Červené pupínky kolem zadečku
Dobrý den paní doktorko, potřebovala bych poradit. Andulka (32 měs.) už víc jak půl roku nemá přes den plenky, a je to měsíc, co spinká taky bez plenek - asi po týdnu jí kolem zadečku vyrazily červené pupínky připomínající opruzení. Jenže je mi to záhadou. Nijak zvlášť ji nenavlékám, doma je v tepláčkách, ven pod kalhoty jí dávám bavlněné punčocháče, večer spinká v tenkém pyžámku a v tenkém spacím pytli, a přes nohy má přehozenou peřinu, jelikož máme v ložnici dost chladno, jenže ona se stejně odkope, nebo leží na peřině. Nemám tedy pocit, že by byla zpocená, aby se jí vytvořily opruzeniny. Natírala jsem to imazolem - nijak zvlášť to nepomohlo, pak sudocremem - to samé, nepomáhá. Už nevím co s tím, bepanthenem nebo rybilkou jí to nechci natírat, je to dost mastné, měla by hned kalhotky a tepláčky prosáklé. Říkám si, jestli to není tím, že má pod prostěradlem chránič matrace, ale když jsem ho kupovala, byla tam jakási záruka toho, že je to vhodné pro děti a nezpůsobuje to opruzeniny. Mohla byste mi poradit, co by to mohlo být a jak se toho zbavit? Už se nás to drží 3 týdny. Jsou to červené pupínky připomínající vřídky.
Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:
Tyto pupínky mohou být reakcí na prací prášek, nebo kosmetiku na umývání, popřemýšlejte, zda jste něco nevyměnila. Pokud byl Imazol bez efektu, zkuste omývat odvarem z černého čaje a přece jen lehce Rybilku - jen tenký film. Nebo jen na 3 - 4 dny Pityol, ten jen přechodně.
Předchozí článek:
Červené skvrny kolem úst - alergie na jídlo?
Následující článek:
Červený flíček na kůži
Poradna
Dobry den paní doktorko,
zapomněla jsem si vzít 21. prášek Caletto antikoncepce ve čtvrtek 26. 2. v 18:00 hodin. Poslední prášek jsem si tedy vzala ve středu 25. 2. Nechráněný styk jsem měla v pátek 27. 2., v sobotu 28. 2. a ve čtvrtek 5. 3. ve 22:00 hodin. Nové platíčko Caletto jsem začala brát v pátek 6. 3. v 8:00 ráno a tentýž den v 19:00. Následně jsem začala užívat Caletto v 19 hodin (sobota, neděle). V sobotu 7. 3. v 8:00 ráno jsem si vzala Postinor. Chtěla bych se Vás zeptat, jaké je riziko, že během pauzy došlo k ovulaci tedy otěhotnění? V době pauzy jsem nedostala menstruaci.
Děkuji Vám a přeji krásný den.
Dobrý den,
pokud to byl pauzový týden jako obvykle, chráněná byste měla být jak jste zvyklá.
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
24 %
24 hlasů
2 %
2 hlasy
12 %
12 hlasů
47 %
47 hlasů
15 %
15 hlasů
Celkem hlasovalo 100 unikátních návštěvníků