Vyhodnocení soutěže o 2 rodinné vstupenky do Aqualandu Moravia

Správnou odpověď s oceněným pořadovým číslem odeslala a výhru získává:

  • Remek
  • Martina.12

Výhercům gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

1. c) Který den a která hodina je v Aqualandu Moravia určena dětskému saunování? Neděle 11:30-13:30

2. b) Jaká je teplota ve finské sauně při dětském saunování? 60° C

3. a) Jaká je optimální doba, kterou by měly děti v sauně strávit? 5 minut

Více informací můžete najít zde www.aqualand-moravia.cz/detsky-saunovy-ceremonial

Jaká výhra na vás čeká?

2 rodinné vstupenky do Aqualandu Moravia (2 dospělé osoby + 1 dítě do 150 cm) na celý den s platností vstupenky do 14. 6. 2018

Dopřejte vašim dětem zdravé saunování v Aqualandu Moravia

Dětské saunování je v tuzemsku stále populárnější. Naučit děti pobývat několik minut týdně ve speciálně upravené vyhřáté místnosti může být pro ně podle expertů výhodné. A to obzvláště během období jarních viróz. Saunování totiž posiluje imunitu dětí a chrání je před onemocněním dýchacích cest. Populární jsou především hravé formy saunování v podobě saunových ceremoniálů. Ty v Aqualandu Moravia navštíví každou neděli desítky rodičů s dětmi.

Saunování je dle odborníků možné absolvovat již s tříměsíčním kojencem, lékaři nicméně nejčastěji doporučují začít s pravidelným saunováním zhruba ve věku 3 let, kdy dítě umí vyjádřit své pocity a reagovat na pobyt v sauně. „Saunování má pro děti především preventivní účinky, může sloužit k posílení imunity a celkovému zvýšení odolnosti organismu,“ vysvětluje dětský lékař Stanislav Spurný a dodává, že saunování je vhodné především na podzim a na jaře, kdy je nemocnost dětí největší. 

Návštěva dětí v sauně se však musí řídit určitými pravidly. „Základem je, že se dítě nesmí do saunování nutit. Ideální je pojmout saunování jako hru, proto jsou v posledních letech tak populární speciální dětské saunové ceremoniály,“ vysvětluje Tomáš Svoboda z Aqualandu Moravia, který nabízí dětské saunové ceremoniály každou neděli od 11:30 do 13:30.  Během této doby mají vstup do sauny povoleny pouze děti do patnácti let s rodiči, dospělým návštěvníkům není vstup do sauny umožněn. „Profesionální saunér v kostýmu dětem popíše průběh saunování, vše jim vysvětlí, vypráví jim příběhy nebo předvádí triky s ručníkem. Zvládne je tak zábavnou formou udržet na jednom místě potřebných pět minut,“ vysvětluje Tomáš Svoboda. 

Právě pět minut je dle expertů optimální doba, kterou mohou děti v sauně strávit. Dětský organismus se totiž prohřívá mnohem rychleji. Také četnost saunování se u dětí liší. Kojencům tak stačí jedna zhruba tříminutová návštěva sauny, během které by měli být chráněni před přímým sáláním tepla. Děti kolem tří let věku se mohou prohřívat o několik minut déle a celý cyklus opakovat dvakrát, starší školáci pak mohou saunu navštívit až třikrát po sobě na 5 – 8 minut. Teplota sauny však musí být vždy snížena, a to přibližně na 60 °C. „Pro optimální zdravotní efekt je ale nutné chodit s dětmi do sauny pravidelně, ideálně jedenkrát týdně,“ dodává předseda Asociace pracovníků v regeneraci Miroslav Veselý.

Také v případě dětí je důležité dbát na správný průběh celého saunovacího aktu. Po skončení saunování je proto podstatné ochlazení těla. To ovšem může být mnohem kratší než u dospělých jedinců. U nejmenších dětí stačí sprcha vlažnou vodou, starší děti potom mohou i do ochlazovacího bazénku. „Důležité však je, aby dítě neprochladlo, po ochlazování je nutné zabalit ho do suchého prostěradla, rodiče by také měli dohlédnout na to, aby děti po ochlazení chvilku odpočívaly a doplnily tekutiny, které během pobytu v sauně ztratily,“ uzavírá Spurný. 

 

 

 

 


Diskuze k soutěži
Vložit příspěvek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce