Celkem výsledků pro výraz "cukr": 11
Dobry den, Chtela jsem se zeptat na Vas nazor ohledne OGTT testu v tehotenstvi. Jsem 176 cm vysoka a vazim 58 kg (v tehotenstvi jsem pribrala 1 kg), 26 let, babicka i deda cukrovku meli, jinak moji rodice ne, je to me prvni tehotenstvi, nyni jsem ve 22+5 tt, pristi tyden tedy 23+6 me muj gynekolo objednal na OGTT test. Jiz druhym rokem nejim cukr, zadne susenky, sladkosti, med ci jina dochucovadla. Ani ted me to nelaka. Ba naopak kdyz jsem ochutnala jednim kousnutim do susenky, tak mi nebylo dobre. Mam strach, ze pri testu ten sladky napoj nevypiju. Nebo spis vim, ze to nezvladnu. Myslite si, ze kdyz bych si koupila smoothie, kde je presne napsano kolik cukru obsahuje, a zmerila si presne ty tri hodnoty (na lacno, po 1 a 2 hodine), ze by to melo stejny vyznam? Nebyl by OGTT stres i pro dite, kdyz na cukr neni zvykle? To ze by to byl stres pro me bych zvladla, ale nevim, jak by to zvladlo me dite. Moc Vam dekuji za odpoved
Dobrý den, není doporučeno nahrazovat roztok k provedení oGTT zaměnovat za jiný nápoj, který kromě vody a cukru obsahuje jiná aditiva a složky. Je dáno přesné množství glukozy, které má být rozmícháno ve vodě. Pokud bude složení jiné, nemusí být test dostatečně vypovídající. Co se týče " stresu pro dítě " z nezvyklého užití glukozy, to bych rozhodně neřešila. Stres pro plod to určitě není.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem ve 25 tydnu těhotenství a včera jsem absolvovala test na cukrovku. Miminko pak tener celý den "řádilo" kopalo a kopalo, teď mám pro změnu pocit, tě s malými přestávkami od večera pořád jen škyta. Může to způsobovat ta vypita glukóza? Nebo se nám znepokojovat? Je mi chudáčka líto. :(
Dobrý den, nemusíte se obávat ničeho špatného. Cukr, který jste v rámci testu vypila, miminku neuškodí. Běžně mohou miminka mít "škytavku" nebo se více v děloze hýbat. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám na Vás velkou prosbu. Dcera 5 let měla opakovaně řídkou stolici až průjem. Nasazena dieta, upravilo se to, ale po zavedení normální stravy se tento problém vrátil. Navštívíli jsme lékářku, doporučena dieta bez tuku, během dvou dnů dostala střevní chřipku (bolesti břicha, průjem, zvracení). Další tři dny trpěla na bolesti břicha (uděláno sono, CRP, výtěr - vše bez nálezu). Doporučeno pokračovat v dietě. Dietu už má asi 14dní a já se ptám:"jakým způsobem zavádět normální stravu" (doteď suchá rýže, těstoviny, vařené maso). S čím začít, abych ji nezpůsobila střevní potíže. Moc děkuji za odpověď.
Postupně v menších dávkách zařazujeme k sacharidové stravě (rýže, těstoviny...), tvaroh, vařené kuřecí maso bez kůže, jogurty a přírodní zakysané mléčné výrobky s obsahem probiotických kultur bez příchutě a masa krůtí, hovězí zadní, vepřová, kuřecí, telecí. V akutnějším stavu také doporučujeme podávat pokrmy v kašovité formě (míšeniny, hašé, pudinky) - ne tekuté. Z ovoce je vhodné - banán, strouhané jablko, citrusové přírodní šťávy, tepelně zpracované meruňky, švestky - kompoty, pyré. Ze zeleniny je vhodná listová (saláty, špenát), kořenová (mrkev, celer, petržel, pastiňák, černý kořen) - raději tepelně upravenou, příp. nastrouhat. Mléko přidáváme postupně až po několika dnech, na zlepšení či ředění pokrmů. Lépe bývá snášeno mléko zakysané nebo sušené. Velmi důležitá je příprava jídla, doporučujeme šetřící technologickou úpravu, kdy pokrmy připravujeme na sucho např. v teflonovém nebo speciálním nádobí nebo na páře a postupně přidáváme malé množství tuku (5 g - kávová lžička) až do hotových pokrmů. Nepodáváme sladké pokrmy, moučníky, nadýmavou zeleninu (např. kapustu, zelí, papriku, cibuli, česnek), luštěniny, sycené nápoje. Delší dobu nezařazujeme cukr, pokud je to nutné sladíme glukopurem. Sledujeme také obsah cukru v potravinách a nápojích.

Pro akci je nutné přihlášení