Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dítě protestně brečí, když jej chci otřít

Dobrý den, mám dvouletého syna, ještě nosíme plínky. Když ho chci otřít mezi nožičkami třeba žínkou nebo vlhčeným ubrouskem spíše ve vrchní oblasti a třísla, nechce se nechat, tak protestně brečí. Byla jsem i u lékaře. Prohmatal ho, prohlídl, kupodivu ani moc neplakal, spíš se mu nelíbilo, že na něj sahá cizí člověk. Lékař nic nenašel, říkal, že to může prostě jen tak zkoušet, že nechce. Mám to dál řešit nebo nechat být? Nerada bych něco zanedbala. Nevím, jestli ho to bolí nebo jestli je mu to třeba jen nepříjemné. Když si ale hrajeme, vůbec mu to nevadí, že na tom hopsá nebo si to jinak mačká.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Podle vyšetření Vašeho lékaře nemá syn patologický nález, může ho třeba žínka nebo vlhčený ubrousek studit, a to se mu nelíbí. Zkuste ho při hygieně sprchovat vlažnou vodou, pokud to situace dovoluje, nebo pokud není zněčištěn stolicí, otírání vynechejte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Dítě protestně brečí, když jej chci otřít - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×