Problém s umístěním placenty a plodových obalů

Dobrý den, na ultrazvuku ve 14. týdnu těhotenství mi řekli, že plodové obaly jsou mimo placentu (odchýlené). Jinak všechna ostatní vyšetření byla v pořádku. Chtěla jsem se zeptat, co to vlastně znamená, jestli je to vážné, jestli mám být extrémně opatrná při všem a jestli jediný aktivní sport, co můžu dělat, je chůze nebo můžu lehký běh či tenis, což jsem dělala celý život (teď jsem v 17. týdnu těhotenství). Děkuji moc za odpověď, Mona

Odpověď MUDr. Veronika Ťápalová, gynekologie:

Dobrý den, upřímně si vůbec nedokážu představit nic pod pojmem "odchýlené obaly" mimo placentu. Možná jste to špatně pochopila. Plodové obaly vždy souvisí s placentou, jsou s ní v určitém místě spojeny a jinak to nejde.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Placenta, plodové obaly, umístění v děloze - diskuze

  • Sestoupení miminka do pánve
    Dobrý den, jsem v 28tt. a byl mi doporučen klidový režim, protože mi miminko sestoupilo do pánve a naléhá na čípek. Čípek je zkrácený a měkký, ale zatím se neotvírá. Mám bolesti ve spodní oblasti pánve při otáčení v leže, při delším státní a při vstávání - přirovnala bych to k bolesti namožených/potlučených svalů, která přechází v křeče při pohybu. Břicho mi netvrdne. Nemohu dělat ani delší kroky - chytají mě křeče do vnitřní strany stehen (nejhorší je to pokud si chci zout boty vytažením paty). Jak by takový klidový režim měl vypadat a co bych rozhodně neměla dělat? Bojím se, že když budu pořád ležet, ochabnou mi svaly a budu muset ležet až do porodu. Začínají mě bolet záda, ale nevím, zda se můžu naložit do vany, jít na procházku, zacvičit si na gym. míči? Moc děkuji za radu.
    Kangaroo   | 02.03.2016 11:30:39
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Placenta, plodové obaly, umístění v děloze - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce