banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Téma k zamyšlení-Epidurální analgezie - diskuze

13 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj spolutěhulky,jaký máte názor na epidurální analg.?Máte s tím některá zkušenost?Uvažujete o tom,že si ji necháte dát?Pohlaďte pupíky
Asi se rozhodnu až podle toho, jak bude porod náročný. Nejsem ale proti..
Taky bych to chtěla napřed vyzkoušet bez ničeho a pak uvidíme jak to půjde,ale určitě jsem pro
Ale bacha, jde to jen do určité doby, myslím jen, když je mamina otevřená do 5 cm. Pak už vám to nepíchnou
Radši bych si to chtěla odbýt bez ní, občas se prý stává, že to velmi zpomalí stahy a představa, jak se mi trefují do páteřního kánálku.....bleeee, ale rozhodně to úplně nevylučuji, uvidíme, jak to vše bude probíhat, myslím že takhle dopředu je zbytečné dělat závěry co chci a nechci, ani nevím do čeho vlastně jdu...
Chci to zkusit bez ní, má to i negativní stránky. První porod jsem bez ní taky přežila a že byl docela komplikovaný a bolestivý. Ale nejsem proti, pokud bych cítila, že už to nevydržím.
@Pája24 mě to právě moje gynekoložka doporučila s tím, že se stahy urychlí a porod je celkově rychlejší. Tak teď nevím.
Já nad tím vážně uvažuju, ale nejspíš se rozhodnu až podle toho, jestli mi porod budou vyvolávat nebo ne. Ale na hrdinku si hrát nehodlám, takže pokud to nebudu moct vydržet, nechám si ho píchnout. Je ale fakt, že moje sousedka, která rodila před půl rokem říkala, že epidurál měla, ale při křížových bolestech je vlastně zbytečný, že jí to nepomohlo, tak nevím.
@Broňka Slyšela jsem taky, že se porod zpomaluje, protože ty stahy v podstatě necítíš a špatně spolupracuješ.
@Broňka je to fakt rébus. někdo říká, že se to dá vydýchat, jiný, že to za tu bolest fakt nestojí a že si to s epidurálem mnohem lépe vychutnáš. stahy to prý zpomaluje, je to oblbovák, takže to zpomalí všechno, ale nedá se říct jak moc a komu. já to chtěla bez debat. ale čím víc mluvím s holkama kolem sebe, mám pocit, že je to zbytečný, prý je taky možný, že se víc natrhneš, protože se necítíš při tlačení. ségra rodila před 14ti dny, chtěla epidurál za každou cenu, říkala, že vůbec nebude diskutovat, pak se jí to dost táhlo, nakonec to museli vyvolat, protože malýmu (3,7kg) se prostě ještě nechtělo. podepsala papíry a všechno, pak porád měla pocit, že dobrý, že zvládá dýcháním a když šla vyloženě do finále, že měla pocit, že tu bolest nevydrží, přišel doktor, sáhl do ní a prohlásil, že je pozdě, že jsem tlačit. během 15ti minut byl kluk venku a říkala, že hned na všechno zapomněla, že jí to vůbec nepřišlo tak hrozný. asi hodně záleží na tom, jak to probíhá, protože kdybys měla rodit hodně dlouho a být hodiny ve velkých bolestech, je lepší si to nechat píchnout, ale hodně holek říká, že zvládnout se to dá. tak ať se dokážeš VČAS rozhodnout.
@Hela Souhlasím s Helou. Myslím, že je právě riziko, že se porod zpomalí.
Já si tedy taky dělám rezervaci pro případ nouze,vím ,že se to může píchnout jen do určitý doby,takže uvidíme jak to půjde,samo ,že by to člověk chtěl vydržet bez ničeho ,ale nevíme co nás čeká ,každý je jiný.Já jsem četla ,že to zmírní bolest ,ale stahy by si cítit měla,asi taky záleží kolik ti tam toho pustí,je to cca. po 2h.,já se spíš bojím toho co to udělá,protože mě kamarádka říkala,že jí s tím rodila ségra a že prý pak nemůžeš chodit a jít na záchod atd.ale myslím ,že jí toho asi dali moc,když to má po 2h. odeznívat,co jste o tom slyšely vy?já toto slyšela poprvé a nikde jsem ani nic takovýho nečetla,druhá kamarádka,měla císaře v epidurálu a nic takovýho neříkala,že by měla nějaký problémy.
Tak já z vlastní zkušenosti musím epidurál taky doporučit!Holky si tu často pletou epidurální anestezii,ta je u císaře,to pak nic od pasu necítíte,ale analgezie jen tlumí bolest a můžete se při tom normálně pohybovat!Stahy jsou normálně cítit a mě to ten porod urychlilo!

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

23 %
15 hlasů

72 %
47 hlasů

5 %
3 hlasy

Celkem hlasovalo 65 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici