Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nechutenství, zvracení

Dobrý den, mé téměř čtyřleté dítě nejí. Toto trvá již dlouhou dobu - cca 1 rok. Asi před půl rokem jsem to konzultovala s naší lékařkou, ta jej pouze zvážila a změřila a řekla, že není podvyživený. Jídlo zásadně odmítá, nezvládá zadanou fyzickou zátěž, nemá na ni prostě energii. Pokud se náhodou nají, je zlatíčko, jinak je nervózní, agresivní, protivní. Většina jídla začíná fuj, to jíst nebudu, ani náhodou. Celý den se do něj něco snažím nacpat, mnohdy si nevezme ani sušenku, a i když jí, tak strašně malé množství. Také poměrně často zvrací - při větším kašli nebo pláči se mu okamžitě zvedne žaludek. Dávala jsem sirup Pediakid na podporu chuti k jídlu, bez výraznějšího výsledku, vitamíny s řadou B, momentálně zkouším sirup Gastrotuss.

Co mám podle Vás dělat více? Mám trvat na nějakém vyšetření od dětské lékařky? Je to předčasně narozené dítě, někdy prý u těchto dětí bývají problémy s příjmem potravy, ale jako malý jedl moc hezky. Byli jsme na pobytu v lázních (lehká hypotonie), opravdu to nezvládal, běžné procedury jej naprosto vyčerpávaly, dokonce mi půl kila zhubnul. Měří asi 103 cm váží 16kg.

Děkuji

Inzerce

Odpověď

Určitě bych doporučila interní a gastroenterologické vyšetření s ohledem na zvracení a nechutenství. Jak píšete, bývá unavený, možná by stálo za to i neurologické vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Nechutenství, zvracení - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×