banner

Všechny dotazy

Celkem 1 305 zodpovězených dotazů
Položit dotaz
Těhotenstvo
avatar kajuska17 17. 11. 2016

Dobry den, chcem sa opytat na vas názor, som na zaciatku tehotenstva 5+5tt, a uz dhsiu dobu citim z posvy pri dotyku cibulovo-cesnakovy zapach, vytok nemam nejaky silny, doktror mi zobral stery na kultivaciu ale výsledky su dobre, aj moc mam cisty. Co mam podla vas robit? Cim to moze byt sposobene? Nic ma nepali ani nebolli, mam počkat do konca prvého trimestra? Alebo mi nieco poradite co sa moze? Moze to mat nejaky negativny ucinok na plod aj kde výsledky su dobre? Dakujem za radu.

Dobrý den, odpovídali jsme již v předchozí dotazu:Pojem "hnis v moči" je trochu zavádějící. V moči mohou být přítomné leukocyty (bílé krvinky), ale to ještě nutně neznamená zánět. Každopádně lehký zánět močového měchýře nebo dysmikrobii lze vyléčit či předejít závažnější infekci pokud máte dostatečný pitný režim. Aby bylo jasné, že máte zánět močového měchýře, musí Vám lékař vyšetřit močový sediment eventuálně kultivace z moči. Na základě papírkové metody toto určit ani nelze. Co se týče výtoku - je to to samé. Nelze jen na základě výtoku říci, že se jedná o zánět. Výtok může být zcela normální a v těhotenství i často jeho množství stoupá. Pokud nemáte svědění a pálení a výtok nemá nějakou abnormální barvu, pak stačí provést nějakou dezinfekci pochvy - např. globulemi Borlycerinu, které jsou pouze dezinfekční, zavádí se po dobu min 7 dní na noc a dají se koupit bez receptu. Nystatin se užívá jen pokud je prokázána jasně infekce, což zřejmě ve Vašem případě není. Moc nerozumím tomu, že se máte rozhodnout o užívání. Pokud máte infekci, pak je nutné ji přeléčit, pokud ji nemáte, pak jsou tabletky zbytečné.

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné otěhotnět 2 dny po menstruaci, když do mě přítel 2x vjel?

Dobrý den, pokud došlo k ejakulaci, možné to samozřejmě je, i když 2 dny po menstruaci málo pravděpodobné.

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat. Byla jsme úplně na začátku těhotenství, gynekoložka mi jej ještě zcela nepotvrdila, nicméně 5 pozitivních těhotenských testů mluvilo jasně. Menstruaci jsem měla dostat 21. 9. Krvácet jsem začala 7. 10. a lékaři diagnostikovali samovolný potrat. Nemusela jsem na žádnou revizi. Všechno odešlo samo. Po týdnu jsem odkrvácela a my se začali snažit nanovo. Menstruaci jsem měla dostat 4. 11.,takže mám už téměř dva týdny zpoždění. Sestřička mě objednala na příští středu, tedy 23. 11. Myslíte si, že bych vážně mohla být těhotná? A jestli to není příliš brzo na návštěvu lékaře? Jsem po minulé situaci rozhozená a nechce se mi věřit, že by se hned zadařilo, i když už je mi 4 dny pořád špatně od žaludku. Předem moc děkuji a přeji krásný den.

Dobrý den, těhotenství samozřejmě možné je, i když je to měsíc po samovolném potratu. Pokud máte zpoždění 2 týdny, měl by být už i pozitivní těhotenský test.

Dobry vecer, chcela by som sa opytat na zopar nejasnosti a budem rada ak mi poradite. Zijem v zahranici par mesiacov a odvtedy ako som sem prisla mam stale nejake problemy. Teraz sa to tyka gynekologickych problemov. V stredu 9.11.2016 som mala s partnerom pohlavny styk a strasne ma pri tom zacalo boliet brucho (krce, ako mavam pri menstruaci). Zistila som ze mam hnedy vytok, potom po case ma brucho prestalo boliet, ale odvtedy sa bolest vracia a tak isto aj obcastne krvacanie alebo vytok. Beriem antikoncepciu ( Karhleight) a teraz neviem co mam robit. Trva mi to stale a neviem ci mam tabletky brat alebo si mam davat tie ktore mam pri menstruaci, alebo ich uplne vysadit nakolko beriem antikoncepciu hlavne koli tomu ze mi byvalo na zvracanie prve dni pri menstrauaci. Menstruaciu som mala povodne dostat az 20.11 a uz minuly mesiac som ju dostala necakane o 3 dni skor. PROSIM PORADTE nakolko nemam ziadne skusenosti pretoze mam len 19 rokov a s mojim slovenskym gynekologom sa nemam ako spojit. Voperd moc dakujem.

Dobrý den, v první řadě bych asi vyloučila těhotenství - udělejte si těhotenský test. Pokud bude negativní, může se jednat o nějaý zánět nebo např. cystu, která mohla prasknout a zpusobit nepravidelné krvácení mimo cyklus s následným špiněním. Toto vše ale těžko posoudit po mailu, takže pokud by potíže přetrvávaly, zajděte alespon na ultrazvuk. Antikoncepční tabletky zatím berte podle návodu.

Dobrý den, jsem půl roku po porodu akutním císařským řezem. Plně kojím a menstrauci jsem ještě neměla. Asi 2 týdny mě bolí v podbřišku podobně, jako při menstruaci. Je to běžné? Děkuji

Dobrý den, muže to být příznak blížící se menstruace - ta může přijít i pokud kojíte..Nic závažného by to být nemělo, pokud by se ale bolesti zhoršovaly, zajdete raději k lékaři na vyšetření.

Dobrý den,myslím si, že jsem těhotná, ale ještě je brzy na potvrzení gynekologem. Test pozitivní. Užívám lék Controloc na poruchu reflexu. Myslím, že se to tak jmenuje, nefunguje mi správně záklopka a vrací se zpět do jícnu potrava. Mohu ho užívat dál?

Dobrý den, ano, léky tohoto typu, jako je Controloc nebo Helicid, klidně užívat můžete i v těhotenství.

Těhotenství?
avatar fun 15. 11. 2016

Dobrý den, s přítelem se snažíme od září 2016 o dítě. Menstruaci jsem měla dostat v pátek 11.11.2016. Dnes je úterý 15.11.2016 a menstruace se stále nedostavila. Dělala jsem si 3 těhotenské testy a vyšly negativní. Testy jsem měla, kde se na obalu píše, že se může provádět 6 dní před menstruací. Co může být příčina, že se menstruace nedostavila, i když těhotná nejsem? Mám se objednat ke svému gynekologovi a řešit to?

Dobrý den, těhotenství nemusí test jasně ukázat, pokud máte zpoždění 4 dny, tak tedy ještě vyčkejte. Pokud test bude i za pár dní negativní, pak tedy zřejmě těhotná nejste a zpoždění může být způsobeno různými faktory (stres, nachlazení..). Nicméně i cyklus dlouhý 35 dní je stále považován za normálně dlouhý, takže být Vámi bych zpoždění s gynekologem řešila, až pokud bude trvat déle.

Tehotenstvo
avatar kajuska17 12. 11. 2016

Dobrý deň, písala som Vam už raz, ohladom toho, že som mala vytok ktory troska zapachal od cesnaku (ziadne palenie), nič a nie vždy len niekedy zapachal. Na internete som čitala rozne fora a dočítala som sa ze to moze byt aj streptok, co to moze byt podla vas? Doktor mi bral stery na rozbor, nieviem aky, ale ak budu výsledky, ukazalo by tam keby som tam mala streptokoka? Netusim preco mam niekedy zapachajuci vytok za cesnakom :/, som na zaciatku tehotenstva a mam obavy. :(

Dobrý den, bohužel nemám věšteckou kouli a nevím, co by to mohlo být, na základě vašeho popisu. Pokud vám lékař vzal kultivace, je to správný postup. Běžná bakteriální infekce by se tam jistě ukázala (takže i streptokoka) a podle výsledků lékař zvolí adekvátní léčbu.

Dobrý deň, ešte sa Vás chcem opýtať, či môžem jesť jeden strúčik cesnaku ráno pre posilnenie imunity od 4. tt. či je to bezpečné/prospešné pre plod. Ďakujem.

Dobrý den, jestli je to prospěšné pro plod, to opravdu nevím, ale rozhodně Vám to v ničem neuškodí.

Tehotenstvo
avatar kajuska17 10. 11. 2016

Dobrý deň, je užívanie vaginálnych tabliet nyxatin galvex 1x večer 5 dni počas prvého trimestra v 4tt bezpečné? Ďakujem

Dobrý den, ano, užívání tohoho preperátu je v ranném těhotenství bezpečné. Takové krátkodobé užívání by nemělo mít vliv na vývoj plodu.

Dobrý deň, som v 7tt tehotenstva, lekár mi pred týždňom predpísal Duphaston 2*1 a magnezium, mala som totiž slabšie bolesti v podbrušku. Po 4 dňoch užívania sa objavil slabý ružový výtok, na kontrole lekár nevedel nič zistiť, lebo výtok vymizol. Plod je vraj ešte malý a nevedel na 100% potvrdiť aktivitu. Vraj mierne zostáva v raste, ale poznamenal, že to môže byť spôsobené metodikou. Výtok sa znovu objavil včera, lekár mi povedal, že ak začnem znova "špiniť" mám zvýšiť Duphaston na 3*1. Môžete mi povedať váš názor? Na kontrolu mám ísť až o 2 týždne a to čakanie je hrozné. Ďakujem.

Dobrý den, špinění v I. trimestru nebývá neobvyklé. Duphaston určitě můžete navýšit - gestagenní podporou nic nezkazíte. Pokud plod odpovídá na UZ velikosti 7. týdne těhotenství, měl by mít již patrnou srdeční akci. Pokud nemá, může se jednat o zamlklé těhotenství. Chápu, že čekání je nepříjemné, ale asi nezbývá nic jiného, než opravdu minimálně 1 týden počkat, jak se situace vyvine.

Dobrý den,zajímalo by mne, zda k vitamínům (viz. příloha) mám ještě brát navíc i kyselinu listovou? Nebo mi stačí brát tuto jednu tabletku denně? Děkuji.

Dobrý den, kyselinu listovou v těhotenství brát vůbec nemusíte. Největší efekt má její užívání několik měsícu před otěhotněním, kdy má vliv na snížení rizika vzniku vrozených vad neurální trubice, poté v graviditě její užívání příliš efekt nemá.

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Set 5 dětských knížek 0–8 let

Předškolní vzdělávání
Včetně jediné komplexní předškolní přípravy s mnoha praktickými aspekty pro život. Předejte svému dítěti jedinečné kvalitní know-how lékařky-vzdělavatelky s vysokými nároky na všeobecné vzdělání. „Na prvních 6 letech extrémně záleží,“ říká Jana Martincová, matka ADHD dítěte, díky kterému se stala autorkou a vydavatelkou, a své dítě tak posunula ve vývoji.
cena pouze u nás: 1 759 Kč
Set 5 dětských knížek 0–8 let