banner

Dobrý den, můj skoro 4letý syn má stále kruhy pod očima - spíše šedé barvy. Nevím, zda je to tím, že málo pije? Ráno vypije 3 dcl mléka, potom pije ve školce (říká mi, že 2 hrnečky) a odpoledne doma někdy vypije 0,5 l vody, někdy však jen polovinu. Je to málo? Můžou být ty kruhy tím? Nebo máme zajít na nějaké vyšetření? Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Kruhy pod očima nemusí znamenat dehydrataci, dítě ve 4 letech by mělo vypít cca 1 litr tekutiny. Kruhy pod očima mohou mít mnoho příčin - nedostatek železa - odhalí krevní vyšetření, světlejší kůže - prosvítající cévní kresba. Doporučuji zkonzultovat s obvodním lékařem.

Sdílejte stránku

Následující článek:

Alergie - vymizí?

Poradna

Dobry den, rada by som sa opytala, aka je ochrana dietatka po 2. ockovani infanrix hexa. Dcerka ma dostat 3. davku o mesiac (po 8 mesiacoch po 2. davke), ale vcera si oskrela prstek na strku na ceste, byvame na dedine... Ranu som samozrejme ocistila a vydenzifikovala peroxidom. Hrozi dcerke nakaza tetanom?

Dobrý den, 

ochrana po 2. dávce je již úplná, 3. dávka je posilovací, aby ochrana vydržela do dalšího očkování – tj. do 5 let věku dítěte.

Obsah článku

  1. Odpověď

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
17 hlasů

69 %
47 hlasů

6 %
4 hlasy

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0