Dobrý den, potřebovala bych poradit. Měla jsem neobvyklou menstruaci. První den jen růžový výtok, druhý den silný hnědý výtok, třetí a čtvrtý den jsem krvácela a další dny zase špinění (do neděle). V pondělí jsem si dělala těhotenský test a byl tam slabý duch. Teď mě bolí břicho a píchá v podbřišku. I záda mě bolí jako při menstruaci. Zpozorovala jsem, že pokud si zmáčknu bradavku, vytéká mi z ní něco bílého jako mléko. Myslíte, že se může jednat o těhotenské příznaky? Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den, že otěhotníte, je možné vždy, pokud máte nechráněný pohlavní styk. Na začátku gravidity některé ženy mohou krvácet, takže těhotenství možné je. Na druhou stranu i slabě pozitivní těhotenský test nemusí znamenat těhotenství. Může být pozitivní např. i při cystě na vaječníku. Pokud si tedy nejste jistá, navštivte gynekologa.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, je mi 21 let. Beru pravidelně antikoncepci Belanette. Vždy jsem měla pravidelný cyklus. Tento měsíc jsem začala mírně krvácet týden před očekávaným příchodem menstruace. Probíhá mírná bolest, stejná jako předmenstruační bolesti. Začala jsem poslední měsíc často cvičit, mohlo by to mít spojitost? Je nutné navštívit lékaře? Moc děkuji.
Dobrý den, pokud se krvácení samo zastavilo, lékaře nutně nemusíte vyhledávat. Někdy se toto stát může. Důvodem muže být oslabená imunita, stres, ale i nadměrné cvičení. Mělo by se to spontánně upravit. Takže vytrvejte a uvidíte, zda se bude situace opakovat příští měsíc. Pokud ano, lékaře navštivte.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, měla jsem problém po sexu (tekl mi takový hnědý výtok). Doktorka mi na to předepsala prášky Macmiror s tím, že je to jen slabší zánět a cévka u čípku, která při dotyku krvácí. Třetí den od doby, když jsem začala brát prášky, mi ale zase ten výtok začal téct (hnědá krev, jako mám při menstruaci - beru antikoncepci Jeanine). Může to být něco vážnějšího? Ten večer jsem pila alkohol, ale nevím, jestli by to na to mohlo mít vliv. Děkuji za radu.
Dobrý den, krvácení či špinění po pohlavním styku určitě nemá nic společného s pitím alkoholu. Může se opravdu jednat o kontaktní krvácení z cévky na děložním čípku, někdy může ke špinění docházet i při zánětu. Pokud by ale ke krvácení docházelo i po přeléčení zánětu, bylo i asi vhodné podrobnější vyšetření čípku pod mikroskopem, tzv. kolposkopie.
Pro akci je nutné přihlášení
Potřebuju nutně poradit. Měla jsem nechráněný sex cca před měsícem před menstruací, menstruaci jsem měla ale slabou. Po skončení menstruace jsem začala opět brát antikoncepci, podotýkám antikoncepci jsem nebrala, začala jsem ji brát po půl roce. Po nějakým 2.-3. týdnu jsem ji vysadila, protože mi dobře nedělala a dostala jsem menstruace a hodně, po 5 dnech mi skončila takže vlastně menstruace skončila 1. 12. a měla jsem mít menstruaci uprostřed měsíce. Teď k problému, dělala jsem si po 3 týdnech, test vyšel negativní. Takže po měsíci jsem si dnes udělala další a opět negativní. Mám nafouklé břicho, ale měkké. Když na to myslím, je mi divně jako deprese. Miminko si dovolit nemůžu. Myslíte si, že těhotná nejsem?
Dobrý den, pokud máte 3 -4 týdny po pohlavním styku opakovaně negativní testy, pak je těhotenství nepravděpodobné.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, paní doktorko, moc bych Vás prosila o radu, dnes ráno jsem byla na očkování břišního tyfu kvůli plánované cestě do zahraničí a za chvíli poté jsem si dělala těhotenský test a vyšel pozitivně. Velmi mě to vyděsilo, bojím se, aby vakcína nějak neublížila těhotenství. Menstruaci mám dostat až za 5 dní, ale čárka už je hezky vidět. Prodělala jsem již dva aborty a strašneěse bojím, aby to tentokrat bylo vše v pořádku. Myslíte, že očkování takhle na začátku může nějak poškodit budoucí plod? Moc děkuji za případnou odpověď.
Dobrý den, v tak ranné fázi těhotenství by toto očkování na vývoj plodu mít nemělo. Teď už s tím každopádně nelze nic dělat, ale myslím, že velké obavy nejsou na místě.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych vědět, zda můžu užívat lék Rivotril - jsem ve 24. týdnu, beru 2x denně Asentru, protože se 2 roky léčím s panickou atakou. Děkuji.
Ano, Rivotril užívá v těhotenství spousta žen a ničemu nevadí.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, som v 9. tyzdni už od nejakeho 5. týždna tehotenstva krvacam moj gyn.ma poslal do nemocnice na kyretaz lebo, na ultrazvuku neukazovalo nič že by to bolo žive no v nemocnice zistily že, to žije a aj ked to je nechcene tehotenstvo tam sa interupcia nerobi. Tak som sla spet za mojim lekarom a on že aby som teda sla do rakuska na interupciu lebo na slovensku mi nespravia nakolko som bola v auguste na interupcii. Ale ze v Rakusku by mi to spravily no od predvcerajska som zacala velmy silno krvacat a padaju zo mna velmz velke kusi zrazeniny(mäsa). Bola som vecer na pohotovosti a bez vysetrenia ma poslali domov stým, že tam nerobia tu interupciu a ze ak chcem mozem tam 2-3 hod. cakat na vysetrenie na ultrazvuk a nakonec ma aj tak poslu domov alebo mam ist domov hned tak som sla domov doma som sla hned do sprchy lebo som bola cela od krvi a v sprche mi znovu vypadol taky velkz kus a vela krvi do rana som este krvacala. No od rana krvacam omnoho menej no vsetci mi nadavaju ze si mam zavolat sanitku no momentalne nekrvacam tak silno a nemam ani bolesti ako vcera ked som bola na tej pohotovosti a poslali ma domov tak neviem co mam robit...
Dobrý den, nevím, na co přesně chcete znát odpověd. Je možné, že silné krvácení je příznakem samovolného potratu, ale to se samozřejmě nedá potvrdit jinak než ultrazvukem. Pokud by jste nadále silně krvácela, jděte na pohotovost (sanitku volat ale nemusíte). Pokud by krvácení ustalo, i tak bych doporučila ultrazvuk, abyste veděla, zda je těhotenství v pořádku či se jedná o kompletní potrat a dle toho se mohla rozhodnout, co a jak.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem v 10. týdnu těhotenství a mám pálení při močení. Lékař mi předepsal Monural, chci se zeptat na názor jiného gynekologa, jestli je bezpečný během těhotenství. Děkuji.
Dobrý den, krátkodobé užívání by nemělo mít na vývoj plodu vliv.
Pro akci je nutné přihlášení