Zdravím. Už nevím kudy kam, tak vás moc prosím o názor tady. Jen nevím kde začít. V roce 2008 jsem byla na dg laparoskopii, kde mi zrovna vyoperovali slepé střevo. Jen už si přesně nepamatuji, jaké problémy jsem měla. A zjistili endometriózu. Jen na střední jsem měla bolesti slepého střeva, ale nechali mi jej, jen čekali. Laparoskopie byla až za několik let. Ještě před LAP mi vypálili děložní čípek, střední stupeň (nevím čeho). V lázních mi doporučili co nejdříve otěhotnět... Pěkně se nám to povedlo a v roce 2010 se nám narodila zdravá holčička a v roce 2013 druhá. :) Jenže jsem měla už dlouho bolení při pohlavním styku, můj gynekolog mi oznámil, že endomentrioza to být nemůže, že těhotenstvím a porodem se ztratí! A že máme hledat polohy, kde mě to nebude bolet. :/ Změnila jsem lékaře, udělali mi další dg laparoskopii v roce 2015, kde mi ještě 2 drobná tělíska endometriózy našli. Jenže s tím nikdo nic nedělá a bolest začíná být zase docela velká (hlavně na pravě straně podbřišku, kde mi endometriózu našli) a ted už i po sexu - v podbřišku, i záda, okolí kyčle. O mém výtoku ani nemluvě, ten mám skoro pořád, hustý, bílý, občas nahnědlý. Vše mě omezuje v mém sexuálním životě, tak mě to vážně hodně trápí. :( Nechala jsem se asi po roce překecat panem dr a v červnu jsem začala užívat Visanne, které jsem vydržela brát 3 měsíce, protože jsem měla neustále nejen výtok, ale i špinění a krvácení více než jednou za měsíc, takže celé léto na prd. Pak jsem sama vysadila. Můžete mi říct, proč mi ty tělíska loni neodstranili, dokud byly malé? Hodně čtu, že se chirurgicky odstraňují. Obávám se, že budou větší a proto i větší problémy. A možné srůsty by byly vidět na běžné kontrole na gynekologii? Nebo taky jen při laparoskopii? Docela bych se tomu chtěla vyhnout, ale když nebude zbytí. První laparoskopie byla naprosto v pořádku, až na dlouhodobé hladovění, druhá byla jinde a takové bolesti jsem měla hned po probuzení na dospáváku než mi vytáhli drén nepřeji nikomu. :( Nešlo spát, otočit se, dali mi jen paralen, že jsem měla nízký tlak a trpěla jsem dál. Moc Vám děkuji za reakci.
Dobrý den, pokud jste měla při laparoskopii jen 2 drobná ložiska endometriozy, tak to by vám opravdu nemělo činit až takové potíže. Pokud jsou ložiska malá, chirurgicky se neodstraňují (že by se vyřezávaly apod.), maximálně se popálí koagulačním pálením.. Ale i tak je možné, že se brzy objeví. Bolesti mohou být způsobeny i srůsty v malé pánvi. Těžko říct, zda po druhé lalaroskopické operaci vznikly. Na běžné kontrole srůsty vidět nelze. Ani pomocí UZ, ani při vyšetření. Že mohou v břiše být, to usuzujeme jen podle subjektivních potíží pacientky, pokud se jiná příčina nenajde. Takže ve zkratce - pokud se vaše potíže budou zhoršovat, pak samozřejmě můžete podstoupit další laparoskopii, ale je možné, že to bude začarovaný kruh. Ještě je možné zkusit nějakou dobu kontinuální užívání hormonální antikoncepce, pokud vám nevyhovoval Vissane.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem v 7tt těhotenství a mám ranní nevolnosti. Paní doktorka mi poradila vitamín B6 pyridoxin a třikrát denně užívat. Ale v příbalovém letáku je napsané doporučené denní dávkování 1 tableta denně. Tak teď nevím, zda můžu brát denně tolik, abych nějak neuškodila miminku. Děkuji za případnou odpověď.
Dobrý den, moc nerozumím tomu, proč Vám lékařka pyridoxin předepisovala. Užívá se spíše pokud jsou nevolnosti spojené s uporným zvracením a či při váhovém úbytku. Prostě v případech, kdy předpokládáme jeho nedostatek. Pokud máte jen nevolnosti, tak v tom Vám zřejmě vitamín B6 nepomůže. Ale asi to není nic proti ničemu, neuškodí vám. Nevím, jakou gramáž má 1 tableta ve vašem preparátu - obvykle je to 20 mg. Dávkování je různé při různých indikacích. Jako doplněk stravy obvykle 1 tableta denně, ale je možno i víc..
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, občas se mi stává, že mám řezavé bolesti v oblasti podbřišku a nebo jako by mě tam něco tlačilo. Hned po pohlavním styku mi bývá nevolno (někdy i při), točí se mi hlava a vidím tzv. hvězdičky před očima, když tohle začalo, začal mě bolet i pohlavní styk samotný. Nevíte, čím by to mohlo být způsobeno ? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, opravdu nevím, čím by tento váš stav mohl být způsoben. Pokud jste dříve tyto problémy neměla, může se jednat o cystu v malé pánvi či nějaký chronický zánět v malé pánvi. Proto bude nejlepší obrátit se na gynekologa, který vás důkladně vyšetří.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chci se zeptat, jaká je šance že bych mohla být těhotná. S přítelem jsme včera měli chráněny pohlavní styk, jenže nám sjel kondom a zůstal "ve mně". Ani jeden jsme to nezaregistrovali a zjistili jsme to v momentě, kdy vyvrcholil. Něco bylo v tom kondomu, ale mám strach, že ne všechno. Beru 2 měsíce antikoncepci. Menstruace mi skončila předevčírem, tudíž den před stykem. 5 dní před tím jsem přestala užívat antibiotioka furolin společně s kapkami pamycon. Před furolinem jsem měla ještě xorimax. Jaká je tedy pravděpodobnost, že bych mohla být těhotná?
Dobrý den, pravděpodobnost otěhotnění je v tomto případě minimální. I když byl pohlavní styk v podstatě nechráněný, pokud užíváte pravidelně antikoncepci, jste chráněna i v sedmidenní pauze, kdy tabletky neužíváte a antibiotika, které jste přestala užívat 5 dní před tímto stykem, by již také snižovat účinek neměla.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, minulou sobotu (22.10.) jsem dobrala platíčko antikoncepce Jeanine. Měla jsem týdenní pauzu a v neděli (30.10.) jsem měla začít užívat nové platíčko. Bohužel jsem včera zapomněla a prášek jsem si vzala až dnes v pondělí. V sobotu jsem měla nechráněný pohlavní styk. Mám se bát z otěhotnění a raději užít Postinor? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud byl odstup od zapomenuté pilulky po tu, kterou jste si dnes vzala více, než 24 hodin, pak samozřejmě zvýšené riziko otěhotnění je, i když je stále minimální. Nic se však nedá vyloučit. Pokud chcete mít jistotu, Postinor užít můžete, nicméně počítejte s tím, že se může dostavit nepravidelné krvácení. Pokud byste jej chtěla užít, proberte schéma užití a následného pokračování v hormonální antikoncepci se svým lékařem.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, před rokem jsem vysadila antikoncepci (ARTIZIA). Menstruační cyklus se mi srovnal až teď tak nějak, ale menstruaci mám stále dlouhou, většinou je to 8 dní... Ještě předminulý měsíc se mi stávalo krvácení mimo menstruační cyklus jen jeden den ani ne a konec pak den pauza a zase ... Potom až se dostavily měsíčky tak jak měly. Poslední dobou se mi stává, že při styku mě to uvnitř bodá, ale jen občas a někdy se také stane že i po styku krvácím.... Na vyšetření sem byla, ale vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Chodívám na test kvůli rakovině děložního čípku, ale bylo mi řečeno, že je vše v pořádku.. Nevíte, čím to může být? Děkuji za Váš čas a radu .
Dobrý den, krvácení po pohlavím styku bývá nejčastěji spojeno ze změnami na děložním čípku (to by ale neměl být váš případ dle toho, že onkologickou cytologii máte v pořádku) nebo zánětem. Jeho případnou léčbu ale musíte řešit se svým gynekologem. Co se týče menstruace - pokud trvá 8 dní - tak to je ještě považováno za normu. Co se týče nepravidelnosti - ta se dá upravit hormonálně (i jinak než pouze antikoncepcí, pokud byste například chtěla otěhotnět), ale ze zásady není nutné špinění před začátkem menstruace nijak upravovat, pokud Vás výrazně neobtěžuje. Vše se možná časem upraví samo.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, chtěla bych se zeptat; nyní pobývam v zahraničí, konkrétně ve Velké Británii. S největší pravděpodobností jsem těhotná a jelikož to vím s dostatečným předstihem, ráda bych si vzala potratovou pilulku.Ale má to dva háčky;1) chtěla bych ji užít v doma v České republice, jenomže jsem odhlášena z pojišťovny kvůli dlouhodobému pobytu v UK, čili bych si vše u doktora, gynekologa či v nemocnici musela platit sama. Bohužel nemám žádnou svou ženskou lékařku v Praze, kde mám nyní trvalý pobyt. Vzali by mě v pohodě do nemocnice na kontroly a na vše ostatní i v Praze po naslednem přihlášení na pojišťovnu? Zajímá mě, jestli je to jejich povinnost a nebo musím jet ke své staré lékářce na Moravu pro doporučení atd.? Je to pro mě značná komplikace cestovat na Moravu z Prahy jen kvůli vyšetření a "papíru ". 2) mám poruchu srážlivosti krve. Konkrétně leidenskou mutaci krve, a zajímá mě, jak postupovat v tomto případě. Jakož formu potratu si vybrat? Je bezpečná potratová pilulka pro ženy s tímto onemocněním a nebo je bezpečnější jít na chirurgický zákrok?Děkuju moc za odpověď a vážím si vašeho času. Jsem mladá a mám strach, je mi 24 a ráda bych tyto věci řešila v ČR než v Anglii.
Dobrý den, co se týče placení - je úplně jedno, zda jste pojistěna nebo ne. Interupci si vždy platíte celou sama, ať je formou zákroku či pilulky.. Takže v tomto žádný rozdíl není. Potratová pilulka se dá užít, ale jen do konce 7. týdne těhotenství, takže jde i o čas. Nevím upřimně, jak to funguje v Praze. V Brně, kde pracuji, je postup takový, že k nám na kliniku je možno přijít i bez doporučení od registrujícího gynekologa. Aplikaci pilulky i vyšetření absolvujete na klinice v ambulantním provozu. Pokud chcete získat nějaké informace, asi bude nejlepší do nemocnice v Praze přímo zavolat (Apolinář, Bulovka..) a informovat se o možném postupu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý večer, dva měsíce neberu prášk, snažíme se s přítelem o miminko. Dne 22. 10. jsem měla poslední nechráněný pohlavní styk. 22. 10. jsem měla dostat menstruaci, která do dnes nedorazila. Dělala jsem si dnes těhotenský test a vyšel negativně. Je nějaká možnost, že bych mohla být těhotná? Cítím se poslední dobou unavená, bolest hlavy a sem tam píchání v podbřišku. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud by se mělo jednat o těhotenství z 22. 10. 2016, pak je jasné, že je test negativní - je to příliš brzy. Test bývá většinou pozitivní 10-14 dní po oplozující souloži - záleží na druhu testu. Více informací o těhotenském testu naleznete zde: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/tehotensky-test.
Pro akci je nutné přihlášení