banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Vlastní tvorba jmen - diskuze

58 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Uvítali byste možnost vlastní tvorby jmen v České republice? Myslíte si, že je proč se obávat nesoudnosti některých rodičů? Znáte nějaká atypická jména ve svém okolí?V návaznosti na dnešní část rozhovoru s Tomiem Okamurou: http://www.babyonline.cz/maminka/celebrity/tomio-okamura/1-cast.html
Podle me je to zbytecne, kdyz mame moznost dat jakekoliv cizi jmeno. Tim se nam otevira moznost dat detem takove jmeno, ktere siroko-daleko nikdo jiny nema.Myslim, ze nektere maminky by se hezky vyradily, kdyby jim byla dana moznost si jmena vymyslet.Atypicka jmena v okoli znam, ale to jsou vetsinou cizinci, kteri maji jmeno ve sve domovine uplne typicke a bezne.
@plaz Já myslím, že nemůžeš dát jakékoliv jméno, musí být ale obsaženo v nějakém kalendáři a musí být v nějaké spisovné formě.
@angieblack Nemusi byt obsazeno v zadnem kalendari, ne kazdy stat ma jmena v kalendari a slavi svatky, to je spis vyjimka. Musis jen dokazat, ze takove jmeno existuje.
@plaz Nemusí ani existovat jen musí mít spisovný tvar.
Ja prorodský říkam,že už další generace dětí to jest děti vaších děti už budou dávat svým dětem facebooková jména.Že se to rozšíří jak mor.Ted né jen u nás,ale na celém světě se dávají konzervativní jména,jen občas někdo vybočí a pak jde více vidět a tím pádem si všichni myslí,že se davají divná jména.Nemyslím,že těd víc než předtím.Ti co davají extravagantní jména si myslí,že tím zabezpečí dítěti lepší život.Né vždy je to pravda.Nebo si řeší nějaký mindrák a chtějí se zviditelnit.Vždycky se najde alespon jeden v koletivu co vybočuje.Stejně to děti přetvoří a počeští si to.A někdy to výjde docela blbě.Pak je další věc-zajimavá jména časem zevšední,když je jich moc.Naopak každé jmeno je krásné.Viz tady náš bolácky Kvíteček-na něho to jméno tak sedí,že by Ivča nemohla mít ani nikoho jiného.Nebo moje Gabka-ta prostě nemohla být Zuzanka.Gabka je prostě Gabka.Nebo i Tomio nemohl být jinak.
Tak to muzou uz ted, neoficialne.Ja mam Mrusaka a Anika Knika. Oficialne jsou Maruska a Anicka
Češi jsou, co se jmen týče pořád dost konzervativní, mně by se náhodou líbilo vymyslet vlastní jméno. Moje bujná fantazie by se konečně mohla víc projevit.
Tak já jsem ta konzerva a pořád bych hleděla na ten kalendář :)) Ale jinak ve svém okolí nemám moc netypických jmen, spíš naopak, došla fantazie, každý z 20 dětí se jmenuje Hozník nebo Kubík :DDD
@plaz Aha, já měla za to, že musí být právě v kalendáři, že jako existuje.
@luciasek84 Hele Já bych teda fantazii i měla, ale převálcovala mě rodinná tradice
My bychom stejně vlastní jméno nevymýšleli, takže je mi to jedno. Nedovedu si ani představit, že by se u nás dávala jména jako třeba v Americe (Poppy Honey, Daisy Boo, Holy Ghost...) To není nic pro mě :))
@angieblack Mužeš mít třeba Mydlo,když chceš,ale nesmíš mít Midlo.A taky nic sprostého.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

27 %
19 hlasů

68 %
48 hlasů

6 %
4 hlasy

Celkem hlasovalo 71 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici