Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pozice v polosedu u novorozence

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se Vás zeptat, zda-li je možné nechat novorozence v lehátku, kde je dítě v polosedu - v podobné poloze jako v autosedačce. Koupili jsme si toto lehátko pro novorozence, kde bylo napsáno, že jej lze používat od narození. Dcerku jsme dávali do lehátka zhruba od 6. týdne. Dcerce se lehátko moc líbilo. Někdy nám dokonce v lehátku třeba na hodinu usnula. Až později jsem se na internetu dozvěděla, že tak malé děti vůbec v takovém polosedu být nemají, jelikož nemají ještě silné bederní svaly a mohlo by to ohrozit budoucí správné držení těla. Dost mě to vyděsilo, jelikož dcerka byla v lehátku dost často. Také mne zajímá Váš názor na používání autosedačky.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Děti od narození mohou být v poloze polosed, ale ne samozřejmě dlouhodobě, je třeba polohu střídat s položením na záda, nebo na bok. Autosedačku musíte používat do auta, na to je předpis, ale i v době nemoci - při rýmě se doporučuje pro děti zvýšená poloha, takže v polosedu bývají kojenci často, nezpůsobuje to poruchu bederních svalů. V této poloze nemají být děti dlouhodobě - 3 - 4 hodiny.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pozice v polosedu u novorozence - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×