Inzerce
Inzerce
Inzerce

Několik otázek najednou

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat:

1. Jakou kosmetiku byste mi doporučila pro novorozence, jde mi o koupání (na vlásky a tělíčko) a po koupání (olejíček, mléko), co mám vyzkoušené na starší dcerce značky Johnson baby a podobné reklamní značky jí nevyhovovaly, díky nim byla věčně vysušená, až jsme přešly na Linolu a Excipial, problémy ustaly. Tak bych tomu ráda u druhého miminka předešla.

2. Kdy u miminka prodlužovat dobu kdy je vzhůru, a tím rozdělit spaní přes den, třeba do 3-4 dob.

Inzerce

3. Jak poznat, že noční kojení již není z hladu, ale potřeba miminka mít mámu u sebe, zda lze předejít zbytečnému nočnímu buzení a tím naučit již od miminka na spaní přes celou noc, samozřejmě, že beru v úvahu, že každé miminko je jiné a má své potřeby, jen jestli máte nějakou univerzální radu.

4. Dcera (téměř 4r) má asi 4dny lehce nahnědlý povlak na jazyku a zvláštní dech (vyloučila jsem, že by zabarvení a dech bylo z jídla), může to značit nějaký problém, třeba s trávením? Přijde mi, že i hodně kaká, každý den 1-2x. Během posledních dvou měsíců měla dvoje ATB na zánět stř. ucha, může to být důsledek braní ATB (poslední dobrala jsou to 3 týdny, probiotika jsme doplňovali).

Inzerce

5. Jak už jsem psala, dcera prodělala během měsíce dva záněty středního ucha, dříve na to nikdy netrpěla, až s nástupem do školky. Bylo nám doporučeno mandli odstranit, tak bych se chtěla zeptat, zda to není předčasný verdikt - po dvou zánětech jít hned odstranit mandli? Jak dlouho, po případném odstranění, nesmí dítě do kolektivu a zda i přes odstranění mandle hrozí další zánětlivé rýmy a záněty ucha, lze tomu nějak předcházet?

Omlouvám se za tolik otázek, předem moc a moc děkuji za jejich zodpovězení. Pěkný den. S.

Inzerce

Odpověď

1. Doporučuji kosmetiku značky Bioderma. Je sice dražší, ale velmi dobře tolerovatelná pro děti do 3 měsíců. Pro tak malinké miminko nepotřebujete šampon na vlásky, stačí jen opláchnout vodou, na místo zapářky - genitál, pod krkem, pod pažičky použijte mýdlo, nebo ABC derm mousant, po koupání tělové mléko, nebo tělový olej.

2. Intervaly spánku a bdění si děti do 1 roku určují samy podle svých potřeb, po 3. měsíci se režim většinou stabilizuje na dobu spánku dopoledne a odpoledne, nedoporučovala bych dítěti režim nutit.

3. Noční kojení "z hladu" je po 3 - 4 hodinách, pokud dítě vyžaduje kojení častěji a je to jen krátké přisátí, je to potřeba miminka mít mámu u sebe. V tom případě doporučuji jen pochovat, zkusit nabídnout čaj, nebo kojeneckou vodu a dítě k prsu nepřikládat.

Inzerce

4. Hnědý povlak na jazyku může být důsledek braní antibiotik, doporučuji zkontrolovat moč a doplnit dále probiotika.

5. Pokud je nosní mandle zvětšená a způsobuje opakované infekty - záněty středouší a rýmy, doporučuji odstranění. Po odstranění mandle je nutná rekonvalescence týden, pokud je možno, doporučuji kolektiv po 14 dnech. Samozřejmě, že i po odstranění nosní mandle může dítě onemocnět, ale infekty již nejsou tak časté. K prevenci doporučuji otužování, je možno podávat i potravinové doplňky k podpoře imunity.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Několik otázek najednou - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×