banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Dítě a pes - diskuze

19 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
prosím, co máte doma obojí :-), můžete mi stručně napsat výhody- nevýhody? Děti mě doma neustále škemrají, že chtějí pejska (už přes rok), věk dětí 9,6,2. Myslím, že tu někdo psal, že má labradora - je to dobrá volba? A jak to řešíte se psem v bytě (u nás by mohl být i na zahradě i v bytě - ale asi v ložnici nee--nebo jo???), může pes do všech pokojů u vás?, co hygiena atd. Prosím napište vše, co vás napadne, já jsem stále na vážkách, vím, že by to byla hlavně moje další starost, já bych ani nemusela, ale jako dítě mi naši taky koupili psa a pamatuji si, že to pro mě bylo fajn (emočně, byl to pro mě \"parťák,\" naučila se o někoho starat atd.) Děkuju.
@Lendrunka Děkuju za napsání zkušeností. Všechno dobré celé vaší krásné velké rodince!
@Lendrunka Děkuju za napsání zkušeností. Všechno dobré celé vaší krásné velké rodince!
@ivulisek Děkuju. Moc hezky jsi to napsala. Ať se vám všem daří.
@Thea76 jo jo, m máme taky labradorku a ona sama nebude venku, je to společenský pes, taky raděj bude doma, než aby byla na zahradě a měla 3 tis m čtverečných jako výběh a když ju tam zavřu, tak kňučí a blafá, že chce jít domů ždy honem vyčůrat a frnk za náma
máme labradorku, já ji měla od začátku doma, měli sme veliký rodinný dům, a po přesthování sem, je taky doma, ale teda do patra nesmí, sou tu prudké schody a první den sletěla, takže se bojí a už tam nechodí, Květoš nikdy psa neměl a bylo to trošku o zvyknutí, ale Kayla nesmí do obýváku na koberec a je s náma v kuchyni a pak má halu, tam spí v noci, jinak je na zahradě, ale cpe se pořád dovnitř. Když se narodil malý, byla snáma pořád doma, su to parťáci, malý ji dělal takový zlý věci a ona vše potupně trpěla a nidky po něm nevyjela, teď ho hlídá, jakmile jí zmizí z dohledu. jako my psa měli odjakživa co si pamatuju, ale pokud Kaylinka půjde do nebíčka, dalšího nechci, je to obrovská zodpovědnost, hodně jezdíme pryč, když nebyl malý, jezdila s náma,a le teď se mi do auta s kočárem nevleze taky ty chlupy, bože, opět sem měla sto chutí ji vzít holícím stojkem ale vy už máte děti velké, zádný co by se batolilo a lezlo po zemi, tak se to dá, jinak byl malý pořád od chlupů. jinak labrador je úžasný, ale taky je to od jednotlivce, naše je mírná, neštěká a známá má taky, a musí mít na ní el. oboje, jaká je to mrcha. a já říkám, že už takovou hodnou fenku, jako je Kayla nikdy stejně nenajdu.
myslím, že nenapíšu nic nového, než psaly už holky. moje zkušenost - tři děti 15, 12 a 1 rok. máme labradora, je venku a občas ho vezmeme dovnitř. pro kluky je prima parťák, roční holčičku bere pes asi jako druhé štěně :-), ale může mu dělat jakoukoliv neplechu, nechá si od ní vše líbit. samozřejmě se jí snažím nedovolit mu ubližovat. jinak převážná starost je na mě. ale je to zkrátka člen rodiny. a děti pomáhají s péčí, vyčesat, prochajdy, takže u nás pozitivum.
My jsme vždycky psa měli a jak píšeš, byl to pro nás bezva parťák, takže vloni, když jsme zůstali bez pejska jsme pořídili dalšího. Máme fenku zlatého retrívra a děti jí milují a ona je taky, nechá si všechno líbit. V bytě bych psa nesnesla, takže je celý rok na dvoře. Ještě bych uvážila, jestli chceš, aby psa i trochu hlídacího, naše štěká dost, ale jak někdo vleze na dvůr, tak si lehne na záda a chce drbat Jediná nevýhoda co mě napadá je, že děti samou radostí většinou porazí a celý je oslintá. Jinak ten Cavalier je moc krásný pejsek, chodil s námi jeden na cvičák a byl bezva, moc šikovný, paní ho měla v bytě, že prý nepelichá, byla s ním moc spokojená, takže jestli chceš jenom nějakýho snadno ovladatelnýho mrňouska na pomazlení dětem, tak může být to pravé. A asi toho míň sežere, než to naše tele
@Liberte To máš pravdu. Děkuju za názor.
@plaz My jsme tu měli cca na měsíc - na hlídání - labradora (asi 1 rok starého), který může být celoročně venku (fyzicky), ale psychicky to vůbec nezvládal, raději byl s námi v malé místnosti v bytě, ale hlavně že NEBYL SÁM - na zahradě byl strašně nešťastný, i když tam měl být jen chvilku o samotě. Tak právě, že máme tuto zkušenost, tak je to rozhodování těžké, ono to nezáleží jen na typu psa, ale hodně taky na jeho povaze.
@Evulik25 Děkuju za tip. Pejska - kavalír king charles španěla - jsem si hned vygooglila protože jsem moc neměla představu. Má jen ty nejlepší reference! Tak to je dobrá alternativa, pokud bysme nechtěli moc velkého pejska. Děkuju. A jestli se v tomto směru naše rodina rozroste, tak dám určitě vědět (jiný směr rozrůstání už neplánuju:-)
@medox Že by to bylo na mně, je mi jasné. Já potřebu mít psa teď moc nemám, ale psy mám ráda a jako dítě jsem psa měla (od 11 do 25 let) a chtěla bych to dětem dopřát. Fotky ráda zkouknu.
@Val.J35 Děkuju za odpověď. Že by to byla hlavně moje starost, to vím. Jako ostatně všechno, že...

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

27 %
19 hlasů

68 %
48 hlasů

6 %
4 hlasy

Celkem hlasovalo 71 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici