banner

Dobrý den, mám téměř dospělého syna. Od malička s ním jezdívám na alergologii z důvodu časté nemoci ve školce. Většinou býval nemocný tak, že začal kašlat a ono mu to sedlo na průdušky, tak míval často ATB. Postupem let se nemocnost hodně spravila. Mívá tak 2x do roka kašel a nemocný s horečkou bývá tak 1x za rok. Byla u něj tedy zjištěna menší alergie na břízu, ale potíže u něj žádné nepozoruji. Spirometrii má v normě. Zajímalo by mě, zda je nutné ještě jezdit na alergologii?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Doporučuji domluvit se a alergologem, zda jsou ještě nutné kontroly, myslím, že by mohl býv vyřazený z evidence.

Sdílejte stránku

Předchozí článek:

Dítě se chytá za hlavičku

Následující článek:

Dceru trápí plynatost

Poradna

Zvracení v autě
avatar Dyni77 15. 12. 2025

Dobrý den, paní doktorko, nemáte prosím tip na nějaký přípravek, který by fungoval na zvracení v autě u 8měsíčního dítěte? Zkoušeli jsme nakrmit v různých časových rozestupech nebo nenakrmit, někdy zvrací po 10 minutách na rovné silnici a pak třeba 2 hodiny se serpentýnami nebyl problém. Ráda bych, aby si dcera nevypěstovala odpor k cestování. Já osobně jsem jako dítě měla dobrou zkušenost s homeopatiky, ale koukala jsem, že jsou až od 18 měsíců. Děkuji za rady, přeji hezký den.

Homeopatika fungují velmi dobře, Cocculine tablety jsou doporučené pro starší,v kojeneckém věku lze podávat homeopatikum Cocculus inducus 9 CH a to tak, že tubičku homeopatika rozpustíme ve 100 ml převařené kojenecké vody - nemá se rozpouštět třepáním, ale krouživým pohybem,podává se popíjením po doušcích po 10 min. ,začít  1 hod před jízdou a poté po celou dobu jízdy.


 

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

26 %
28 hlasů

68 %
73 hlasů

6 %
6 hlasů

Celkem hlasovalo 107 unikátních návštěvníků

Diskuze 0