banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

co do porodnice - diskuze

17 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ajojky holky . Chtěla jsem se zeptat co vše si berete do porodnice, sbírám rady co se vám nejvíc osvědčilo a hodilo v porodnici ? Mockrát děkuji a mějte se krásně Míša
neber si časopisy ani knihy, nebudeš na to mít čas :))) jinak já si vzala hodně kapesníků a hodily se mi, probrečela jsem v porodnici všechny dny a noci (hlavně noci). Jinak já si nechala nosit pití - čaje od Aquily, ty jejich nemocniční hnusy se nedaly pít a ještě je fajn mít třeba kefírek nebo něco na rozběhnutí střev. Docela jsem se na záchodě zapotila... :))
Já měla sebou hroznový cukr a Nutridinky. Porod byl nakonec císařem, ale i tak jsem byla za Nutridrinky ráda, pila jsem je tajně po narkóze, když mi ještě nechtěli dát jíst ty kuchyňský utěrky jsou super.Pokud máš, tak kojící polštář.Měla jsem sebou i knížu o miminku. když jsem se nemohla první den zvednout, tak přítel přebaloval podle návodu pokud máš doma třeba i svůj termofor, nebo ty gelové polštářky na obklady, tak to je taky dobrý.
@chezzie Tak to já jsem přečetla všechno, co jsem měla s sebou.
@dMysicka já tu tašku přebaloval od 35. tt asi 100x.bavilo mne to... pořád jsem něco přidávala a ubírala... tašku jsem měla v kufru auta - kde je auto, jsem i já a nakonec jsem šla pěšky na ko a monitor a oni si mne tam nechali. tak mi tašku musel přivézt můj starší syn:-) a stejně jsem půlku věcí vůbec nepoužila. ty jsem poslala domů hned druhej den. (kniha a časopisy tomu vévodily.)
mela jsem s sebou kojici caj, sestricky byly hodne a varily mi ho.. nezapomen nabijecku na mobil. a zbytecne jsem s sebou mela casopis a knizku (bylo to psane v nejakem seznamu), nebyl na to vubec cas - a nejlepsi zabava je stejne to miminko
@lucicína děkuju holky za rady : ) sice ještě mám 10 týdnu před sebou ale už mám nervy ted abych nic nezapoměla a měla vše nachystané doma : )
jídlo.po porodu je hlad.... a žízeň. pokud nemáš ráda nemocniční čaj, tak si vezmi něco svého.foťák, papírové utěrky, hodně spoďárů.
Moje zkušenost: určitě jídlo, hned po porodu jsem zbouchala sušenku a banán, nejedla jsem 28 hodin..Gel na mytí s neutrálním ph, určitě krém je tam suchý vzduch a pak u nás se fasovali jen košilky a zavinovačky, tak ponožtičky popř. dupky nebo polodupky pro mimíska..
@dMysicka Jo, je to tak lepsi. Taky si rikam, ze uz bych mela. I manzel se smeje, ze mi pak prinese lodni kufr: \"At si vyberu co potrebuju...\"
@Zuzka Kafka díky holky za rady, jsem 29+5 ale jsem ráda když mám vše nachystané a nemusím pak nikde lítat nebo pověřovat přítele aby mi něco kupoval na poslední chvíli : )
ja nevim, jestli to je i v tvem seznamu, ale ja tam mam zapsany taky nafukovaci kruh (taky na koupani) . Prej dobre poslouzi. kdyz budes sedet po porodu. Pak takovy ty klasicke veci. Nekde jsem dokonce docetla take zajimavosti jako fen Muzes si prej tim fenovat vlasy a po sprse se muzes osusit ze spodu jako misto rucniku, pripadne si nahrivat ranu i pres den. To mne celkem pobavilo ta predstava - lezim na tri - ctyr luzkovem pokoji, nohy od sebe, dite na prsu a ja se fenuji Tak ten si jiste neberu. Ale proti gustu...Apropo, uz mate sbalenou tasku? Ja mam seznam, ale baleni odkladam. Ted jsem 36+4.
@dMysicka Dle vlastních zkušeností ti můžu doporučit homeopatika. Kuchyňský utěrky jsem nepotřebovala, stačili mi 3 ručníky, jeden na spodek, jeden na vršek a jeden na vlasy. Jo a taky přebalovací podložky, dávala jsem si je pod sebe, abych neměla špinavý prostěradlo, kdyby vložka selhala.
@Aurynka Jo a taky nám tenkrát na kurech doporučovali mit sebou třeba drobáky do automatu, právě na tu sváču, kafe atd., může být noc a nikde si nerozměníš.
Já mám třeba v tašce přímo k porodu přibalenou nějaké sušenky a pítí. Jednak pro Lukáše, protože bůhví kdy to přijde a hlavně jak dlouho to bude trvat, ale i pro sebe a to hlavně malou čokoládu a colu na doplnění energie. Minule se mi to osvědčilo.
@angieblack jj to jsme si našla já myslela nějaké rady dle vlastních zkušeností :)
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/veci-do-porodnice.html
mě zaujala rada kuchynských uterek. Ručník by byl hned špinavý tak po sprše nebo tak se prej hodily:)

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
17 hlasů

70 %
47 hlasů

4 %
3 hlasy

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici