Dobrý večer, narodilo se nám miminko jsou mu dnes 3 týdny a 3 dny, a víte včera kakal jen jednou, a dnes ještě vůbec. Tak se chci zeptat a poprosit Vás, zda je to v pořádku? Jinak miminko je plně kojené, cca 4 - 5x denně. Děkuji mockrát za odpověď. :(
Kojené děti v období šestinedělí nemusí mít stolici denně, mateřské mléko ještě nemá plnou výživovou hodnotu, jako zralé mléko po šestinedělí. Pokud je dítě spokojené, větry odcházejí, nemusíte se obávat.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko.Můj problém začal po vysazení hormonální antikoncepce injekcemi. Vysadila jsem ji před 4 měsíci. První měsíc bylo vše v normálu, ale pak se dostavila menstruace a už mě neopustila. Mám to už 3 měsíce v kuse (maximálně jeden den jsem byla bez ní). Nejdříve jsem to připisovala stresu z maturity a přijetím na VŠ, ale už dva měsíce jsem v klidu a žádná změna. Moje doktorka mi stroze sdělila: ,,To se stává. To přejde samo. To je z toho, jak jste hubená."" Je pravda, že mám lehkou podváhu. Každopádně je to zničující a já jsem zoufalá. Proto se obracím na vás. Kdybyste měla nějakou radu, budu nadšená. Jak říkám, s mou lékařkou už jsem se radila a je mi trapné ptát se jinde. Bojím se stejné odpovědi. Ještě bych zdůraznila, že žiji zdravě, nepiji, jsem mladá a nikdy jsem neměla podobný problém). Moc děkuji za odpověď!
Dobrý den, příliš nerozumím tomu, co přesně jste myslela první větou. Zda jste užívala antikoncepci v podobě injekcí? Pokud ano, může se stát, že po vysazení je cyklus velmi nepravidelný a vaše váha tomu asi nepomáhá, ale pokud krvácíte takto dlouho v kuse, bylo by určitě dobré to řešit. Je potřeba udělat ultrazvuk a zjistit tak výšku sliznice a eventuálně hormonálně (ovšem ne hormonální antikoncepcí) menstruaci upravit. Toto ale musíte řešit osobně s gynekologem.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Kojím dceru skoro 12 měsíců, jsem nyní v 7. týdnu. Mužu dál kojit nebo je to pro dítě nebezpečné? Někdo říká ano,někdo ne. Bohužel mě to už docela bolí, ale zase dcera je závislá a nedokážu přestat kojit ze dne na den. Mateřského mléka mám hodně. Děkuji Adéla
Dobrý den, bez obav můžete kojit. Kojení neohrozí vaše těhotenství. Bohužel se v okolí setkáte s nesprávnými informacemi, které vás budou od kojení odrazovat. Ale vy sama už nyní víte, že to nebude jen tak - jak naráz přestat? Co s mlékem, které mám v prsou? Co budu dávat dítěti místo mateřského mléka? Kojení není jen o jídle, dítě tím upokojuji, uspávám.... Takže kojte dále. Frekvence kojení už není tak častá, jaká byla, když jste přišla z porodnice domů, už dáváte příkrmy. A až se narodí miminko, často maminkykojí tandemově, tj. dají napít i staršímu dítěti. A bradavky na počátku těhotenství mohou být citlivé, ale to přejde. Opatrujte se.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat. Užívám antikoncepci Mylaz 3x28, beru ji teprve velmi krátce (dnes jsem si vzala 10.prášek), začala jsem, jak se píše v příbalovém letáčku, a jak mi doporučil lékař, od 1. dne menstruace (ta mi obvykle trvá 6-7 dní i přes její nepravidelnost - déle jsem ji nikdy neměla), bohužel jsem si ji párkrát zapomněla vzít přesně v určitou dobu, ale bylo to maximálně jen o pár desítek minut. Tím pádem jsem se chtěla zeptat, jestli je možné že krvácím už 10. den při užívání antikoncepce. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud rozptyl mezi braním jednotlivých pilulek je jen pár desítek minut, tak toto by dlouhé krvácení způsobit nemělo. Udělejte si těhotenský test, abyste vyloučila těhotenství a pokud bude test negativní, pokračujte v užívání podle návodu, stav by se měl upravit. Samotná antikoncepce první měsíc užívání může způsobit různé nepravidelnosti, které časem vymizí.
Pro akci je nutné přihlášení