banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Ještě k mlíku - diskuze

6 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Nedávno jsem přes spaním přemýšlela,že když se pijí a zpracovávají různé mléka,od kravského přes ovčí až po buvolí čí kobylí-proč se taky nepije vepřové mléko?
Protože prasnice vyproduje tak málo mléka, že to sotva stačí na výživu selátek. Ber to tak, že se jí narodí najednou třeba 10-16 selátek a musí je uživit. Tele se narodí 1, vyjímečně 2, jehňátka 1-3. Ta produkce mléka je pak větší. A třeba u krav a ovcí se jede na produkci mléka a proto se taky různě šlechtí, aby ta produkce byla vyšší. Prase je vyloženě jen na maso. U krav jsou mléčné typy, které nadojí denně i 40-50 litrů mléka a pak masné typy, které tak tak uživí své 1 tele, ale zase denně na nich naroste 1 kg masa.
Asi dané historicky a kulturně. Kdyby se tím někdo zabýval a dlouhodobě dojil prase, tak taky bude mlíko produkovat furt.Prase je myslím domestikované více méně jen tam, kde je domestikovaná i kráva, ne? A pod krávu se lepší leze. Dojit prase, to by sis musela lehnout, si vem, že nemá vemeno, jen takové malé cecky.
A taky by to bylo, myslím, technicky dost náročné. Prasnice, když maj malé, tak jsou strašně agresivní, moc si to nedokážu představit.
covece ani bych si ho ale nedala
@tygřímáma Ty,jo to je zajímavé.
Tak to mě vůbec nenapadlo chtít podojit prase

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
17 hlasů

70 %
47 hlasů

4 %
3 hlasy

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici