Dobrý večer, snažíme se s přítelem aktivně o dítě půl roku. Netlačíme moc na pilu, bereme to tak, že ,,až to přijde, tak to přijde" přes to bychom si ho moc přáli. Nutno zmínit, že i dost kouřím. Mému příteli je 41, a jsme od sebe věkově rozdílní, jsem mladší. Přítel má k tomu diabetes 2. typu. Stejně mi to nedalo a šla jsem na gynekologické vyšetření, abych přece jen věděla, jestli je co se týče mě všechno v pořádku, ale nechali si mě v nemocnici a vyoperovali mi cystu na vaječníku laparoskopicky. Chci se zeptat, jestli i přes tu operaci, i přitelovu cukrovku nebudu mít problém s otěhotněním. A jestli ano, jaký? Bude to trvat déle? Popřípadě nějaké rady. Děkuju moc.
Dobrý den, diabetes II. typu by neměl mít na kvalitu spermií příliš vliv. Ani jeho věk. Ani ve vás nemusí být žádný problém - půl roku bez úspěchu nic nezmanená. Neplodností by se měl člověk zabývat až při snažení se 1 rok neúspěšně. Spíše záleží, co Vám našli při operaci. Pokud se jednalo o cystu endometriální, pak endometrioza může ovlivnovat i kvalitu vajíček a tudíž plodnost. Pokud se jednalo o prostou folikulární cystu, pak ta na plodnost vliv nemá.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali je možné, že se těhotenský test prokáže pozitivně před menstruací? Je možné, že právě menstruace může způsobit lehkou, ale viditelnou druhou čárku na mamatestu? První den poslední menstruace byl 23.11. O miminko se pokoušíme první měsíc, tak to moc neznám. Ale mám bolesti břicha jako před menstruací. Děkuji za odpověď. Zasílám foto testu.

Dobrý den, ano, test může být pozitivní už třeba 9. den po oplozující souloži - čili před menstruací. Pokud budete mít zpoždění menstruace, pak jste pravděpodobně těhotná.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, odpověděla jste mi, že mužů mít nafouklé břicho s očekávané menstruace, jelikož jsem ji měla. A břicho je pořad nafouklé a mám bílé vytoky, tak by mě zajímalo jen tak z čeho to nafouklé břicho je? Nebo mám v něm divny pocity, chodím pořád čůrat. Testy negativní, ultrazvuk čistý. Děkuji.
Doporučuji Vám návštěvu Vašeho lékaře, diagnostikovat prostřednictvím mailu na základě příznaků: nafouklé břicho a bílý výtok bohužel nelze.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, prosím, jsem zoufalá. Když stlačím prso, jde z něj bilý výtok. Co to znamená? Může to být těhotetenství i přesto, že jsem 9. 11. užila tabletku po, ten stejný měsíc jsem měla menstruaci a vše bylo negativní? Prosím o odpověď. Budu velmi vděčná.
Prosím Vás, pokud nevíte, zda jste těhotná, kupte a udělejte si těhotenský test. Pokud bude negativní, řeště veškeré svoje potíže, které jste již několikrát vyjmenovala se svým lékařem osobně.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dceři je 7 měsíců a stále ji kojím. Jednou denně zkoušíme příkrm, pak ji dokojím. Mám dávat na zapití čaj nebo mateřské mléko? Stále stačí. Děkuji Ryšavá
Dobrý den, mateřské mléko stačí. V této fázi zavádění příkrmů není potřeba jiné tekutiny přidávat.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, je mi 28. Měla jsem vždy nepravidelnou MS, od 20 jsem 7 let brala HA. Už rok se snažíme o miminko. Hor. profil mám v pořádku, všechna vyšetření včetně průchodnosti vejcovodů také OK, ale přesto m. cyklus přes 100 dní. Nyní mi byl předepsán Clostilbegyt a Duphaston. Po prvním cyklu a pravidelném měření baz. teploty, ale ovulace stejně neproběhla. Jaká je šance, že další dva cykly budou jiné? Děkuji za odpověď T.
Dobrý den, jaká je šance, to Vám opravdu nedokáži vyčíslit. Každopádně dobré je zkusit stimulaci ovulace Clostilbegytem ještě 2x, pokud bude bez úspěchu, pak je nutno další došetření a event. pohovor v IVF centru. Pokud máte problémy s anovulačnímu cykly, pak zřejmě opravdu nebude problém v průchodnosti vejcovodů, i když nevím, jakou metodou se toto vyšetřovalo. A tudíž možná časem nebude jiná cesta, než klasická stimulace.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dnes jsem byla po souloži měsíc a půl na ultrazvuku, myslela jsem si, že jsem těhotná. A na ultrazvuku mi řekla paní doktorka, že je to čistý a nemusím mít stres. Jelikož mě pořad bolí břicho a mám bílé výtoky, z čeho to je ? Prý je zbytečně brát krev. Na ultrazvuku se dost ukáže, když už měsíc a půl jsem po souloži. Děkuji, hezký den.
Dobrý den, ano, měsíc a půl po oplození by jistě bylo těhotenství na UZ jednoznačně vidět. Pokud celou tu dobu nemenstruujete, pak bolesti v podbřišku mohou být z toho. Jak se menstruace dostaví, měly by potíže vymizet. Vaše lékařka ultrazvukem jistě vyloučila jinou příčinu bolestí - cystu na vaječníku atd. Výtok nemusí nic znamenat, ten bývá normální v průbehu cyklu (pokud není samozřejmě doprovázen pálením, svěděním či zápachem - pak by se mohlo jednat o infekci).
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám dotaz. Prodělala jsem spontánní potrat v 6.tt a skoro 4 měsíce jsem ještě poté špinila. Nyní jsem objednána na čištění dělohy, ale krvácení najednou přestalo. Navíc jsem včera měla nechráněný pohlavní styk a nejsem si jistá, zda nedošlo k oplození. Za necelý týden mám jít na zákrok a předpokládám, že ani těhotenským testem či ultrazvukem se případné těhotenství nedá rozpoznat. Můžete mi prosím poradit? Nerada bych něco zanedbala, či případným zákrokem prodělala další potrat. Děkuji A.
Dobrý den, pokud krvácení ustalo a na UZ nebudou známky residuí (zbytky po předchozím potratu), pak si myslím, že není nutné zákrok provádět a lépe bude počkat, jak se situace s možným dalším těhotenstvím vyvine. Pokud by jste těhotná nebyla a dále krvácela, pak je možné dělohu vyčistit klidně později. Pokud to vydrželo 4 měsíce, pak už několik dní navíc nehraje roli.
Pro akci je nutné přihlášení