banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

táta- a nebo strejda? - diskuze

23 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
dneska jsme diskutovali s matkama na tema jak rikat novym pritelum? mě přijde divný,aby dítě, říkalo, př. táta martin s námi nebydlí, ted s námi bydlí tata lumír... samozrejme zalezi zda si dite bilog.otec bere, vida- tak je asi lepsi ze ma jednoho taty, a novej mamin pritel je strejda(popr mu rikat jmenem) to samy kdyz si otec najde jinou-taky je to teta...kdyz biolog. otec nema zajem. dite nevidi, a tak bych pochopila aby rikal novemu partnervi tato.. a jak to mate vy? popr. premysleli jste nekdy, jak by ste nechali vase dite rikat novym partnerum?
Jménem bez toho strejdy,tatky a podobně.
tak u nás je tatínek jenom jeden a to ten vlastní, ale s tím, že pokud by někdy chtěla mému novému příteli říkat tati, tak klidně může...minule dokonce přišla sama za náma a říká: mami, já bych chtěla strejdovi říkat tatínku :D ale pak mu stejně říkala a říká strejdo, nebo Luboši...i když to jméno používala spíše ze začátku, teď jak jsme spolu déle tak používá toho strejdu ale asi se jí to bude plést, až bude Igor říkat strejdovi tati jinak nové přítelkyni mého ex říká teta, nebo Lenka jen tak pro zajímavost, já svému nevlastnímu otci říkám dodnes strejdo, i když už to vypadá divně, jsme tak prostě naučení
Lucka má tatínka(Otu) a Parka(Marka) občas Markovi řekne táto,ale ona to asi spíš bere tak,že má 10 babiček a 4 dědečky tak proč by nemohla mít 2 táty..časem jí to vysvětlím,ale ona to ted podle mě ještě moc neřeší..o Otovi před ní mluvím jako o tatínkovi a o M mluvím jako o Markovi
Já bych to nechala asi na něm, ale strýc mi přijde divné. Strýc je příbuzný, případně soused od vedle, né člověk který s námi bydlí. Asi bych trvala spíš na jménu, případně pak pokud by byli kamarádi tak tatínku.
@moninif no, kamarádi nekamarádi, pravého tatínka by to mohlo mrzet, že říká někomu cizímu tatínku, tak jako mě by mrzelo, kdyby říkala přítelkyni mého ex maminko
@Courtney no mohlo nemohlo, neměl to nechat dojít tak daleko, že dítko má tatínky dva :-) Mě by třeba nemrzelo, kdyby moje dítko i nevlastní matce říkalo mami, byla bych spíš ráda, že mají hezký vztah. Já otec a matka mám spojeno s osobami, které jsou mi blízké, a je mi jedno zda jsou vlastní nebo nevlastní.
@moninif tak to mě docela zabolelo, když začla Stázinka mluvit o přítelkyni jako o mamince, ona to ale používala proto, že maminko jí říká její syn, tak se jí to pletlo, když u nich byla :) ale zase jsem jí to nezakazovala, sama pak přešla na tetu a Lenku :) a to jak bude říkat doma strejdovi jí nutit nebudu, ať si mu říká jak chce...já mám se svým nevlastním otcem vztah skvělý, ale stejně mu i teď říkám strejdo :D prostě otce mám jenom jednoho ať je jaký je ¨:)
@Courtney jasně, každý to vidí a cítí jinak. Já třeba i tchýni a tchánovi říkám mami a tati, a přijde mi to normální, takže to tak mám i u dětí.
@moninif jasně, každému vyhovuje něco jiného :D no, každopádně u nás už to máme dost zamotané, vlastní a nevlastní rodiče, vlastní a nevlastní babičky :D hlavně že se všichni máme rádi
My jsme to nechali čistě na kluky, aby si vybrali, jak mi budou říkat - ze začátku jsem byla Katka nebo teta, teď už mi jinak než teto neřeknou.
Říkám křestním jménem. Ondra ten taky používá jméno. Oslovení taťka a pod. používá pokud o něm někde mluvý (třeba, že byl někde s taťkou). Nechali jsme to na něm.
@moninif Já říkám tchýni babi :DDD

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

27 %
19 hlasů

68 %
48 hlasů

6 %
4 hlasy

Celkem hlasovalo 71 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici