Vyhodnocení soutěže o rodinné vstupenky do Parku Mirakulum!

Správnou odpověď s oceněným pořadovým číslem odeslali a výhru získávají:

 • StarBlan
 • jarcca
 • alenafryntova@seznam.cz

Výhercům gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

1. d) Kolik věří má dominanta parku - Hrad? 8

2. c) Jaký rozměr má velká trampolína? 25x13 m

3. d) Kdy mají senioři nad 60 let vstup do parku zdarma? Každý pátek

4. c) Kdy park v letošním roce ukončí svou sezonu? V říjnu

Více informací můžete najít zde: www.mirakulum.cz

Jaká výhra na Vás čeká?

3x rodinná vstupenka do Parku Mirakulum

Park Mirakulum: Ve znamení detailu

Na území, které v minulosti obývala sovětská armáda, funguje Park Mirakulum už šestou sezonu. Brány letos otevřel 14. dubna a uzavře je poslední víkend v říjnu. Jako každý rok i letos pracovníci parku využili zimní pauzu k vylepšení areálu. „Po několika letech rozsáhlého budování jsme se letos zaměřili spíše na vylepšování toho, co už v parku máme, aby se v něm všichni příchozí cítili pohodlněji,“ říká majitel parku Jiří Antoš.

Nový vzhled dostaly všechny stánky s občerstvením, které jsou díky dřevěnému obložení daleko barevnější, a jejich design koresponduje s vizuální koncepcí celého parku. Přibyly jim také stínicí stříšky, které oceníte hlavně v letních měsících. „Nejvíce se změnila restaurace Rychlovky mezi hradem a habrovým bludištěm. Přistavěli jsme k ní terasu s kapacitou 200 míst,“ popisuje Antoš. Ovšem nebylo by to Mirakulum, kdyby terasa neměla ještě něco navíc. Zdobí ji totiž tři obrovské dračí hlavy z autorské dílny mirakulovské výtvarnice MgA. Lucie Kozelské.

Kromě toho v parku přibyl další stánek s prémiovou kávou z milovické pražírny Yakima coffee, kde návštěvníci budou moci ochutnat i kávové speciality připravené speciálně vyškoleným baristou.

V parku bylo vysazeno zhruba 60 stromů, které budou v budoucnu poskytovat stín i tam, kde dosud chyběl. „Péči jsme věnovali také cestám a chodníkům, které byly místy už hůře schůdné především pro malé děti a maminky s kočárky. Všechny jsme zpevnili, takže se po nich lépe chodí a zároveň se snížila jejich prašnost,“ uvádí Jiří Antoš a dodává, že pro maminky s malými dětmi vybudovali zázemí pro kojení a přebalování. Je hned na kraji parku poblíž občerstvení Hotovky U hodin. „Přebalovací pulty jsou ale rozmístěné po celém parku a jsou vyznačené v naší mapě, kterou každý návštěvník dostane spolu se vstupenkou,“ připomíná Antoš.

„Samozřejmě, že osmá věž hradu či zdokonalený vodní svět, jež do parku přibyly před loňskou pátou sezonou, jsou výrazné a návštěvnicky efektní přírůstky, které jsou patrné na první pohled. Pro nás je však neméně důležité, aby se u nás lidé cítili dobře a rádi se k nám vraceli. Právě proto jsme se letos zaměřili na všechny zmiňované úpravy,“ vysvětluje Jiří Antoš s tím, že vylepšení se dočkala i herní část parku. 

Definitivní podobu získal hrad, který je symbolem parku a stojí v něm od samého počátku. „Osmou věž, která je ze všech nejvyšší a stojí přímo uprostřed hradního nádvoří, zvnějšku obíhá drátěný průlez. Se svými staršími „kolegyněmi“ je propojená v několika úrovních schodišti, žebříky, můstky a skluzavkami a celý hrad tak funguje jako mohutná průlezka,“ popisuje majitel Parku. Úpravami prošla i vesnička pro nejmenší děti, která je svou koncepcí a herní atraktivitou podobná hradu. „V dalších letech ji budeme neustále doplňovat o nové aktivity. Momentálně mají děti možnost navštívit školu nebo obchod a připravují se další činnosti, jako například autodílna, malá farma a další,“ slibuje Jiří Antoš. 

Nejbližší akce v Parku Mirakulum

18. srpna 2018 – Den rekordů 

8. září 2018 – Oslava šestých narozenin Parku Mirakulum

Praktické informace:

Park Mirakulum je otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. V dubnu a říjnu pouze o víkendech, v květnu a září od úterý do neděle a v červnu, červenci a srpnu každý den. Areál se nachází ve středočeském městě Milovice, v okrese Nymburk, autem je dobře dostupný z dálnice D10, železnicí pak zajíždí linka S20 z Prahy do Milovic každou půlhodinu.

Vstupné zůstává beze změny.

 

 


Diskuze k soutěži
 • soutěž o vstupenky
  pro 2 dospělé a 2 děti už je vstupné mooc drahé když nejsme z okolí :-( výhra by potěšila
  matali   | 14.07.2018 17:16:40
  Reagovat | URL příspěvku
 • pškné místo
  Rádi bychom se podívali...
  hubertjan   | 11.07.2018 16:52:36
  Reagovat | URL příspěvku
 • Super park
  Kdyby to vyšlo, bylo by to skvělé. Park vypadá moc pěkně.
  kacato   | 10.07.2018 07:01:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • dekuji za inspiraci
  vypada to suprove a pri studovani stranek se mi park velice libil, urcite naplanujeme vylet
  kecalka   | 09.07.2018 22:40:00
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce