banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Jakou máte hranici vy? - diskuze

23 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Před chvíli jsem si dočetla článek, že 62letá bulharka porodila dvojčata po umělém oplodnění. Na jednu stranu chápu jeji touhu po dítěti, ale já bych toho schopná určitě nebyla, vždyť v tomhle věku už je to tak zrádné, žila bych v obrovském strachu, že se nedožiju jejich maturity apod. Asi je lehké ji odsoudit, jak říkám, já sama si život bez dítěte neumím představit, ale po čtyřicítce už bych do toho asi nešla. Co vy?
Ještě to doopravím, moje hranice by byla asi kolem těch 45 let.Kdyby se nedařilo...
Moje osobní hranice je 30let, max 33. teď je mi 25, malej má dva a půl. Na druhý se necítím a ani nechci, zatím. Nikde není psáno, že mi ve 30ti nepřeskočí a druhé si pořídím.
@iridales Mě bude letos 35 let a cítím se klidně na třetí dítě. Nedovedu si to však představit kolem 50 kdy člověk chce mít určitě trochu klidu a né pořád lítat za malím dítětem. Ke tchánovi, když mají přijet vnoučata na prázdniny od jeho druhého syna, tak naznal, že sám by na ně celej den už nestačil. Vnoučatům je 5 a 2,5 roku.
no kdyz uz to dite mas, tak je asi jina odpoved, nez kdyz ho nemas. Ja jsem prvni chtela stihnout do 30-ti, predpokladam, ze do 30-ti stihnu i druhe. Jestli a kdy bude treti, zatim nevim, uvidime, kdy se odhodlame k tomu druhemu. Ale do 35 bych chtela mit konecny pocet deti
Mě bylo nedávno 40 a do dalšího dítěte bych nešla.Důvody?Zdravotní,finační,ale člověk už nemá ani takové pevné nervy jako před 20 lety.Pravdou ale je,že těhotenství a mateřství jsem si mnohem víc užila v 35 než ve 20.
@zajic Tak pod to se podepisuju v plném rozsahu. Taky jsem chtěla do třiceti první, nakonec jsme zvládli dvě a třetí snad taky bude, ale na to si chvíli počkáme. Každopádně i já bych si myslela, že do 35 by mohlo být hotovo.
@zajic My právě, jsme chtěli stihnout druhý do 35 let, protože říkají, že pak je to už rizikovější a podařilo se to. Když jsem byla na gynekologii před otěhotněním, říkala mi doktorka, že nejlepší věk pro děti je do 30. Měla jsem tenkrát skoro 33 let a doktorka naznala, že nejlepší roky pro dítě mám za sebou.
ja mela 38 let a podarilo se ve 37..sice bohuzel dvojcata,ale co nadelam
@Liberte Takové rouhání.
@Evulik25 neni to ppzde ja bych uz v jejich letech chtela vnoucata :D a ne sve vlastni :_)) moje hranice je tak 40 let
tak já už mám splněno, pro některé i přeplněno Ale hranice by byla asi 40....fakt těžko říct, když tenhle problém nemusím řešitjinak , tyhle pozdní těhotenství , co ukazují v TV...to je vážně mazec
Nevím jakou mám hranici,ale do 35 bych chtěla stihnout konečný počet našich potomků. Ale...kdyby se cokoliv nenadálího stalo do 40 tak by jsme to taky ještě zvládli...to jsou právě ty případy...okolnosti, zdraví, klid domova...

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

27 %
19 hlasů

68 %
48 hlasů

6 %
4 hlasy

Celkem hlasovalo 71 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici