Těhotenská cholestáza, vyvolání porodu před termínem

Dobrý den, jsem už týden v porodnici s těhotenskou cholestázou, termín porodu mám 19. 2. Kapačky mi zabraly, hodnoty klesly. Bohužel je neznám. Zajímá mě, jestli je opravdu nutné vyvolat porod ve 38 týdnu těhotenství. Mám z toho hrůzu. Ty hodnoty byly jedna myslím 3 a jedna 5. Když si čtu zkušenosti maminek s touto nemocí, některé měly hodnoty i přes 20. To pak chápu, ale nějak nechápu, proč když srdeční ozvy jsou v pořádku, tlak je v pořádku, tak proč se má porod vyvolat? Dnes jsem 37 + 4. Nemám naprosto žádné příznaky porodu, z toho, jak pořád ležím už si ani nepřipadám těhotná. Chci jen vědět, jestli se to řeší vždy tímto způsobem a je nutnost vyvolání. Děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Veronika Ťápalová, gynekologie:

Dobrý den, podle toho, co píšete, je postup ve vaší nemocnici zcela správný. Těhotenská cholestáza, zvýšené jaterní testy a žlučové kyseliny mohou ohrozit kardiovaskulární systém plodu a způsobit arytmie či srdeční zástavu. Proto se gynekologové a porodníci řídí doporučeným postupem a těhotenství se ideálně ukončuje po dokončeném 38. týdnu gravidity.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Těhotenská cholestáza, vyvolání porodu před termínem - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce