banner

Celkem 16 příspěvků

Zobrazit příspěvky podle:

Novorozenecký screening - fenylketonurie

Dobrý den,
jsem ráda, za dnešní možnost odhalení závažných vrozených onemocnění/vad.
Konkrétně mám na mysli novorozenecký screening, který se dělá ještě v porodnici.
Jednou z nich je i fenylketonurie s kterou jsme se bohužel setkali u nás v rodině. Maminka se k této vadě postavila čelem a všechno si nastudovala, stala se členkou skupiny maminek s "PKU dětmi".
Dnes má doma 8letou holčičku, která žije plnohodnotný spokojený život jako její kamarádi/spolužáci.
I když není vůbec jednoduché starat se o dítě s PKU, dá se to zvládnou s přehledem.
Holčička od 3let trávila prázdniny u babičky klidně i na 3týdny.
Maminky hlavu vzhůru, všechno jde, když se chce.
Hodně zdraví všem.
Akin

Odebrání dítěte matce po porodu

Zdravím,
zajímá mě, jestli je u nás dneska už normální, aby matka měla možnost hned po porodu dítě dostat do náručí a pokud to bude možné ho nechat i přisát, což mi přijde jako přirozená věc. S manželem jsme se shodli, že nechceme, aby naše malé stvoření omakával jako první nemocniční personál, aby ho ještě než má možnost poznat matku vyšetřovali. Chystáme se proti tomu řádně zakročit, tak jsem zvědavá, jestli nás čeká odpor a výčitky, že ohrožujeme vlastní dítě, nebo jestli už česká medicína trochu dospěla a vezmou naše přání bez řečí.
Dobrý den,
zajímalo by mě, jak je to s apgar-skórem - kdy a proč se zavedlo a z jakého důvodu se přistoupilo na intervaly 1-5-10minut? Z hlediska budoucího vztahu s matkou je podle mně lepší, aby se mimčo hned položilo mamče na bříško. Je vlastně možné toto vyšetření provádět, když je mimčo u mamči? Děkuji
Pamatuji se, jak jsme při prvním porodu byli pyšní, že měl Kubík apgar score 10-10-10 :)) U Haničky nám to už přišlo \"normální\".

Tuberkuloza

Jelikož je Terinka narozená duben 2010 tak byla očkovaná proti tuberkuloze. ale když jsme byly na kontrole na kalmetizaci, tak mi bylo zděleno, že neměla téměř žádnou reakci a že to chce přeočkovat ve třech letech. Tak nevím zda do toho jít či nejít.
Byla jsme nesmírně šťatsná, když jsme porodila zdravé miminko. A každé vyšetření jsme strašně prožívala a to větší radost jsem měla z každého dalšího výsledku. A tak to mám do teď.
Holki ono uz se neockuje proti tbc ..ale je spousta otazek jestli nekdo v rodine nemal a pokud ano tak az lekar ,ale my meli jeste kontrolu sluchu v porodnici .Prisel lekar v noci s pristrojem a skoumal :-) Oci az pri odchodu a nastesti vse v poradku
take mi odnesli dite a vratili az po vsech vysetrenich.hned jsem se ptala ja i tatinek,zda-li je vse v poradku.
A jeste hnedka po porodu mi dali miminko prisat,ale nechtelo,tak ho odnesli prave na nejaka vysetreni a pak zase prinesli.A to spal.
Kdyz jsem porodila,byla jsem moc rada,kdyz rekli,ze je vse v poradku.A pak dalsi ruzna vysetreni.To bylo oddychnuti.
ještě co mě mrzelo, že když mi po ošetření přinesli malého na sál, sestřička ho chtěla přisát a moc to nešlo, tak řekla, že to nejde, chvilku nám ho tam nechala a pak odnesla pryč.. zdaleka jsme tam s ním nebyli 2hod.. já jako prvorodička neměla zkušenosti, tak jsem jí nechala s malým odejít.. trochu mě to mrzí, ale co, příště budu vědět jak na to..

očkování proti TBC

jen aktualizace - od podzimu 2010 už není povinné pro všechny. očkování je velký zásah do organismu a po tomto opravdu byly časté negativní reakce, ale těžko říci, zda je to opravdu správné, přeci jenom to není totalně vymícená choroba.
s současnosti stále lze naočkovat na přání zdarma, ale jen v kalmetizačních stanicích.

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč