banner

Celkem 312 příspěvků

Zobrazit příspěvky podle:

PPM a RP druhý rodič

Dobrý den, od října 09 pobírám RP 4letou var. na druhé dítě (u prvního nar. květen 07 jsem brala 3letou var., ale bohužel mi skončil prac. poměr během té doby).
Zajímalo by mě, jak by to bylo, a zda to jde, kdyby se to přepsalo na přítele, který je OSVČ. Jaké jsou zde možnosti? A podmínky? Synkovi jsou nyní 4měsíce. Názory se různí a neradi bychom event. prošvihli lepší možnosti :o) Předem děkuji Pavla
Dobrý den, taky se obracím s dotazem - mám prac. smlouvu na dobu určitou. U prvního dítěte mi vzniká nárok na PPM. Druhé dítě bychom chtěli během čerpání rodič. dávek, tedy stále na mateřské,to už mi ovšem skončí prac. smlouva. Tedy pokud rozumím, 4leté variantě se nevyhnu a ani nárok na PPM mi tím pádem nevznikne.
Ale pokud bych otěhotněla ještě v době, kdy prac. smlouva bude trvat, může mi zaměstnavatel vůbec ukončit smlouvu jako těhotné na mateřské?
Pokud bych se tomu tedy nevyhla, manžel jako OSVČ platící si pojištění by mohl zažádat o tří letou variantu bez nároku na PPM nebo musí po novu automaticky pobírat i PPM, čili pozastavit po tu dobu živnost? A já bych byla teda nucena být na úřadě práce, jestli to již nejde "přepsat"?
Díky moc, snad je to trochu srozumitelné

řetězový porod

Dobrý den, jaký termín se počítá u řetězového porodu, dcera se narodila 18.2.08,na materskou jsem nastoupila 6 týdnu před porodem. Musí druhé dítě se narodit do toho 18.2., nebo do data kdy jsem nastoupila na materskou s prvím dítětem? Děkují předem za odpověd. Míša

zena nema narok na PPM, muze ho pobirat muz

Dobry den, zena porodila druhe dite, nema narok na penezitou pomoc v materstvi, zacala dnem porodu pobirat rodicovsky prispevek. Chci se zeptat, zda mohu po sesti nedeli prevzit dceru do pece a pobirat penezitou pomoc v materstvi ja (maximalne tech 22 tydnu, zena predpokldam nebude po tuto dobu pobirat rodicovsky prispevek)? Dekuji, Jirka

PPM

Dobrý den,i já bych vás moc ráda poprosila o radu.Dne 13.4.09 dovršila má dcera 4roky a já ukončila mateřskou dovolenou.Jelikož mi dceru vezmou do školky až od září,nemohla jsem nastoupit do zaměstnání-tudíž se mnou rozvázali prac.poměr a já jsem registrovaná na ÚP.Nyní jsem ve 2 měs.těhotenství a co jsem si zjistila, neměla bych nárok na PPM, pouze na RP ode dne porodu. Můžete mi poradit, zda je to tak, nebo se na mě vztahuje nějaká obchranná lhůta v případě že jsem otěhotněla ještě před rozvázáním prac.poměru?Do září 09 mě bude vyplácena podpora na ÚP, znamená to, že bych od tohoto měsíce byla až do dne porodu bez prostředků?Děkuji moc za radu.

mateřská a rodičovká dovolená

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak je to v letošním roce s pobíráním mateřské a rodičovské. Jsem OSVČ a vím, že se dalo při zvýšení dávek nemocenské dostat vyšší příspěvek na mateřskou. Můžete mi prosím dát někdo k tomuto odpověď, popřípadě postup co a jak mám udělat.
Děkují Petra

nárok na PPM

Hezky večer prosím potřebovala bych poradit jestli mám narok na PPM byla jsem na mateřské s prvním dítětem do srpna 2014 ale do práce sem nastoupila už v 3.3.2014 takže sem pracovala 6měsíců ještě na mateřské ale hned v září 2014 jsem zjistila druhé těhotenství a to je rizikové takže sem od září zase doma myslíte že budu nárok na PPM mám tedy odpracovano přesně 200 dní než sem šla na nemocenskou. Děkuji za radu a hezký zbytek večera.

Výpočet nemocenské

Dobrý den,
mám dotaz pobírám RD do 17.10.2011 a od 18.10.2011 bych měla nastoupit do práce, ale jsem opět těhotná doktor mi může napsat neschopenku až od 20.10.2011 až bude mít miminko srdeční ozvy dřív to prý nejde napsat. Chci se zeptat jak se mi bude počítat nemocenská? Jedna kamarádka mi říká že musím jít na ty 2 dny do práce aby nemocenskou měli z čeho vypočítat, a druhá že nemusím nastoupit do práce ale můžu jít na nemocenskou od jiného doktora a ta se mi bude počítat jako u prvního dítěte. Tak nevím jestli musím nastoupit do práce nebo jít marodit co by bylo nejlepší? Moc děkuji za odpověď.
Hezký den, chtěla bych se zeptat. v březnz 2008 se mi narodil syn, v březnu 2011 mi skončila RD. Zaměstnavatel mi ale nyní pro nadbytečnost snížil úvazek na třetinu. smlouva je ale pořád na dobu neurčitou. Nyní čekám dvojčata TP 30/10/2011, budu mít nárok na PPM a budu moci čerpat tříletou variantu?moc děkuji za odpověď Lucie

Do kdy otěhotnet, abych měla ještě nárok na PPM

Dobrý den, pobírám RP a u zaměstnavatele jsem požádala o RD do tří let věku dítěte (do 26.1.2015). Prac. smlouvu mám na neurčito. Usilujeme o další dítě, ale zatím se nezadařilo - takže už by se případné dítě narodilo až po ukončení stávajíci RD. Do kdy mám čas otěhotnět, abych měla nárok na PPM i u dalšího dítěte? Z čeho by se pak jeho výše vypočítávala?
Děkuji

Prosím o radu

Dobrý večer, prosím o radu. Od 20.1.2014 do 31.12.2014 mi trval pracovní poměr na dobu určitou. Smlouvu mi neprodloužili. Od 21.10.2014 jsem ale v pracovní neschopnosti. Nyní jsem zjistila že jsem těhotná, ale stále marodím. Budu mít nárok na PPM když budu na rizikovém? Nebo co udělat? Termín porodu v srpnu 2015. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, prosím Vás o radu. Nyní v dubnu 2016 mi skončil RP varianta 3 roky na první dítě, navázala jsem od tohoto nemocenskou z důvodu rizikového těhotenství, do práce tedy nenastoupila a rodit bych měla letos v září. Smlouvu u toho samého zaměstnavatele mám na neurčito. Chci se zeptat, jak bude počítána PPM u druhého dítěte? Někde jsem četla, že je částka počítána z průměrného výdělku před nástupem na PPM s prvním dítětem, tudíž by měla být nyní u druhého dítěte její výše podobná, ne-li stejná. AVŠAK pokud mezi PPM a nástupem na RD u prvního dítěte byla vyplacena dovolená, na kterou byl nárok, tak již nová PPM u druhého dítěte bude počítána z tohoto, nikoliv z výdělku před PPM. Jak to tedy prosím je? Děkuji za brzkou odpověď.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

27 %
19 hlasů

68 %
48 hlasů

6 %
4 hlasy

Celkem hlasovalo 71 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici