banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

nováček + kojení - diskuze

18 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj všem, hlásím se jako nováček mezi vás. 19.1. v 15:03hod se nám narodila Kristýnka, 3,75 kg .A hned mám co řešit Potřebovala bych od vás poradit, kdo máte zkušenost, nebo víte jak řešit:Mám nevystouplé bradavky, a poměrně široká prsa, takže malá se bez nějaké pomoci nemůže správně přisát a tím dochází k poškození bradavek a samozřejmě se jí nedaří se najíst. Se sestrami v nemocnici jsme vymysleli silikonový klobouček, se kterým jsem se krásně rozkojila a malá se takto je schopná nadudat během 15 minut dosyta. Bohužel mám ale bradavky rozpraskané a jednu do krve, takže z ní teď mohu jen odstříkávat a bohužel těmi kloboučky se poranění jen horší. Takže nezbývá, než pro vyléčení bradavek přestat používat klobouček, odsávat a krmit alternativně - nabízí se stříkačkou, aby se nekazil sací reflex, nevím, jestli lze použít lahev s dudlíkem, když tam uvádějí, že savička je pro kojené děti od 0 měsíců, aby se ten reflex nekazil. Jednou jsem z toho zkusila nakrmit, ale malé to šlo moc jednoduše, tak se mi to nezdá, aby pak nezapoměla na prsa :o) A krom toho, když začnu zase normálně kojit, ten problém s popraskanýma bradavkama bude hned zpátky. Je mezi vámi někdo, kdo jen odsává mléko a krmí jen z lahve ? nepřestane se pak mléko tvořit ?
@Lendrunka jé děkuju, to zní nadějně, vyzkouším ...
@kakapu tak lahev jsem objednala, dobrej tip Zkoušela jsem dokrm mým odstříkaným mlíkem přes stříkačku, ale malá to tahala dost rychle, během 5 - 10 min. byla najedená, tak se mi to nezdá, není tam potřeba taková námaha jako u kojení, tak třeba lahvička bude víc stimulovat - zachovávat sací reflex...Dneska jsem celý den úspěšně kojila z prsu, tak budu bojovat...
@Zavadilka asi vyzkouším, ještě mi doktorka říkala nechat na prsech zaschnout moje mlíčko, větrat a bepanten - musím říct, že během 24 hod velký pokrok, ale není to 100 %, tak vyzkouším ještě kvalitnější mastičku
@corelia Dobrý stránky, děkuju, hned jsem to všechno studovala a poopravila techniku kojení. Bohužel bez kloboučku to fakt nejde, ty bradavky malá prostě necítí, jsou nevystouplé...
dovolím si doporučit taky jednu mastičku - mě v začátcích moc a moc pomáhal Purelan. je to čistý lanolín, rovněž od Medely, neumývá se před kojením a nechává na bradavce mechanickou barieru, používala jsem po každém kojení a teď už jen 1x týdně máznu, ale není ani třeba, kojíme téměř 8 týdnů.
ja cilene odstrikavala mleko a krmila deti z lahve...ja kojeni nemusim,a navic se mi najedlo vzdy 1 poradne,druhe se spatne prisavalo...a aspon jsem vedela kolik snedli a jedli krasne az po 3,4 hodinach...a rostli jak z vody
Ahoj, mám zkušenost s tou speciální lahví od Medely. Jednak je doost drahá a za druhé - sice je 100x lepší než obyčejné lahve - tedy miminko musí opravdu sát, ale i tak je to pro něj snadnější než z prsu. Po cca týdnu jsem přešla na krmení přes hadičku - je nutné si obstarat tu pro nedonošené děti, která má opravdu extrémně úzkou dírku, proto musí mimi pěkně sát. nejdříve jsem jí dávala sát přes prstík a pak jsem přešla na sání z hadičky přes prso. Lahvičku si zastrčím do podprsenky mezi prsa, dám do ní hadičku a konec přidržuji na bradavce a malá saje a zároveň mi stimuluje prsíčko. Ale stejně je to i z té hadičky snazší než z prsa. Pokud budeš krmit přes prst, dávej si lahvičku o hodně níž než konec hadičky, aby muselo mimi trochu makat, než to vysaje. Držím pěsti!
Moje sousedka takhle odstříkávala a krmila z láhve celých půl roku. Mléko se nepřestalo tvořit jen to pro ni bylo dost namáhavé, přeci jen to odstříkání dost trvá, rozhodně víc než kojení. Docela jsem ji obdivovala, já se přiznám že bych to asi nedala
@angieblack Nemyslím, že je pozdě. Patrik měl 18.1. tři měsíce, je jen o pět dní mladší než Adam a bez kloboučku pije asi týden.
S kojením ti neporadím, ale na popraskané bradavky si kup mast od Multi-mamu Lanolin Bioclin, je to ZÁZRAK. Do 24hodin budeš mít klid. Je sice dost drahá, ale opravdu učiná.
@LenkaM23 Jo, já ho taky zapomněla u mámy. Zkusila jsem mu dát bez toho, ale strašnej hysterák, takže mi ho máma přivezla. Musím si taky koupit druhý. My na prdíky moc netrpíme, dávám mu kapky a je to v pohodě. Když se ho nezbavím, tak mi to vadit nebude. Lepší kojit takhle než vůbec. Teď už je asi pozdě.
@angieblack Kloboučky děs. Musela jsem si koupit dvoje, protože jednou jsem je zapomněla u mojí mamky a dost jsem to podcenila. Večer pil hezky, protože nebyl moc hladový, paráda. Při prvním kojení v noci jakžtak, ale zato nad ránem řval, jako bych ho vraždila, na prso se ani nepodíval, řval tak dlouho než manžel pro ty kloboučky zajel. Pak se slzami v očích laskavě začal sát. Odnaučovala jsem ho to kvůli tomu, že mi přišlo, že se u toho hodně naloká vzduchu.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
17 hlasů

70 %
47 hlasů

4 %
3 hlasy

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici