Celkem výsledků pro výraz "plodova voda": 42
Dobrý den, chci s zeptat. Před chvílí jsem se probudila a měla jsem pod sebou menší mokro. Bolesti žádné nemám jen tlak dolů na pochvu. Jsem ve 36+4tt. Podle paní doktorky minulý týden jsem byla otevřená na dva prsty. Co bych podle vás měla dělat, když nemám žádné velké bolesti..?
Dobrý den, samozřejmě se může jednat o výtok nebo prosak plodové vody, ale toto se dá vyšetřit pouze u gynekologa v ambulanci nebo v porodnici. V těchto případech bude lepší, když budete tyto věci konzultovat se svým lékařem či porodníkem.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, aktuálně jsem 31+5tt a už 14 dní jsme hospitalizovaná v porodnici. Začala mi průběžně odtékat plodová voda a byl mi zjištěný zánět. Hned na začátku jsem dostala kortikoidy na dozrání plic miminka a antibiotika na zánět.Po pondělní amniocentéze, se zjistilo, že zánět ustoupil a už je pouze minimální. Antibiotika mám zatím stále dál. Ale můj dotaz zní, hodně jsem o tom četla a všude píši, že v těchto případech se těhotenství moc neprodlužuje, z důvodu, že je velké riziko infekcí. Bojím se, že čím déle se bude čekat, může to ohrozit plod. Můžu se zeptat, jak se v těchto případech postupuje?
Dobrý den,
stran tohoto problému je momentálně mezi jednotlivými pracovišti různý přístup, nicméně nyní je velmi slibně se jevící postup jako je zvolen u Vás - v případě, že není ještě zcela anhydramnion (plod. voda by již vůbec nebyla přítomna), tak se za překrytí ATB a kontroly zánětlivých parametrů a monitorace plodu skutečně může vyčkavat déle, než bylo obvyklé a to s dobrými výsledky. V případě ze výše zmiňované kontrolované parametry jsou v normě, tak nyní plod může ještě z pobytu in utero profitovat. Bohužel nelze např. ambulantní režim, jeví se, že je spojeno s vyšším rizikem předčasného odlučování placenty. Držím palce.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko,chtěla jsem se zeptat zda není zbytečné, že stále své roční dceři podávám a převařuji kojeneckou vodu. Převařuji při přípravě UM a na pití dávám pouze kojeneckou vodu,také většinou převařím. Vím,že od 1 roku už se může na pití kohoutková voda,ale máme u nás velmi tvrdou vodu,ve které plavou kousky z vodního kamene, tak mám strach ji dávat na pití, i když asi vyloženě nezávadná voda to není. Doporučila byste podávat vodu z kohoutku už kvůli tomu aby si na ni dítě zvyklo a myslíte, že je moje obava z vody zbytečná? Popravdě už mě moc nebaví kupovat balenou vodu, je u nás velká spotřeba. Děkuji vám za Vaši odpověď.
Dobrý den. Od 1 roku není nutná kojenecká voda, můžete používat kohoutkovou vodu, i když je tvrdá, je nezávadná. Na pití a na přípravu mléka memusíte převařovat.

Pro akci je nutné přihlášení
Obracím se na Vás z dotazem možného rizika. Před týdnem jsem porodila syna. Měla jsem pozitivní stěr na streptokoka. Ve 4.00 mně praskla plodová voda, měla jsem pravidelné kontrakce, ovšem porodní cesty prý nebyly připraveny. V 9:30 jsem se konečně doprosila podání antibiotik, která dokapala cca v 10:00 a v 10:50 se syn narodil. Dosud se žádné komplikace nevyskytly. Jaké je prosím riziko pozdní formy GBS u nedostatečné profylaxe? Je možné nechat synovi udělat nějaké testy na přítomnost streptokoka B v těle? Či nějak jinak minimalizovat riziko. Za jakou dobu od porodu se mohou komplikace vyskytnout? Ráda mu nechám udělat testy i jako samoplátce, bohužel nevím, kam se mám obrátit. Neustále si vyčítám, že jsem v porodnici pouze o antibiotika prosila, že jsem nebyla ráznější, čas na jejich podání byl. Předem děkuji za Vaši odpověď.
Pozdní forma onemocnění Streptokokem se vyvíjí mezi 7. dnem po narození až po 3. měsíc života po narození. Doporučuji výtěr z krku a nosu dítěte u obvodního pediatra, nebo konzultaci k dalšímu sledování.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Mám otázku ohledně pohybů miminka. Jsem jen v 17 tt a už 2 dny cítím dost výrazné pohyby. Někdy ráno si najdu miminko vpravo v podbřišku - boule (na fotografii). Potom mám někdy bodavou bolest v pravém podbřišku hlavně při chůzi. Je to v pořádku? Někdy se mi stane, že mám vodnatý výtok, je to spíše jednorázová mokrá skvrna na spodním prádle tak 3 cm velká. Mám jen obavy, zda by to nemohla být plodová voda, ale když mě vyšetřovala gynekoložka, bylo to v pořádku. Jak poznám, že by mohlo jít o plodovou vodu? Děkuji Vám a přeji pěkný den. Jana

Dobrý den, to, že vás občas píchá v podbřišku může být dáno zvětšující se dělohou, která tlačí na struktury v malé pánvi. Pokud bolest není stálá nebo se nezhoršuje, pak bych tomu nepřikládala zvláštní důležitost. Co se týče plodové vody - pokud by odtékala, pravděpodobně by jí bylo více, např. 1 dcl. Spíše se jedná o zmnožený výtok, který je v těhotenství taktéž normální. Po mailu vám toto ale samozřejmě 100% deklarovat nemohu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám takovou otázku, jsem 37tt a měla jsem necelé dva dny poslíčky, když jsem dorazila k doktorce, tak mi řekla že jsem na prst otevřená, další den mě kontorovala a řekla mi, že jsem už na dva prsty otevřená. Také jsem krvácela černou hlenovitou krví, pak už jen hlen s krví, ale najednou se vše zastavilo, nemám poslíčky, nekrvácím ani ze mě nevychází hlen, takže nevím, co si mám myslet . Blíží se porod nebo neblíží? (Jsem prvorodička) Děkuji.
Porodní cesty "dozrávají" a pomalu se chystají k porodu. Buďte úplně v klidu, dělejte běžně to, co jste dělala dosud. Pokud začnou kontrakce a budou pravidelné nebo když začne odtékat plodová voda, zavolejte do porodnice, kterou jste si vybrala k porodu a jeďte se tam ukázat. Vyšetří vás a podají informace o dalším postupu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, chtěla bych Vás požádat o zodpovězení svého dotazu.Nyní jsem 17+0 tt, asi týden mě trápily silné záchvaty kašle, bolelo mě z nich až v podbřišku. Nakonec jsem kvůli zkrácenému děl. hrdlu dostala u magnesium. Nyní kašel přetrvává nicméně už “jen” vykašlávám. Vím, že kašel zatěžuje břišní lis, vyčerpává atd. Chtěla bych se ale zeptat jak je to s miminkem v děloze. Znám z utz, jak se při lehkém zakašlání mimčo v děloze “natřásá”, a tak bych se chtěla zeptat, zda to s miminkem při silném kašli v děloze doslova “nehází” a nemůže tak dojít třeba k poškození jeho mozku? Či je miminko v děloze tak dobře chráněno, že ho to nijak neohrožuje?Předem děkuji za odpověď
Dobrý den, vzhledem k vašemu požehnanému stavu na kašel doporučujeme pouze omezené množství "léčiv". Záleží samozřejmě na charakteru kašle. S dráždivým kašlem mohou pomoci sirupy/pastilky například s jitrocelem, islandským lišejníkem, lípou, ... Vyvarovat byste se měla dlouhodobému užívání šalvěje, které miminku neprospívá. Dále pomáhají klasické zábaly z tvarohu či sádla, teplé nápoje a zvlhčování vzduchu v místnosti. Vliv na miminko je minimální, je zabaleno v ochranném vaku plodových obalů a okolo něj je plodová voda, která otřesy mírní. Větší dopad kašle je právě na dělohu a čípek, může z tohoto důvodu dojít k tvrdnutí bříška a zkracování čípku, je tedy dobře že berete magnézium. Pokud by se kašel nezlepšoval nebo by přišly horečky či jiné obtíže, poraďte se s lékařem. Přeji hezký den a brzké uzdravení
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,před 3 měsíci jsem prodělala potrat dvojčat v 16. tt - jednomu praskla plodová voda, infekce se nepotvrdila. Nyní se mi ozvali z genetické laboratoře ohledně schůzky (má proběhnout za měsíc), do telefonu mi nic říct nechtěli. Vůbec jsem netušila, že plody budou zkoumat geneticky. Jednalo se o první těhotenství. Nyní jsem trochu v rozpacích, co můžu očekávat, co se děje, mám se obávat. Jsme objednáni až za měsíc a po tom co se před třemi měsíci dělo a následovali 2 revize dělohy, jsem z celé situace nervózní. Poslední týdny jsem se ohledně celé situace zklidnila a svým způsobem tuto kapitolu života uzavřela, ale nečekaný telefonát z genetiky mne velice zaskočil a rozrušil. Prosím o informaci, zda je tento postup běžný, či se dá předpokládat nějaká komplikace do budoucna.Děkuji
Dobrý den, bohužel bez veškerých informací okolo se nemohu adekvátně vyjádřit, budu se vám alespoň snažit osvětlit následující postup. Ale věřte, že není momentálně důvod k panice. Je dobře, že se věc pro vás došetří, budete vědět, zda příčina netkvěla v tomto problému a budete tak moci tuto kapitolu definitivně uzavřít. Některé genetické příčiny mohou vznikat zcela samovolně - špatně se poskládá genetická informace u dvou zdravých lidí bez genetické zátěže, anebo se může stát, že je pár nositelem informace, která může způsobit potrat či postižení plodu. Pokud by se tato skutečnost prokázala, hledá se náhradní řešení cestou asistované reprodukce - před implantací zárodku dochází ke genetickému diagnostikování, zda jsou zdravé a mohou se do dělohy zavést. Jistě Vám vše vysvětlí a budete alespoň vědět, na čem jste. Držím Vám palce, věřím, že bude vše v pořádku. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám za sebou samovolný potrat v 16tt. Po 1. Screeningu kde vše dopadlo dobře mi v noci praskla plodová voda a okamžitě jsem byla odvezena do nemocnice, kde byla provedena revize. Ve zprávě stojí, že plod byl v děloze na 3 části, z čehož usuzují, ze asi proběhla nějaká infekce. 4 hodiny po zákroku mě poslali domů i přes velké bolesti břicha na které mi daly jen asi 2 injekce proti bolesti…bolest odezněla asi za 2 dny a já se čistila asi 5 dní. Pak vše ustalo…na návštěvě u gynekologa mi byl objeven nějaký útvar nad vejcovody (víc mi neřekla, že mi vše poví až po výsledcích krve a pitevní zprávy z nemocnice) jenže já teď dostala menstruaci??? ( menstruační bolesti a poměrně silné krvácení) a dnes na krvi naměřeno HCG 3 492. Je to možné po 3 týdnech a 3 dnech od revize? Menstruace a takto vysoké hcg? Doktorka mi řekla jen čekejte ale ja začínám mít strach...moc děkuji za případné rady
Dobrý den,
takto bez možnosti Vás vyšetřit nemohu Váš případ plnohodnotně posoudit. Je nutné vyloučit přítomnosti reziduí, případně mimoděložního těhotenství. Pokud tyto možnosti Váš ošetřující lékař vyloučil, řiďte se nadále jeho doporučením. Hezký den.

Pro akci je nutné přihlášení