banner

Všechny dotazy

Celkem 464 zodpovězených dotazů
Položit dotaz

Dobrý den, píši ohledně vyrážky, která se objevila u syna 8 let. Vyrážka se nejdříve objevila na loktech a v ohybech kolen. Byli jsme u praktického lékaře, který netuší o co se jedná. Jsme objednáni ke kožnímu lékaři, který má bohužel volný termínu až za 4 dny. Bojíme se, že se vyrážka rozleze. Již teď se pupínky objevují i mimo zmíněné místa. Vyrážka samotná má celkem rychlý průběh. Zasílám foto. Rádi bychom věděli, o co jde, ať můžeme jednat, ne jenom čekat. Děkuji za informace.

Dobrý den, vyčkejte na kožní vyšetření.

Dobrý den, asi 2.1. mě po menstruaci začala strašně pálit pochva. Po týdnu jsem si koupila mastičku na mykózu a pálení přestalo, ale červená je pořád. Už mě to strašně vadí a nevím co s tím. :( Poradíte?

Dobrý den, může se jednat o zánět zevních rodidel, i když je to málo pravděpodobné, pokud nepozorujete ani svědění či pálení. Pokud to již dlouhou dobu přetrvává, pak navštivte gynekologa, ať Váš vyšetří.

 

Dobrý den, mám dotaz, na konci září jsem nastoupila do Liberce do školy a dne 27.9. jsem měla nechráněný pohlavní styk. Od tý doby jsem byla skoro každý měsíc nemocná, zánět močových cest, angína, chřipka apod. V listopadu mi diagnostikovali kondylomata. Skoro na 100 % vím, že to je od toho kluka z Liberce. Nějak celkově se cítím nějak jinak od toho září, může to být jen oslabenou imunitou, díky cestování z Liberce do Prahy, nebo jsem si vsugerovala, že za ty časté nemoci může ten sex nebo jsem od něj něco opravdu chytla? Poslední týdny nad tím přemýšlím víc a víc, při sexu hlavně a občas mě to bolí, když ve mě je přítel úplně. Londylomata mi odstranili ambulantně a už se neobjevily od té doby. V lednu jsem měla akorát velmi slabou menstruaci, spíše hnědý výtok a pak sem v lednu měla pocit pálení při sexu, svědilo mě to a při čůrání pálilo, i přítel měl prý nějaký pupínky na penisu a trochu ho to pálilo při čůrání, ale přestalo to a já si koupila vaginální tablety. Po zavedení 1. tablety se mi ráno spustila menstruace, dříve než měla, ale od ledna, až teď do 17.2. jsem měla zkouškové období, tak jsem to přikláněla k tomu. No a tak jsem tablety vysadila (globule) a po skončení menstruace mi skončil i tento problém, asi se to vyplavilo spolu s menstruací. Jinak žádné jiné příznaky nemám. Myslíte, že tyto příznaky nějak poukazují na nějakou pohlavní nemoc? Nebo si to jen vsugerovávám? Jsem stresařka, tak se bojím. Prosím o odpověď. Děkuji

Dobrý den, pokud nemáte žádné jiné kožní projevy než v minulosti kondylomata a nyní ani výtok či dlouhodobé bolesti břicha, neměly by Vaše příznaky na žádnou pohlavní nemoc poukazovat. 

Příznaky chřipky či angína se s pohlavními nemocemi nepropojují. 

Zácpa
avatar spackovat 30. 01. 2017

Dobrý den, už pátý měsíc se potýkáme u mého (minulý týden 2 roky) syna se zácpou, začalo to jedním zpožděním, kdy ho vyprázdnění bolelo a od té doby se to táhne. Dětská doktorka poradila glycerinové čípky, pak easy lax. Nicméně z toho má malý akorát trauma. Po zkušenostech kamarádek, podávám malému duphalac, ale i když je stolice řídká, dokáže zadržet průměrně 3 dny. Snažím se Kubu vysazovat na nočník, ale má z něho spíše hysterii, dáváme tedy na nočník plyšáky atd. Ovoce, zeleninu, jogurty, kompot jí. Když na synovi vidím, že se prohýbá do kačera a nastanou změny chování, vysadím a sedím s ním a snažím se, aby zatlačil, když pláče a nikam to nevede, nechci to protahovat a tak aplikuji easylax, po kterém se vyprázdní. Chtěla jsem Vás tímto poprosit o radu. Mohl by případně pomoci psycholog? Neměli byste případně prosím nějaký kontakt? Za cokoli budu ráda.Moc děkuji a přeji hezký den, Tereza

Podle popisu to vypadá na nějaký psychický blok u dítěte.Doporučuji vyšetření konečníku chirurgem, zda tam není prasklinka, nebo hemoroid, poté psychologa. Kontakt - nevím, kde bydlíte?

Dobrý den, syn má 2 měsíce a je plně kojený. Teď poslednich cca 6 dnů má hnědou řidší stolici (kousky mléka se v ní ovšem také nacházejí) a objeví se někdy i tmavší hlen. Začalo to od té doby, co dostal UM (místo jednoho jídla), musela jsem totiž k lékaři. Už od narození má problém s prdíkama a s kakaním, takže musíme používat i rourku, že by ho ale víc bolelo bříško jsem si nevšimla. Jinak jí i přibívá na váze. Mohl by to mít i po tak dlouhé době stále od toho UM? Popřípadě jak se pozná průjem u miminka? Děkuji.

Průjem u miminka je zelená voda 5 - 10x denně, podle fotky to spíše vypadá na hladovou stolici - může to být v rámci růstového spurtu. Charakter stolice mohou změnit i přípravky na větry - pokud je používáte. Pokud dítě přibírá a nemá další potíže, není třeba problém řešit.

Dobrý den, paní doktorko, jsem zhruba v 5tt těhotenství a jsem nemocná. Mám rýmu, kašel a včera se mi teplota zvedla na 38,8 (měřeno v podpaží). Měřila jsem teplotu i konečníku a ta byla ve stejnou dobu 39,5. Horečka trvala asi hodinu, maximálně hodinu a půl. Nevím, kterou teplotu mám pokládat za aktuálnější. Poté co teplota vzrostla, sprchovala jsem se vlažnou vodou a ihned si dala paralen, po hodině už byla 37,8 a pak už se v noci neobjevila, naopak klesla na normální teplotu 36,6. Vstávala jsem v noci a teplotu stále kontrolovala. A teď můj dotaz. Myslíte, že mohlo dojít k poškození embrya za tu hodinu, hodinu a půl než to kleslo? Moc se bojím, je to vymodlené miminko. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, hodinová horečka určitě plod neohrozí, spíše infekce, kterou zřejmě v těle máte by mohla teoreticky plod ohrozit, ale i tak je to velmi malá pravděpodobnost. Buďte hlavně v klidu. Ženy bývají běžně nemocné v prvním trimestru, a to někdy i vážně - užívají spoustu léků atd. Jsou to věci, které nelze ovlivnit a vše se řídí pravidlem vše anebo nic. Sama můžete těžko něco ovlivnit. 

Dobrý den, partnerka se již delší dobu léčí s močovými záněty, přičemž vždy byly doprovázeny gynekologickými problémy. Nyní byla vyšetřena na gynekologii a objevili jí bakterii s původem ze střev a nasadili antibiotika - Doxybene + zavádění entizolu a podpůrnou mast k tomu. Při sexu se nechráníme a máme obavu z toho, že bych mohl být přenašečem, proto se obracím na Vás, za jakým lékařem si mám dojít na vyšetření, zda není třeba přeléčit i mě. S partnerkou žijeme daleko od místa jejího trvalého bydliště, kde má zároveň i lékaře, proto bych rád navštívil lékaře v Praze, ale nevím, k jakému odborníkovi zajít. Děkuji za odpověď, Skoupý.

Dobrý den, pokud chcete být vyšteřen, pak určitě urologem, na gynekologii by Vás určitě nikdo nevyšteřil. Pokud se ale jednalo o zánět způsobený běžnou bakteriální florou ze střev, pak Vaše přenašečství je nepravděpodobné.

Dobrý den, dceři (narozená 20.4.2016) byl zjištěn nález ve stolici - Escherichia coli O 25. Již 10 dní měla průjem a byla plačtivá. Byla nám doporučena pouze probiotika. - Mohu ještě jiným způsobem pomoci léčbě? - Je nutná nějaká dieta? Dcera je kojena a jí 4krát denně příkrmy (ovoce, masozelenina) večer kaši. K tomu pije vodu. - Jak se tato bakterie přenáší? Mohu s dcerou mezi děti? Případně, jak dlouho ji mám izolovat?- Mám s manželem také brát probiotika nebo jiné léky, abychom ji nenakazili znovu po vyléčení?Děkuji mnohokrát za Váš čas a odpovědi! Krásný večer.

Bakterie e. coli se přenáší nesprávně upraveným masem a neumytýma rukama - ale to nemusí být problém Vaší domácnosti.Teď už po příčině nepátrejte.Pokud dítě nemá těžký průjem, léčí se jen dietou a lactobacilem.Kojení také pomáhá - obsahuje imunoglobuliny.

Ještě k přípravě stravy - velmi často se podobné bakterie přenášejí použitím jednoho prkénka, kdy na něm nakrájíte maso, byť umyjete pod tekoucí vodou, ale ne vařící a na něm poté nakrájíte třeba ovoce,a to jen krátce podusíte, nebo podáte syrové a tak se bakterie dostane do zažívacího traktu.

Doporučuji prkénko po použití k přípravě masa umýt a poté opláchnout vařící vodou.

Pokud s manželem nemáte potíže, nemusíte brát probiotika.

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Set 5 dětských knížek 0–8 let

Předškolní vzdělávání
Včetně jediné komplexní předškolní přípravy s mnoha praktickými aspekty pro život. Předejte svému dítěti jedinečné kvalitní know-how lékařky-vzdělavatelky s vysokými nároky na všeobecné vzdělání. „Na prvních 6 letech extrémně záleží,“ říká Jana Martincová, matka ADHD dítěte, díky kterému se stala autorkou a vydavatelkou, a své dítě tak posunula ve vývoji.
cena pouze u nás: 1 759 Kč
Set 5 dětských knížek 0–8 let