Vliv trombofilie na těhotenství, porod a šestinedělí, mutace MTHFR

Dobrý den, zajímá mne, jak velký vliv může mít mutace f II Protrombinu heterozygot a MTHFR homozygot na porod a šestinedělí. Děkuji, pěkný den.

Odpověď MUDr. Veronika Ťápalová, gynekologie:

Dobrý den, pokud máte zjištěny tyto trombofilní stavy, máte vyšší riziko vzniku trombózy v šestinedělí, než většina běžné populace (i když v těhotenství je každá žena více ohrožena trombózou než mimo něj). Pravděpodobně budete mít proto od hematologa doporučení ředění krve po dobu celého šestinedělí. Jiný vliv by trombofilie na porod ani na šestinedělí mít neměla.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Trombofilie v těhotenství, trombóza, trombofilní mutace, trombofilní stavy - diskuze


Trombofilie v těhotenství, trombóza, trombofilní mutace, trombofilní stavy - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce