Slovní perly našich dětí, svět očima dětí :-) - nové diskuze

Pro tuto akci musíte být přihlášení
Nové diskuze
Celkem 4 345 příspěvků
Atˇžijou Always
Včera jsme pořádali větší nákup a jak tak princezna poletovala v Tescu mezi regály,najednou se ozval DOSTI HLASITÝ JÁSOT:"Maminko,matičko moje,tady mají ty plínky co si kupuješ a dneska sis je brala".............(já jsem si v ten moment hrála na krtka úderníka-vůbec nevím,proč se ty lidi okolo tak rozhlížely....)Plivací sliny
K večeru si syn vyrobil z trychtýře a slámek tzv. "houkač", jak říkal, protože do něj houkal. Pro mě taky vyrobil, když mi ho vnucoval, všimla jsem si, že je celý oslintaný a odmítla jej se slovy: "Děkuji, takový oslintaný nechci." Syn se samozřejmě s mou odpovědí nespokojil a musel mít poslední slovo: "Vždyť ty máš taky v puse sliny plivací."
Létající koberec
Včera jsme kupovali dva koberce a syn se ptá prodavače a je to ten létající koberec? Prodavač se musel hrozně smát a my taky.Pravé neštovice
Taky u Vašich dětí zanechaly plané neštovice tak velký dojem? Když je měla dcera, musela jsem ji z netu vytisknout, jak vypadá virus planých i pravých neštovic, pořád pak s obrázky doma chodila. Syn prodělal před cca rokem. Teď si s tetou prohlížel obrázkovou knížku a najednou ukázal na pihatou slečnu na obrázku a prohlásil: "No, ta paní má pravé neštovice."
Narozeniny
tak dnes mně syn dostal V pondělí bude mít 5. narozeniny,dnes jsme mu kupovali dárek a dětské šáňo,cestou z nákupu jsme se pro něj stavili u babičky.Dárek jsem si schovala do kabelky,ale šáňo jsme zapomněli u ostatního nákupu v kufru auta samozřejmě ho objevil,a říká mi:"Mami,neboj až mi ho na oslavě dáte,budu překvapenej" Tak mi ty děti někdy přijdou dospělejší než dospělíVzrušenej Ríša
Ahoj holky, kromě toho, že Ríša jednu dobu budil až 12x za noc, tak odmítá spát odpoledne. Nenutím ho, ale teď, když byl nemocný, byl už od rána rozmrzelý, evidentně neodpočatý. Ale po Ó prostě spát nepůjde. Když jsem se ho zeptala, proč nechce "dadinkat", odpověděl: "Protože jsem vzrušenej."Vypnuté kakání
Ahoj holky, teď lítám mezi masírováním bříška a umýváním zadečku, ale nemohla jsem nezaběhnout sem se 2 dnešními hláškami: Před potřebou se ptám syna: "Tak co, je to v plínce?" (občas jsme nedoběhli :-)) A on na to: "Ne, víš mami, já jsem to kakání vypnul."A ta druhá přišla při tom, co syn "narazil" doma na podprsenku: "Mami, ty červené prsa, to sis koupila?" Přeji všem dnes hodně úsměvů a hlavně žádné nemoci
Ble ble ble juchuchu
tak to si občas zpívá syn. Utkvělo mu to v hlavince. Je to z jedné pohádky. Přeučil tam hrál roli smrťáka.
Zvuk SMS
Tak jsem si nastavila jako zvuk SMS synovo prblání. V 15 měs. jsem si nahrávala jeho povídání. Hrozně se mu libila písnička od Landy (Táta ratata). Tak když mi přijde SMS tak z tel. zní tatajatata. No a syn se tomu hrozně směje. A nevěří že to je jeho hlas.
Dusí se
No není to zrovna slovní perla,ale kam jinam to napsat.Jirka se naučil jakýsi zvuk,něco mezi dušením se a dávením a bohužel se mu to moc zalíbilo.Takže ted jedem na procházce v kočárku,malej na břiše a kouká z okýnka(jinak už skoro odmítá jezdit)a začal vydávat tenhle zvuk a to dost hlasitě.Netrvalo dlouho a vrhla se k nám nějaká paní s pokřikem co jsem to za matku vždyt přeci musím slyšet jak se to dítě dusí.Pochopila to až když jsem mladýho otočila a on se začal spokojeně smát a pak jí to předvedl.
Při přecházení silnice
Včera jsme přecházeli silnici a syn běžel před námi. Říkám stůj, přejdeme spolu za ruku. A on na to "z prava dobrý". Tak jsme se chechtali až domů.Bábovičky
Včera jsme byli na pískovišti pro děti - taky vlastně pro koho jiného - a moje neteřinka na mě volá. Teto, pojď se podívat, jakou mám bábovičku. Já jsem zrovna kojila, tak říkám za chviličku. A ona na to. Teto, to nevadí, oni se nezkazí. :o))) Přišlo mi to v ten den strašně legrační.Příspěvky
Je prima si všechny příspěvky pročítat. Jsem zvědavá na perličky naší maličké, až začne mluvit. Už teď jsem si všimla, že je škodolibá, jen co je pravda. (Podotýkám, že má teprve šest měsíců.) Když někdo z nás zakopne, nebo se něčím či nějak praští, směje se jak na lesy. A když se naši pesani honí, vrčí na sebe, tak je to stejné. Jak se říká, když se dva perou, třetí se směje.
silonky na dlouhý nohy
Už se těším jak si taky budu užívat.silonky na dlouhý nohy
Dneska si Kája chtěla obléct silonky.Já jsem ji přesvědčovala,že je teplo a ona mi řekla:"vidíš jak mám dlouhý nohy?To je akorát na silonky!"...dýchání..
Dneska se Kája producírovala v šatech a vystrkovala u toho bříško "jak hladové dítko z Angoly"...tak jí říkám:"musíš se narovnat a zastrčit bříško".A ona mi odvětila:"to přece nemůžu!Čím bych DÝCHALA? "jméno a bydliště
Učíme Matěje jeho celé jméno a město kde bydlí.Když jsem se ho zeptala,jak se jmenuje,odpověděl,že šoumen a když jsem se ho zeptala,kde bydlí,odpověděl,že v Tescu!Opravdu mě to rozesmálo,protože chvíli před tím to všechno řekl normálně.Dyť sem nezlobila!
Dneska jsem dělala plněnou sekanou a když jsem tam krájela cibuli,tak přišla Kája a povídá:"Ty dáš do masa cibuli?To já teda jíst nebudu ..."Chvilku jsem vysvětlovala,že to v upečené sekané stejně nepozná a ona mi na to povídá:"a nebudu to jíst...dyť sem nezlobila!!!"...JÍZDA AUTOBUSEM
chichi. :o)))))Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?
27 %
19 hlasů
68 %
48 hlasů
6 %
4 hlasy
Celkem hlasovalo 71 unikátních návštěvníků