Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

K zamyšlení - diskuze

47 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Holky, když někam jedete mimo domov, dodržujete důsledně režim dětí? Já ne. Já jsem děckám nechala tedy absolutní volnost. Dva dny holky jedly řízky, hranolky a zapíjely kofčou. I pěnu z piva mi odsály. V poledne jsem nechala Káju spát v náruči v době prohlídek, večer usnuly a sprchu viděly holky až ráno. Jednou jsem neodhadla ani oblečení, myslela jsem, že je tepleji. Holky byly moc spokojený, ale já začínám mít pocit, že by to mohlo někomu vadit. Zajímá mě, z čeho slevíte vy a co dodržíte?
Ono záleží i na věku dítěte. Když byl Míša miminko, tak jsme ho nikde večer nebrali, ale teď na srazu třeba snídal párek a taky jsem čekala, jestli neskončím v trollovi. Ne vážně, my jako děti, myslím sebe a sourozence jsme na výletech měli taky velkou volnost, žádné v osm spát atd. ale už jsme fakt byli větší a s jídlem to samé. Brácha mohl taťkovi upíjet pivo atd. Dále si myslím, že jde i to, jak je dítko přizpůsobivé a jak moc je pro něj důležitý režim. Třeba Míša nevydrží večer dýl jak do devíti, začne být protivný, takže prostě do postýlky musí, ale věřím, že jiné, akčnější děti už zvládnou i chvíli ponocovat a pokud by to bylo opravdu vyjímečně, tak bych se neohrazovala ani nikoho nesoudila.
mam to stejne jako evulik
@Evulik25 Já si taky myslím, že k takovým situacím občas dojde a není nutno to pitvat.
Já jsem ochotná slevit dost, ale vždycky se řídím především potřebami dětí. Ono je taky rozdíl roční dítě a dítě tříleté... Třeba loni byla Hanička mrňous a protože jsme v Lednici na srazu bydleli v jiném hotelu, tak jsme s sebou vzali kočárek a Hanička pak spala teple oblečená, schovaná před komáry v kočárku. S Kubíkem jsme vydrželi asi do desíti než byl moc utahanej - to šlo jen proto, že cestou spal v autě. Letos cestu neprospal a tak místo v osm na pohádku s dětmi šli oba do postele, protože už toho měli dost. A to si myslím je to, co holky kritizovaly. Ne to, že režim toho miminka nebyl dodrženej, ale že evidentně nebyl brál ohled na jeho potřeby.
@nadule1 Já myslela, že tohle teď neřešíme a psala jsem to tak nějak všeobecně.
@Evulik25 Tak ono to spolu souvisí :)) A měla jsem pocit, že Soni naráží na to, že to většina kritizovala.
@nadule1 Já to zase pochopila tak, že člověk se hned zamyslí i nad sebou, čím může třeba ostatní pobouřit (já konktrétně tím Míšovo párkem na snídani a taky mi upil trošku ledového čaje) a co jsme ochotny tolerovat. Jak už jsem psala, k oné \"hříšnici\" se vyjádřit moc nemůžu neb jsem si sama ničeho nevšila, když pominu to ponocování...
@Evulik25 No já se nad sebou taky zamyslela. Když se téměř všichni podivovali, že v osm už jsou moje děti v posteli a chystají se spát. Jsem matka tyran. :))) Párek snídali naši oba ;) A zajedli ho lízátkem od Honafy.
Soni, já prostě svoje děti miluju a dělám kolem nich všechno dle svého nejlepšího svědomí, takže když vidím, že jsou spokojení a spinkají tak nevidím důvod je nechat v kočárku třeba i do nočních hodin a poblíž se bavit s přáteli. Je mi celkem fuk, co si o mě ostatní myslí a jak by to oni v mém případě udělali, každý na to máme jiný metr, jiný pohled...to tak je. Někdo je zvyklý svoje dítě v 7 vykoupat nakrmit a do hajan a přes to nejede vlak...i kdyby se dělo cokoliv. Já takhle striktní nejsem, když to jde a ničemu to nevadí a nic dítě neohrožuje, tak proč ne.
@Evulik25 já si vůbec ničeho nevšimla, nevím o koho jde a ani že tam někdo takový byl...jsem asi slepejš
@nadule1 Ano, je mi jí trochu líto, že se to tak probírá. Když se o tom mluví tam, to se klíďo přidám, ale tady je to pro všechny dostupný. Stejně tak můžeme být souzeny já a valča, že jsme v klídku na prohlídce a v náručí tatínků spí pokroucené děti. Obávám se, že už sem asi nepříjde.
@nadule1 Tý jó on se někdo podivoval, že děti šli už ve 20h spát. Náš Petřík zhruba v tuhle dobu byl už taky s taťkem na pokoji v posteli, protože toho předešlou noc a i během dne moc nenaspal.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
17 hlasů

70 %
47 hlasů

4 %
3 hlasy

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici