Inzerce
Inzerce

Červené pupínky kolem zadečku

Dobrý den paní doktorko, potřebovala bych poradit. Andulka (32 měs.) už víc jak půl roku nemá přes den plenky, a je to měsíc, co spinká taky bez plenek - asi po týdnu jí kolem zadečku vyrazily červené pupínky připomínající opruzení. Jenže je mi to záhadou. Nijak zvlášť ji nenavlékám, doma je v tepláčkách, ven pod kalhoty jí dávám bavlněné punčocháče, večer spinká v tenkém pyžámku a v tenkém spacím pytli, a přes nohy má přehozenou peřinu, jelikož máme v ložnici dost chladno, jenže ona se stejně odkope, nebo leží na peřině. Nemám tedy pocit, že by byla zpocená, aby se jí vytvořily opruzeniny. Natírala jsem to imazolem - nijak zvlášť to nepomohlo, pak sudocremem - to samé, nepomáhá. Už nevím co s tím, bepanthenem nebo rybilkou jí to nechci natírat, je to dost mastné, měla by hned kalhotky a tepláčky prosáklé. Říkám si, jestli to není tím, že má pod prostěradlem chránič matrace, ale když jsem ho kupovala, byla tam jakási záruka toho, že je to vhodné pro děti a nezpůsobuje to opruzeniny. Mohla byste mi poradit, co by to mohlo být a jak se toho zbavit? Už se nás to drží 3 týdny. Jsou to červené pupínky připomínající vřídky.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Tyto pupínky mohou být reakcí na prací prášek, nebo kosmetiku na umývání, popřemýšlejte, zda jste něco nevyměnila. Pokud byl Imazol bez efektu, zkuste omývat odvarem z černého čaje a přece jen lehce Rybilku - jen tenký film. Nebo jen na 3 - 4 dny Pityol, ten jen přechodně.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Červené pupínky kolem zadečku - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×