Inzerce
Inzerce
Inzerce

Alergie na kravské mléko u kojence

Dobrý den, mám 7,5 měsíčního syna (8,6kg) u kterého byla prokázána alergie na bílkovinu kravského mléka. Syn je stále kojen, v poledne má masozeleninový příkrm, večer nemléčnou kaši, do které mu dávám kousek banánu nebo hrušku. Ráda bych zvolna přestala kojit, protože jsem stále na dietě, kdy nejí žádné mléčné výrobky a už se cítím dost unavená. Vůbec ale nevím, jaký jídelníček synovi zavést, kolikrát denně by měl mít UM a kolik "normálních jídel". Zatím měl jen tyhle dva příkrmy a kojila jsem ho, jak chtěl. Dál bych se ráda zeptala, nevadí, že syn večer dostává nemléčnou kaši? Nevím, jestli nějak nutričně nestrádá... Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď

Pokud byla u Vašeho syna prokázána alergie na bílkovinu kravského mléka krevním odběrem, lze dítěti nasadit tzv. vysoký hydrolyzát adaptovaného mléka - Nutrilon alergy care. Pokud krevní odběr nebyl proveden a na alergii se usuzovalo jen empiricky při kojení a bolestech bříška, kdy jste jedla mléčné výrobky, doporučila bych, abyste začala mléčné výrobky jíst a dle stavu dítěte poté při převádění na umělou stravu bych doporučila buď vysoký hydrolyzát, nebo HA formuli. Konzultuje se svým dětským lékařem.
V 7 měsících by mělo dítě mít: ráno mléčnou dávku, dopoledne ovocný příkrm - lze obohatit i lepkem - t.j. piškot, v poledne masozeleninový příkrm, 1xtýdně místo masa 1/ žloutku, odpoledne mléčnou dávku - od 8 měsíce lze nabídnout jogurt s přihlédnutím na alergii na KM, může ho snášet, na noc kaši, pokud mu stačí nemléčná, tak lze ponechat, ale pokud se po nemléčné brzo budí, lze přidat do kaše adaptované mléko a jedna mléčná dávka v noci.
Průběžně nabízejte během dne tekutiny - čaj, vodu, ředěné ovocné šťávy.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Alergie na kravské mléko u kojence - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×