banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

proč volit.....? - diskuze

92 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Vy co jste volili nebo ve druhém kole chcete volit Zemana, tak proč? Proč né knížete?Vy co jste volili knížete nebo ve druhém kole chcete volit knížete, tak proč? Proč ne Zemana?Zaprvé by mě zajímaly vaše argumenty a za druhé trochu tápu. Přiznám se že kníže mi je proti mysli tím že je už hodně starý, nerozumím mu a ani neumím napsat jeho jméno, přijde mi že pořádně neudrží pozornost a ten věk už je prostě znát....U Zemana mi zase nejde trochu se povznést nad jeho minulost, ale jako prezident by se mi líbil víc.....Proto budu ráda za vaše postřehy a argumenty.děkujups. v galerce jsem vložila fotky jak jsme dneska volili Pro odlehčení
@medox Přinejmenším je to menší zlo. Nemyslím si, že nám udělá ostudu. Navzdory svému představování se jako dědek z Vysočiny je to vzdělaný člověk se svými názory. Netvrdím, že jsem z něj nějak nadšená. Jeho postupy v době opoziční smlouvy byly krátce prasárna, ale na druhou stranu v tom nebyl sám. Jako prezidenta ho rozhodně snesu líp než Schwarzenberga.
@Udunka Děkuju za podnětný příspěvek. A co si myslíš o zemanovi?
@medox obrazně řečeno..... Mohli zůstat a živořit, nebo odejít... Odešli a hned jak to šlo, tak se vrátil... Nemusel...
Nebudu volit Schwarzenberga protože:Neumí česky a není Čech.Na jednáních spí (tím vysílá jasný vzkaz nám, kteří ho platí z daní.V politice zastupuje už čtvrtou stranu!!! (ODA, US-DEU, SZ, TOP09)Lže,mlží a nestojí si za svým. Proč mám volit někoho, kdo veřejně přiznal, že ve vládě, v které sedí (snad si to sám ještě pamatuje), dochází ke korupci? Cituji (otázka k trafikám pro \"rebely\" z ODS):\"Nepřipadá vám to jako korupce? Ještě v dubnu 2011 jste v souvislosti s kauzou Víta Bárty říkal, že on aspoň dával úplatky ze svých peněz, nikoli ze státního.\" \"Ano, je to přesně tak...\" Takže ve vládě se korumpuje, já o tom vím, ale budu si v ní dál bez problémů hřát zadek a kašlu na voliče, kterým jsem před volbama do sněmovny slíbil, že s krádežema a korupcí zatočíme. Co nás od něj čeká až bude prezident? Přijde mi, že kdyby se dotyčný nehonosil jménem Schwarzenberg, ale jmenoval se třeba Karel Houžvička, všichni se mu akorát zasmějeme. Jméno nemá dělat charakter, ale naopak. Já chci, aby prezident, který VÍ o korupci či jakémkoli zneužívání veřejných peněz, se tomu postavil. I za cenu, že ho to něco bude stát. Dienstbier měl alespoň koule, postavil se kmotrům (z vlastní strany!) na pražskym magistrátu a složil svůj mandát, když nemohl splnit co slíbil voličům. On totiž prezident zdaleka zanedbatelný pravomoce nemá. Dle článku 63 Ústavy ČR mimo jiné jmenuje všechny soudce! Dle článku 62 jmenuje členy bankovní rady ČNB. Navrhuje ústavní soudce, předsedu nejvyššího soudu... Schwarzenberg se za svoje zásady (teda alespoň takové jaké prezentuje) nepostavil ani teď.V roce 2008 Schwarzenberg hřímal, že když se prokáže korupce u Čunka (tehdy vicepremiér), tak ve vládě nebude. Teď veřejně řekl, že korupce ve vládě je, ale najednou mu to nevadí. Buď zesenilněl a není schopný udržet základní konzistenci názorů a nebo se bojí Kalouska. A nebo je zkorumpovaný svým postem.Na konec by mi také trochu vadilo, že jeho nejvyšší vzdělání je maturita v oboru lesnictví. Od prezidenta bych chtěla trochu víc.
@moninif No já ani žádný z mích předků jsme ho nevyhnali
@nadule1
@lucie73
@nadule1 asi jsem si to spletla s Olympiádou
@lucie73 Funkční období prezidenta je 5 let a může být zvolen max. 2x. Ale neboj, oni to určitě budou teď všude říkat a psát, tak si to zapamatuješ a příště už to nespleteš.
@nadule1 myslela jsem že je to 4 leté období..
@lucie73 Já doufám, že kníže vydrží celých 5 let :))
Byla přidána nová anketa na toto téma:Koho budete volit ve druhém kole Vy?http://www.babyonline.cz/maminka/anketa/komu-date-hlas-v-druhem-kole-prezidentskych-voleb
v prvním kole jsem nevolila ani jednoho z nich, ve druhém budu volit knížeteKníže:nelíbí se mi jeho projev ale pevně doufám že to nedělá pro prachy a tudíž to vezme jako poslání a ne jako přivýdělek. Ve světě je známý, uznávaný, v podstatě příbuzný s veškerou monarchií. Trošku mi u něj chybí vlastenectví. Jako plus beru to, že kdyby to, že pracoval v kanceláři Václava Havla a ten by si tam snad pitomce nedržel. Uvidíme co nám jako prezident ukáže. Nevýhoda je že je starý, ale na 4 roky snad stačí.Zeman:nelíbí se mi jeho projev a nelíbil se mi nikdy ani dříve v politice, ve společnosti ho všichni vnímají jako opilce, objímače stromů a člověka který uráží ostatní. Působí na mě jako člověkl který jedním mávnutím převléká kabát. Takového prezidenta nechci.Pokud jím bude, doufám že se s tím popere se ctí a nebudeme se za něj muset stydět.
@Honafa jo, ptave pro to. Ze tam nikdy nebyl. Prvni kolo srdcem, druhe rozumem
@Honafa Já jsem taky volila avatara, nemá politického vůbec nic, je to umělec, ale to byl Havel taky. Je takový čistý, nezkažený a má chuť se dál vzdělávat. Ve svém oboru je špička. A dostal se docela daleko a dal do toho nulové náklady na volební kampaň. Chtěli to prostě lidi. Nějak se mi dostal pod kůži, nevolila jsem z recese.
Nemám knížete ráda ze stejných důvodů, není mu rozumět, všude spí a teď dokonce žasnu, že nezná slova k naší hymně. Je to pro mě takový bekota mekota.Zeman se někdy chová jako buran a všichni ostatní jsou blbci jen on ví vše. Já jsem volila z mladších řad a tihle dva už myslím měli šancí dost. Ve druhém kole nevím jestli vůbec půjdu k volbám.
@moninif Viď, to je stejné jako s tím jménem, normální jméno, i Češi tady žijící odvždycky mají kolikrát horší jména než on.
@nadule1 Souhlasím do posledního písmenka.
@zajic Pro mě má větší charisma.Politika nepolitika.Jsem o tom politicky vůbec nepřemyšlela. Taky jste volili Avatara a ten nemá politického nic.Nebo jo?
Já nevolila ani jednoho v prvním kole a abych pravdu řekla, vůbec nevím koho z těch dvou zvolit.Moc se mi ale libí argument od Nadi
@Honafa Ale mas samozrejme pravdu, ze osobni pocit stesti neodvisi od prezidenta. Jen kdyz uz tu ziju, tak chci zvolit co nejlip, tak proto o tom premyslim.
@Honafa Ne, bychom dum rozhodne nemeli. Byli bychom radi za prideleny panelak, tak jako moji rodice.Martin by mozna jel do Afriky, ale do Svedska ci Norksa (promin, ted nevim) uz asi ne.Mne by jen zajimalo, proc Zeman. tedy je to jen to, ze vypada, ze vic vydrzi?
@JitkaB co máte pořád všichni s tím mluvením? V zahraničí česky mluvit nebude, a pokud vím, cizí řečí mluví dobře. A náhodou je fajn, že mluví aspoň takhle, my jeho rodinu vyhnali, oni museli žít a mluvit cizí řečí a teď máme všichni s tím problém....
@zajic Mi se nelibí pořád řešit tu minulost co řekl neřekl atd.Ja si obecně myslím,že lidi by žili uplně stejně za jakéhokoliv režimu jak žijí ted.Martin by odjel i za komunistu do Afriky atd.Že to je v lidech.Že i vy by jste měli dům,děti a žili by jste v souladu s přirodou.Je to vaše filozofie a nevlivnuje to žádný prezident.Ale nechci se tu zaplítat do diskuzi.Je mi to jedno.Je mi líto,že kníže vypadá,že každou minutku umře,protože je to určitě dobrý politik.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

27 %
19 hlasů

68 %
48 hlasů

6 %
4 hlasy

Celkem hlasovalo 71 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici