7. - 9. měsíc
Navazujeme dalšími cviky ke stimulaci správného vývoje dítěte:
15. Maminka položí dítě na čtyři. Houpe s ním dopředu a dozadu, cviku říkáme „na hambiho“ ve směru pohybu. Důležitá je opora o ručky a výdrž na kolínkách. Trénujeme polohu na čtyřech.


16. Maminka sedí na zemi roznožmo, dítě sedí zády k ní. Matka ho postrkuje ze strany na stranu, dopředu a dozadu. Dítě se stabilizuje v poloze.

Specifickým cvikem je překážkový sed. Je možné ho trénovat od třetího měsíce pod dohledem terapeuta. Maminka si posadí dítě zády k sobě, jedna nožička zůstane s kolínkem ven, druhou opatrně položíme kolínkem dovnitř. Přidržujeme hrudník jednou rukou, druhá přidržuje kyčel. Ručky dítěte se zlehka opírají o podložku. Hlavička je držena vysoko nad podložkou, posilují se hluboké svaly páteře a páteř je vzpřímená. Z tohoto sedu dítě postupně přejde na čtyři a pře tento sed si většinou poprvé sedne.


Předchozí článek:

4. - 6. měsíc
Následující článek:

10. - 12. měsíc
Poradna
Dobrý den, chtěla bych kvůli letní dovolené posunout menstruaci ale součaaně se již několik měsíců snažím otěhotnět zatím neúspěšně. Chci se zeptat jestli a na jak dlouho může užívání hormonů na oddáleni menstruace ovlivnit nebo znemožnit otěhotnění a jaká jsou rizika. Již 2x jsem brala v minulosti Norethosteron a cyklus mi následně nijak neovlivnil. Jsou i jiné možnosti jak spolehlivě a bezpečně menstruaci oddálit? Děkuji
Dobrý den,
pokud se snažíte otěhotnět, tak bych užití Norethisteronu nedoporučovala. V těhotenství je kontraindikovaný a mohl by negativně ovlivnit počátek těhotenství v době, kdy Vy o něm ještě ani nemusíte vědět.

Pro akci je nutné přihlášení