Celkem výsledků pro výraz "spontanni potrat": 100
Dobrý den, je mi 26 let, manželovi 28 spermiogram má na výbornou mě zjištěno FSH:15 AMH:1,14 ještě tento cykus mi udělali IUI v nativu. Zajímalo by mě, zda je vůbec nějaká šance s takovými hodnotami, dva dny před IUI folikul na pravém ováriu 18mm děkuji
Dobrý den, pokud jste mladá a spermiogram manžela je v pořádku, pak šance na otěhotnění je. Nicméně obecně IUI nemá o moc vyšší pravděpodobnost než spontánní početí, ale je nejméně invazivní. Pár cyklů stojí za to zkusit.Pokud by nebyly uspěšné, pak se většinou přistupují k nějaké z metod IVF.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chci se zeptat na Váš názor ohledně císařského řezu z důvodu inkontinence moči. Mám za sebou dva spontánní porody, oba bez komplikací. Po druhém porodu mi ale zůstaly problémy s udržením moči. Jsem 2 roky po druhém porodu a mám s tím stále problémy. Nyní jsem neplanovaně otěhotněla, miminko si necháme. Už teď mám ale strach, jak to se mnou bude, až porodím. Nyní mám klasické těhotenské nevolnosti, takže často zvracím a musím dodat, že se při každém zvracení doslova pomočím. :-( Při kašli, při kychnuti, při zasmátí..je to dost nepříjemné. Snažím se posilovat pánevní dno, ale výsledky zatím žádné. A teď k dotazu. Na poslední kontrole jsem sdělila problém své lékařce a zeptala se, zda by v mém případě, nebyl možný císařsky řez, neboť se bojím, jak to se mnou bude po 3. porodu. Lékařka mi ohledně inkontinence nic nerekla, jen chladně odpověděla, že třetí už půjde jako po másle. Docela mě to mrzí. Myslíte, že bych v tomto případě mohla mít nárok na císařský řez? Nebo jaký na to máte názor Vy?Děkuji za odpověď.
Dobrý den, v první řadě je potřeba, abyste absolvovala urogynekologické vyšetření, zda se vůbec o inkontinenci jedná, popřípadě jakého je typu a stupně. Na základě toho lze pak zvažovat, jakym způsobem budete rodit. Nevím, zda je praxe taková všude, ale měla by být, protože porodník musí důvod císařského řezu stanovit a na základě něčeho operaci schválit. Není to tak jednoduché, císařský řez musí být oprávněný, protože se jedná o poměrně rozsáhlou břišní operaci, která má také svá velká rizika a pokud by se Vám v průběhu císařského řezu něco závažného stalo, porodník musí argumentovat, proč se tento způsob porodu zvolil. Obecně se císařské řezy občas z důvodu inkontinence dělají, ale ve velmi vzácných případech a stav musí posoudit urogynekolog. Je pravdou, že 3. porod je většinou rychlý a nekomplikovaný a císařský řez pro Vás bude jistě daleko větší zátěží.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,11/2016 jsem byla laparoskopicky operovaná kvůli 8 cm cystě na pravém vaječníku. Při operaci jsem přišla o celou pravou stranu a histologie potvrdila bohužel endometriózu. Lékaři mi při operaci dal na výběr, buď podstoupím doplňující hormonální léčbu, kterou by jsem byla půl roku jako kdyby v přechodě, a nebo se začneme snažit o miminko. Protože mám 29 roků není na co čekat a začali jsme pracovat na miminku. Zatím je to jen druhý měsíc, tak uvidíme. Ale při kontrole měsíc a půl po operaci mi lékař opět našel cystu - 4 cm, tentokrát na levé straně, ale prý se nejedná o endometriózu, ale že došlo ke krvácení do prasklého folikulu. Dá se to na sonu dobře rozlišit? Říkal, že při operaci jsem kromě toho vaječníku s vejcovodem jinde neměla ložiska. Jen jedno maličké kdesi vzadu za dělohou, které vypálil. Jinak prý levá strana OK, aji břicho, nikde nic neviděl. Myslíte, že mám šanci přirozeně otěhotnět?
Dobrý den, endometriální cysta od jiné lze na ultrazvuku větsinou dobře rozlišit. Pokud se tedy jedná o folikulární cystu, při laparoskopii jiná ložiska nalezena nebyla a vejcovod na zachovalé straně je průchodný, pak šance na spontánní otěhotnění určitě je. Navíc jste mladá, takže určitě zkoušejte zatím touto cestou.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,můj dotaz se především týká ovulace. Je mi 34 let, o dítě se s manželem snažíme zhruba 4 roky. Před dvěma lety jsem otěhotněla, ale již v 5. týdnu došlo k zamlklému potratu. Rok poté jsem musela na laparoskopii – odstranění cysty na pravém vaječníku, byla také provedena průchodnost vejcovodů (vejcovody jsou průchodné). Avšak byla mi zjištěna endometrióza (asi II. stupně). Mám kratší cyklus 24 dnů, menstruace trvá 6 dní. Někdy pár dní před menstruací špiním. Napadlo mě, jestli není problém v mojí ovulaci. Provádím ovulační test: (25. 2. začátek menstruace), 7. 3. pozitivní test (11DC) a 9.3. ultrazvuk u gynekologa. Ačkoliv jsem myslela, že už k ovulaci došlo, našel zralý folikul (asi 20 mm), což znamená, že ještě nepraskl. (Bazální teplota 8.3. 36,41/ 9.3. 36,74/ 10.3 36,79.) Došlo k ovulaci? K ovulaci by mělo dojít nejpozději do 36 hodin od pozitivního ovulačního testu. Znamená to, že i když byl folikul velký, nepraskl a nedošlo k ovulaci? Myslíte si, že by se mohlo jednat o syndrom neprasklého folikulu nebo jinou poruchu ovulace? Děkuji Vám za odpověď.
Dobrý den, k ovulaci opravdu dojít nemuselo. Někdy se z neprasklého folikulu stane cysta, která spontánně praskne až později. Ale mohla jste také ovulovat později. Nicméně pokud se snažíté o těhotenství bezúspěšně již 4 roky, pak bych i vzhledem k Vašemu věku navrhovala návštěvu centra IVF v blízkosti bydliště. Samozřejmě ale záleží, jaký k tomu zaujímáte postoj. Obecně ale 4 roky jsou již dlouhá doba a šance na spontánní těhotenství je nízká.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mojí lékařce se nezdály výsledky monitoru, že mám CTG nereaktivní typ křivky a tak mi dělali opakovaně toto vyšetření v nemocnici, kde jsem byla na pozorování 2 dny. Tam už byly všechny výsledky z monitoru v pořádku. O pár dní později v poradně, v 38tt byl monitor CTG nereaktivní typ křivky. Tak mám přijít za pár dní, kdy mi začne 39tt do nemocnice a udělají mi oxytocinový zátežový test, protože lékařka má pochybnosti, zda by miminko zvládlo spontánní porod. Všechny ostatní vyšetření, ultrazvuky byly v pořádku. Na ultrazvuku jsem řekla tyto komplikace a lékařka mě ubezpečila, že ona nevizualizuje na ultrazvuku žádné odchylky nebo ohrožení plodu. Chci se zeptat, zda je opravdu nutný ten test, když vím, že se ním dá vlastně vyvolat porod, což považuji za dost velké riziko, aji když je miminko už donošené. Jsou ty křivky opravdu tak zlé? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, dle fotografií které jste zaslala se mi zdají vaše monitory zcela v pořádku, takže já bych na základě nich žádný zátěžový test nedělala. Pokud je dítě normálně veliké (dle ultrazvuku nevykazuje známky nedostatečnosti placenty a nedostatečného růstu, má normální průtoky pupečníkem), pak je velmi nepravděpodobné, že by se něco dělo. Občas je záznam méně reaktivní z důvodu, že zachytí dítě zrovna v klidové fázi. Ale nic to neznamená. Jinak co se týče vyvolání porodu zátěžovým testem - množství oxytocinu, které se při testu používá je tak malé, že většinou nemá na spuštění pravidelných kontrakcí vliv.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Nyní jsem ve 28. tt a ještě na žádném UZ, na kterém jsem během těhotenství byla, nebylo miminko otočené hlavou dolů (ani podle pohybů mimo kontroly tomu tak nenasvědčuje). Nejčastěji je KP a na UZ ve 20. tt bylo napříč. Je možné, že se ještě otočí? Do kterého týdne to tak bývá? A pokud se neotočí, kdy se rozhodne o císařském řezu? A plánuje se cca na 38. tt.? Moc děkuji
Dobrý den, na otočení má miminko stále mnoho času - ve 28. týdnu není poloha stabilní. Plod ji mění i několikrát během dne. Určitě se může otočit do 36. týdne. Pokud i potom je poloha koncem pánevním, pak pravděpodobnost spontánního otočení je již malá (větší váhový odhad, méně plodové vody..). V naší porodnici je praxe taková, že pokud se do konce 36. - 37. týdne miminko neotočí, nabízíme pacientkám obrat plodu zevními hmaty (pokud uvážíme pacientku za vhodnou). Má uspěšnost cca 70%. Pokud se nepodaří miminko otočit, pak se zvažuje spontánní porod či císařský řez dle situace (váha plodu, přesná poloha, připravenost porodních cest atd.). Pokud se císařsý řez zdá být nejlepší variantou, pak se provádí cca týden před termínem porodu, dříve ne.
Pro akci je nutné přihlášení