banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Kojení - diskuze

37 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
BOLky, potřebuju radu ohledně kojení. Vím, že to patří asi jinam, ale tady bývá nejvíc maminek...Asi špatně kojím protože Dominik je pak plný vzduchu. Podotýkám, že kojím přes klobouček. Snažím se držet 2-,2,5 hodiny, kojím 15 minut. Dáváme i sab simplex, ale vždycky tak hodinu po kojení Domča řve jak turek a krká a krká (občas i prdí)Uvažovala jsem, že si koupím tu odsávačku a budu ho krmit tak, abych viděla, kolik toho snědl a furt reklamujou jak jsou ty dudulíky antikolikový. Nemáte někdo doporučení na dobrou odsváačku? Ta od Aventu mi přijde drahá. Čekám až se mi ozve doktorka, abych se s ní poradila. V porodnici mi totiž ke kojení moc neukázali, jak ho pořádně držet ani jak odříhávat. Prý takhle malý děti nemusejí. jenže pak má bolesti a pláče. Vím, že jiné děti jsou řvavější, nejde měi o pláč, že by mě rušil, ale je mi ho broučka líto.Díky moc za rady a tipy.
S odsávačkou neporadím, ale stím odříhnutím si myslím, že i takhle malé děti je dobré nechat po jídle odříhnout. A tuplem pokud v něm ten vzduch je a krká i po hodině. Určitě ho zkus pořádně nechat odříhnout aby ho to potom v bříšku netlačilo. Držím palce.
Ahoj, mně Kubík neodříhával skoro nikdy a Betynka to zase potřebuje, jinak ji taky trápí bříško. Každé mimčo je asi jiné. Jinak nám na bolení nejvíc pomáhaly masáže bříška a zacvičení s nožičkama.
s prdíkama jsem si užila svoje a opravdu je potřeba nechat pořádně odhříhnout, kolikrát když si neodříhla hned po jídle, tak pak trvalo i hodinu, než jsem to z ní dostala
S kojením přes klobouček vůbec nemám zkušenosti, ale napadlo mě, že bys mohla zkusit kontaktovat nějakou laktační poradkyni - ta by mohla poradit.Jinak já mám doma odsavačku právě od Aventu, takže to ti asi taky moc nepomůže. :) Snad jen, že jsem ji používala u obou dětí a pořád je funkční a jsem s ní spokojená.
Podívej se na kojeni.net nebo kojeni.cz. Je tam poradna, třeba tam najdeš odpověď. Odsávačky od Aventu jsou dobré, co říkají kamarádky, co jich vystřídali víc, tak si ji vychvalují. Nebo Medela, ale ta je taky dražší. Zkus koupit použitou na MMB nebo na Aukru. Já si jí tedy nekupovala, když nevím, jestli jí budu potřebovat, ale jedna mi doporučila i obyčejnou balonkovou z DM, myslím značka Canpol babies, stojí 299.
@nadule1 Už jsem jí našla na netu levnější, asi si jí koupím. A máš elektrickou nebo ruční? Doporučili mi i nějakou od Medely. ta aje o půlku levnější,ale chci mít dobrou. I když doktorka říkaal, že je možný, že jí nebudu potřebovat, že se rozkojím, tak si myslím, že bude lepší, odstříkváat a krmit z lahvičky, alespoň budu vědět, kolik toho snědl. Je divný, že by hodinu od kojení v kuse řval a řval. Dávám i Sab Simplex na prdíky, tak zavzdušněnej by tolik být neměl.Už fakt nevím.
@LídaBendová podívej v lahvičce určitě uvidíš, kolik toho malá vypije. Já taky začala odsávat s tím, že to bude lepší krmit ji z lahvičky, malá mi ještě hodně blinkala. A nakonec jsem totálně odsávat nestíhala, malá byla uplakaný mimino, tak jsem pořád chovala a nakonec jsem přišla i o tu trochu mlíka, kterou jsem měla. Tím tě nechci děsit, ale jen upozornit, aby sis na to dala pozor
@LídaBendová Mám ruční, ale já jsem odsávala jen příležitostně... Pokud bys to chtěla dělat pravidelně, tak by asi ta elektrická byla lepší. Tuším, že Liberte používala elektrickou od Medely a moc si to chválila..Jinak klidně může plakat proto, že ho bolí i to bříško. Dáváš pozor na to, co jíš? Nepije moc hltavě? Kdyžtak ho nech odříhnout i během kojení.
ahoj k tomu vzdoušku v bříšku. Zkoušela jsi malého dávat odkrknout v průběhu kojení? Zkus to nám to pomohlo. A krkat by se mimi mělo dávat i tak malé. Ikdyž to někdy nejde tak jen to zkusit. Pomahá také změnit polohu držení nebo malého na chvilku položit a zvednout.
@nadule1 NO tu Medelu mi právě kamarádka taky chválila. Jím jenom to, co bych měla. Vypiju denně 3 litry vody + skoro litr mlíka, jím lipánky, tvarohy, piju 3x denně fenyklový čaj. Musíme zjistit, zda je to tím, že je zavzdušněnej nebo že má hlad. Navíc ale tohle máme až odpoledne, teď ráno jsem kojila v osm a pak si říhnul asi 4x a od tý doby spí. za chvíli jdu na další kojení.Já bych právě snad i radši odstříkávala už pořád. Budu vědět, kolik toho vypil. Bude pít těma zázračnýma antikolikovým dudlíkama a co je hlavní, dostane moje mlíko. Pořád nevím jestli kojím dost, taky to nemusejí být prdíky a vzduch, ale i hlad. Jo a odkrkáváme skoro půl hodiny. Někdy si ale nekrkne, tak nevím jestli je to proto, že se najedl málo. Vím, že to trvá než se to vychytá, ale je mi ho tak líto, když pláče.
@gabkazak On si někdy během jídla krkne sám. Já ho nechci pouštět, protože kojím přes klobouček a to by zase musel natáhout celý ten vzduch v něm, než se znovu přisaje. Polohu měním při krkání taky. Zjistila jsem, že nejlíp krká když si ho dám jakoby obličejem proti sobě, podložím ho a nechám ho lehce v klubíčku a koukáme si do očí. Pak ho taky dávám klasicky na prso do \"kolmý\" polohy. Ne uplně kolmý, aby si nekřivil zádíčka, spíš si s ním tak jakoby pololehnu.
Taky jsem si tím prošla že malej pořád řval, ale bylo to spíš večer. Přestalo to až se začal ví hýbat, kopat nohama. Určitě zkus tu laktační poradkyni.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
17 hlasů

70 %
47 hlasů

4 %
3 hlasy

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici