Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak bezpečně uložit majetek pro své děti?

Existuje několik možností, jak bezpečně uložit majetek pro své děti. Založení svěřeneckého fondu umožňuje uchovat majetek pro děti pod dohledem správce fondu. Tím se poskytuje určitá ochrana před dědickými daněmi a zároveň umožňuje správu majetku ve prospěch dětí až do určité doby. Otevření spořícího účtu či investičního portfolia pro děti nebo investice do nemovitostí může být způsobem, jak vytvořit finanční rezervu pro jejich budoucnost.

V tomto článku se budeme věnovat svěřenskému nebo svěřeneckému fondu, kterému se také říká trust. je právní konstrukce, která umožňuje jednotlivci (tzv. zakladatel) převést majetek na jmění trustu, které bude spravováno jménem svěřeneckého správce ve prospěch určených osob (v tomto případě dětí – beneficientů).

Inzerce

Svěřenecký fond může poskytnout určitou úroveň ochrany majetku před věřiteli nebo před rozvodovými nároky, pokud je řádně strukturován a jménem dětí může svěřenecký správce efektivně spravovat a investovat majetek, aby zajistil jeho dlouhodobý růst. Svěřenecký fond může být efektivním nástrojem pro minimalizaci dědických daní a jiných daňových povinností. Je však důležité mít na paměti, že svěřenecké fondy jsou složité právní konstrukce a jejich založení by mělo být prováděno s pomocí odborníka na daňové a právní otázky. Navíc se právní a daňová pravidla pro svěřenecké fondy mohou lišit v závislosti na jurisdikci, ve které je trust založen.

Následující „návod“ jsou obecné kroky, které by mohly být zapotřebí při založení svěřeneckého fondu v českém kontextu:

Inzerce

1. Zvolte právní strukturu

Rozhodněte se, jaká právní struktura svěřeneckého fondu bude nejvhodnější pro vaše potřeby. 

Inzerce

2. Zvolte správce fondu

Určete, kdo bude správcem fondu (trustee). Může to být jednotlivec nebo právnická osoba. Správce bude mít povinnost spravovat majetek ve fondu ve prospěch beneficientů.

Inzerce

3. Určete beneficienty

Definujte, kdo budou beneficienti fondu, tedy ti, kteří budou mít prospěch z majetku ve fondu. To mohou být vaše děti nebo jiné osoby.

4. Sestavte zakladatelský dokument

Sestavte zakladatelský dokument (trust deed), který obsahuje podrobnosti o struktuře fondu, jménech beneficientů, povinnostech správce, a dalších důležitých informacích.

5. Vytvořte právní dokumenty

Pravděpodobně budete potřebovat právníkova pomoc při sestavování právních dokumentů, aby bylo zajištěno, že všechny aspekty fondu jsou správně zachyceny.

6. Zaregistrujte fond

V některých případech bude nutné zaregistrovat svěřenecký fond u příslušného orgánu. Pravděpodobně budete potřebovat notářskou službu pro ověření dokumentů.

7. Finanční převody

Převeďte majetek do fondu podle pokynů v zakladatelském dokumentu. To může zahrnovat převod nemovitostí, peněz a dalších aktiv.

Je velmi důležité konzultovat s právníkem, který je specializovaný v oblasti svěřeneckých fondů, aby byl zajištěn správný postup a soulad s platnými právními předpisy.

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Jak bezpečně uložit majetek pro své děti? - diskuze

Poradna

Bolest při sexu

| Coconut7 | 26.04.2024, 04:38

Dobrý den,
posledních pár týdnů jsme a přítelem neměli moc šancí se vidět, ale pokaždé když se vidíme, máme spolu sex. Zrovna před pár dny za mnou přijel a zase jsme se spolu milovali, a přítele poslední dobou vzrušuje drsnější sex, já to mám také ráda, ale posledních pár týdnů mě to v určitých polohách bolí, když je to třeba zezadu a je to hodně hluboko, cítím, jak mě to hodně bolí. Přítel ma rád, když je v sexu trošku bolesti a já taky, jen poslední dobou mám pocit, že si to tolik neužívám, protože když do mě vnikne hluboko, opravdu dost to bolí a bolí to i pár dní po tom. Na gynekologii jsem s tím problémem byla, ale všechno je prý naprosto v pořádku, tak netuším, kde by mohl být problém a prosím Vás o radu.

Dobrý den,

v tomto je obtížné radit, můžete být zcela v pořádku, ale prostě některé praktiky jsou pro Vás anatomicky již za hranou. Budete tomu muset náležitě metodiku pohlavního styku přizpůsobit.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 28.04.2024, 18:08
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×