banner

Celkem výsledků pro výraz "opar": 24

Dobrý den pane doktore,chtěla bych znát Váš osobní názor na to zda očkovat dítě i proti planým neštovicím. Vím,že po očkování není jisté,zda bude mít celoživotní imunitu. Zajímá mě situace jak řešit kdyby je jako dítě neprodělalo.Mám chlapečka 1,5 roku, je nějaké riziko u chlapců v pozdějším věku a případně pak později by šlo naočkovat?Děkuji za odpověď.

Dobrý den, očkování v daném věku je s rezervovou ve správném časovém intervalu. Svého syna jsem očkoval v 15 měsících věku. Jednak jsem nechtěl aby byl nemocný, když nemusí a jednak je to prevence komplikací. Moje neočkovaná neteř měla ve čtyřech letech nehezký průběh planých neštovic a dost si u toho vytrpěla. Současně se uvádí možná menší pravděpodobnost, že očkované dítě dostane později v životě pásový opar. Dvě dávky sice pravděpodobně nechrání celý život, kontakt očkovaného s virem planých neštovic např. ve školce či škole však působí jako přirozený booster a navýší hladinu protilátek, které už potom vydržet mohou. 

Pysky
avatar hnedoocka23 30. 06. 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pyscích mám takové jakoby bílé tečky, co je to prosím, není to hpv? Na dotek je to takové jakoby hrbolaté. a je to normální že pysky jsou takové tmavé? a ještě na pravé straně v oblasti podbřišku někdy pociťuji jakoby takové tupé píchnutí, jakoby jsem tam něco měla, o co se může jednat, Děkuji

Dobrý den, bylo by vhodné, aby vše prohlédl Váš gynekolog, je obtížné v tomto případě provádět jakékoliv "diagnózy" na dálku. Bílé tečky mohou být také mimo jiné např. ucpané póry (něco jako pupínky na obličeji) nebo se může jednat o genitální opar (bývá bolestivý) nebo o genitální bradavice. Malé stydké pysky mohou mít přirozeně tmavší zabarvení. Stejně tak bolesti v podbřišku - je vhodné vyhledat svého gynekologa k vyšetření. Hezký den.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na genitální herpes v těhotenství. Měla jsem ho již před otěhotněním a v těhotenství se mi stále vrací. Řekla bych celkem pravidelně, už ho poznám v začátcích, takže hned při náznaku začnu mazat herpesinem a opar se většinou ani úplně neprojeví a když už, tak jeden- dva puchýřky, noc hrozného, jako tomu bylo při prvním výsevu. Každopádně se vrací a já bych se chtěla zeptat, jak zabránit tomu, aby se mi objevil v době porodu. Četla jsem, že se dají preventivně nasadit herpesin tabletky, aby se tomu předešlo, ale můj doktor mi řekl, že to je stejně “léčba” po dobu pěti dnů a že se vlastně vůbec nemusíme trefit do termínu a že to nechá na uvážení lékařů v porodnici, do které budu později přestupovat. Ale někde jsem četla, že ty tabletky se nasazují již v 36tt a do porodnice mám jít až někdy kolem 38tt. Dělá mi to obavy a nevím, jak si pomoct, abych se tomu vyhnula. Ať už přenosu na miminko nebo císařskému řezu. Jsem v 33tt a zatím úplně bez požití. Budu ráda, za jakoukoliv Vaši radu a předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejvhodnější bude, když se na daném postupu domluvíte při registraci ve Vámi zvolené porodnici.  Nicméně je samozřejmě riziko že i přes zavedená opatření je riziko výsevu v době porodu a bude nutné provést císařský řez, pokud porod spontánně nastane.. a je dobré s takovouto možností počítat.