banner

Celkem výsledků pro výraz "dieta": 39

Dobrý deň, zistili mi pozitívne HPV a PAP 3, jeden lekár mi navrhol ísť o tri mesiace na kontrolný ster, či sa mi to nezlepší a druhý mi odporučil hneď konizáciu. Mám 24 rokov, práve sme sa so snúbencom chceli začať snažiť o dieťa. Dosť sa bojím spomínanej konizácie, či po nej budem môcť mať deti. Ako dlho po konizácii sa žena môže snažiť o dieťa? Vy by ste odporučili hneď konizáciu, alebo ešte ďalší ster o 3 mesiace s tým, že by sme sa o dieťa snažili už teraz do ďalšieho steru? Ďakujem :)

Dobrý den, musela bych mít k dispozici celý nález, abych se mohla vyjádřit, zda stačí nález sledovat či nikoliv. Pokud se jedná ale jen o HPV pozitivitu beze změn na děložním čípku, pak není konizace nutná.

Dobrý den, mám na Vás velkou prosbu. Dcera 5 let měla opakovaně řídkou stolici až průjem. Nasazena dieta, upravilo se to, ale po zavedení normální stravy se tento problém vrátil. Navštívíli jsme lékářku, doporučena dieta bez tuku, během dvou dnů dostala střevní chřipku (bolesti břicha, průjem, zvracení). Další tři dny trpěla na bolesti břicha (uděláno sono, CRP, výtěr - vše bez nálezu). Doporučeno pokračovat v dietě. Dietu už má asi 14dní a já se ptám:"jakým způsobem zavádět normální stravu" (doteď suchá rýže, těstoviny, vařené maso). S čím začít, abych ji nezpůsobila střevní potíže. Moc děkuji za odpověď.

Postupně v menších dávkách zařazujeme k sacharidové stravě (rýže, těstoviny...), tvaroh, vařené kuřecí maso bez kůže, jogurty a přírodní zakysané mléčné výrobky s obsahem probiotických kultur bez příchutě a masa krůtí, hovězí zadní, vepřová, kuřecí, telecí. V akutnějším stavu také doporučujeme podávat pokrmy v kašovité formě (míšeniny, hašé, pudinky) - ne tekuté. Z ovoce je vhodné - banán, strouhané jablko, citrusové přírodní šťávy, tepelně zpracované meruňky, švestky - kompoty, pyré. Ze zeleniny je vhodná listová (saláty, špenát), kořenová (mrkev, celer, petržel, pastiňák, černý kořen) - raději tepelně upravenou, příp. nastrouhat. Mléko přidáváme postupně až po několika dnech, na zlepšení či ředění pokrmů. Lépe bývá snášeno mléko zakysané nebo sušené. Velmi důležitá je příprava jídla, doporučujeme šetřící technologickou úpravu, kdy pokrmy připravujeme na sucho např. v teflonovém nebo speciálním nádobí nebo na páře a postupně přidáváme malé množství tuku (5 g - kávová lžička) až do hotových pokrmů. Nepodáváme sladké pokrmy, moučníky, nadýmavou zeleninu (např. kapustu, zelí, papriku, cibuli, česnek), luštěniny,  sycené nápoje. Delší dobu nezařazujeme cukr, pokud je to nutné sladíme glukopurem. Sledujeme také obsah cukru v potravinách a nápojích.

avatar
Mgr. Jana Eliášová nutriční terapeutka

Dobrý deň, mám 32 rokov, som bezdetná a pravidelne chodím na preventívne prehliadky ku svojmu gynekológovi. Menštruáciu mám pravidelnú. Od augusta sa s partnerom pokúšame o dieťa. Na piaty až šiesty deň po ovulácii som mala mierne krvácanie, čo som si naštudovala, že by to mohlo znamenať zahniezďovanie, menštruácia mi meškala 2 dni, urobila som si tehotenský test, vyšiel negatívne a večer som dostala menštruáciu. Po ďalšej ovulácii sa to zopakovalo, ale špinenie trvalo až do začiatku menštruácie. Nikdy predtým som špinenie mimo cyklu nemala až teraz. keď sa pokúšame o dieťa. Antikoncepciu som nebrala. Čo znamená to špinenie mimo cyklu?

Dobrý den, pokud  by se tak stávalo dlouhodobě, může se jednat o nedostatečnost žlutého tělíska - nedostatek gestagenů v 2. polovině cyklu. Určitě ještě vyčkejte, zda se v dalších cyklech bude situace opakovat. Pokud ano, navštivte svého gynekologa k domluvě o dalším postupu.