banner

Celkem 23 příspěvků

Zobrazit příspěvky podle:

Co my cizinci?

S manželem tady žijeme již léta, ale oba jsme cizinci, já Slovenka a on Makedonec, oba s trvalým pobytem. Porod se blíží a pokud mám správné informace, mimi bude mít český rodní list, ale občanství slovenské po matce. Máte někdo zkušenosti?

porodné ano, či ne

Chtěla bych se zeptat jestli novela od 1.1.2015 je skutečnost,pokud s nikýn nežiju ve společné domácnosti, pouze s nedávno narozenou dcerou a dítě má uznaného otce mám nárok na porodné?Protože pokud budou společně posuzovat i plat otce,tak samozdřejmě násobek 2,7 přesahujem.Děkuji

Popelnice?

Platíme družstvu v nájmu 113kč měsíčně za odpad, tak snad malého nemusím ještě někam hlásit? Nebo jak to je??
pro rodný list jsem jela já (protože se vyzvedával ve městě které jsem znala líp než manžel ta matrika je tam tak zašitá mimo centrum že by bylo složitý mu to vysvětlovat) zjistila sem tam že sem zapoměla peněženku s občankou, naštěstí tam byla moc milá paní a rodný list mi i tak vydala. Jinak pojištovnu a zbytek věcí už zvládnul manžel :)

životní minimum

jeho výši si můžete spočítat např. zde
http://finexpert.e15.cz/vysi-zivotniho-minima-v-roce-2011/?calc=1
čásku vynásobíte 2,4 a zjsitíte hned zda máte či nemáte nárok na porodné.
Moc toho není. Jen vyzvednout si rodný list miminka a nahlásit ho na zdravotní pojišťovně kde je jsi hlášená ty. To je snad vše, pokud mě paměť neklame
ještě jedno papírování vás bude čekat pokud jste se přestěhovali.
Protože jsem jako studentka kdysi pobírala příspěvek na dopravu ve vedloším městě, než kde žiju teď, kam jsem se provdala, a protože to byl naneštěstí jiný okres, musela jsem žádat o převedení mě tuto \"mou\" bývalou sociálku na sociálku, kde jsem ted, než mi mohli tady u nás vyřídit, mou žádost o rodičovský příspěvek.
Návštěva dětského lékaře doma byla pro mě velmi přínosná. Ocenila jsem zejména praktické rady naší dětské lékařky. Navíc se mi i líbí, že omrkne prostředí, kde bude dítě vyrůstat. (Měli jsme přebalovák na komodě, tak nás dr hned upozornila, abychom si dali pozor a neodcházeli od miminka apod. I když to člověk už předtím někde četl, tak jsem byla ráda, že dr. i všímá i takových věcí.

I u nás úřední věci oběhával manžel.
Návštěva dětského lékaře dítěte u vás doma:no tak to jsme meli domluvene skoro od zacatku tehotenstvi
Úřední záležitosti-nastesti vse obehal manzel
Výše porodného a jeho výplata:to jsme si zjistili davno pred otehotnenim
Nesezdaní rodiče:se nas netykalo

popelnice

tohle je zrovna v každém městě jiné, my bydlíme v městkém a platíme je zálohově v nájmu měsíčně a musíme jít mimi nahlásit na městkou bytovou správu, a když přijdete o 3 měsíce později nevadí, srovná se to v ročním vyúčtování. Ale třeba synovci v liberci přišel po měsíci dopis opravdu na jeho jmého :-) , že dluží už měsíc za popelnice.
Hned jak jsme přijeli z porodnice jsme zavolali naší dětské doktorce a hned se přijela na malou podívat. U prvního mimča přišla až druhý den,protože nás pouštěli ve státní svátek Doktorka prohlídla malou a i zkontrolovala v jakém prostředí bude vyrůstat a zkoukla i nachystanou kosmetiku a tak a popřípadě něco poradila.
Co se týče úředních věceh, to vše oběhal manžel. Porodné jsme měli u prvního dítěte, u druhého už jsme to řešit nemuseli, bohůžel.
JSme manželé,takže oddací list jsem měla sebou v porodnici a ti ho poslali na matriku

trvalé bydliště

trvalé bydliště automaticky píší podle trvalého bydliště matky, když bydlíte jinde, než na adrese trv.bydl., matriky si mezi sebou dají vědět.. dítěti se tedy nemusí trvalé bydliště hlásit

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč