má horečky kolem 39-40°C, které trvají vždy 2-3 dny a má zahnisané mandle. Od začátku tohoto roku ji pan doktor léčil většinou Ospenem, ale v létě už jsem si řekla, že jí ATB už dávat nebudu, přišlo mi hrozné takhle malému dítěti dávat co 14 dní ATB! Tak jsme zkusili homeopatika, ale jen to stálo peníze ... :-( Od srpna byla nemocná 5x a teď zase dobíráme Ospen. Je zvláštní, že syn nikdy angínu neměl. Rýmu a kašel mají vždycky spolu, ale anginu jen dcerka. Odběry vyšly negativně, "jen" na nosní sliznici má stafylokoka a s tím se prý nedá nic dělat. Já i přítel jsme jako děti měli také opakované anginy, může se jednat o nějaký patogen?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Stav doporučuji co nejdříve konzultovat s lékařem na ORL, zda dítě nemá někde ložisko infekce. Není v pořádku, že má tak časté anginy, možná je problém i v imunitním systému, který by bylo vhodné podpořit, ale až po ORL vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Opakované anginy a ATB - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×