První prohlídka u gynekologa, předpis antikoncepce bez souhlasu rodičů

Dobrý den, paní doktorko, chtěl bych se zeptat, zda je možné na první prohlídku přijít bez doprovodu rodiče - přítelkyně nemá se svými rodiči dobrý vztah a odmítá jít s jedním z nich na preventivní prohlídku (v době prohlídky by jí již 15l et bylo) a zda by bylo možné, abych s ní byl po celou dobu prohlídky (samozřejmě na její požádání). Dále bych měl dotaz, zda je možné předepsat antikoncepční pilulky také bez souhlasu rodičů? Antikoncepční pilulky jsou pro nás oba jediná možnost, jelikož jsem alergický na latex. Mnohokrát Vám děkuji za odpověď i za Váš čas. S pozdravem.

Odpověď MUDr. Veronika Ťápalová, gynekologie:

Dobrý den, pokud slečně již bylo 15 let, lze gynekologickou prohlídku i předpis antikoncepce absolvovat bez přítomnosti rodičů.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

První návštěva u gynekologa – předepsání antikoncepce bez souhlasu rodičů - diskuze


První návštěva u gynekologa – předepsání antikoncepce bez souhlasu rodičů - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce