Genitální opar

Genitální herpes

Dobrý den, mám na Vás otázku ohledně gynekologie. Už 6 dnů mám na pysku puchýř, tedy už prasklý, ale bolí to, hlavně když se o to otírám. Je z toho kolečko ohraničené tvrdou kůží, asi tak 2 cm v průměru, tělové barvy, na okrajích do červena. Předevčírem se mi objevil malý puchýřek na spodu hýždě, ten jsem si praskla, vytekla z něj čirá, nezapáchající tekutina. Teď je puchýřek červený, nijak se nerozšiřuje, nebolí. Včera se mi objevily další tři, maličké, hned vedle sebe. Mám podezření na genitální opar, jenže příznaky tomu moc neodpovídají a příčiny taktéž ne. Například: poslední dobou jsem nebyla ani nemocná, ani nachlazená, s přítelem jsme sex neměli asi 2 týdny a další "hrátky" taky ne. Nikdy jsem opar neměla, na ústech jednou v životě, a to bylo asi minulý rok. Osláblá se necítím, pálení při močení také ne.

Pokud by to nebyl genitální opar, mohlo by jít také o podrážděnou kůži, což nevyvracím, jelikož jsem měla od pondělí do dneška menstruaci. První puchýřek se mi objevil až v úterý. Podrážděná kůže by mohla být z vložek, tedy spíše z toho lepidla, které je na nich, jelikož vždy mě místa okolo toho svědí. Používám vložky Always a Naturella, pořád jedny a ty samé, co se týče křidélek, a teď jsem měla jen Always. Puchýřky se vytvořily tam, kde jsem cítila odírání.

Prosím vás o radu, alespoň dočasnou, plánuji jít i ke gynekoložce. Děkuji.

Odpověď: Dobrý den, těžko Váš stav posoudit jen z popisu. Mohlo být jít o genitální herpes s větší pravděpodobností, než o podrážděnou pokožku - to byste puchýřky mít neměla. Ale může jít o alergii na nějaký materiál. Prosté podráždění by to být ale nemělo. Pokud se stav spíše zlepšuje, tak i v případě genitálního herpesu by přeléčení již nebylo nutné. Pokud by ale stav přetrvával či se projevy zhoršovaly, ke gynekologovi zajděte. MUDr. Veronika Ťápalová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Genitální opar - diskuze

  • Opar?
    Dobrý den,
    Strašně mě trápí bolák na hrází. Objevuje se mi to po dobu asi tří let cca 5krat za rok. vždycky to strašně bolí, mokva a za pár dní to zaschne a zmizí. Žádné jiné příznaky nemám a ani potíže. Pouze toto. Trvá to tak 4 dny. Napadl mě opar? Mažu to vždycky herpesinem. Chci se zeptat, zda to opar je a nebo něco jiného? A co s tím můžu dělat? Děti nemám,ale chci je. Není to nebezpečné a nebo důvod proč se mi nedaří otěhotnět? Ráda bych přiložila foto pro lepší upřesnění a do. Na gynekologii mám veškeré stery a výsledky v pořádku včetně krve. Bolák vždy zmizí než mě objednají, takže to žádný lékař neviděl. Moc to bolí. Mockrát děkuji. J.
    Novotak   | 30.04.2016 07:18:05
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Poradna

Dobry den, paní doktorko, moc bych Vás prosila o radu, dnes ráno jsem byla na očkování břišního tyfu kvůli plánované cestě do zahraničí a za chvíli poté jsem si dělala těhotenský test a vyšel pozitivně. Velmi mě to vyděsilo, bojím se, aby vakcína nějak neublížila těhotenství. Menstruaci mám dostat až za 5 dní, ale čárka už je hezky vidět. Prodělala jsem již dva aborty a strašneěse bojím, aby to tentokrat bylo vše v pořádku. Myslíte, že očkování takhle na začátku může nějak poškodit budoucí plod? Moc děkuji za případnou odpověď.

Dobrý den, v tak ranné fázi těhotenství by toto očkování na vývoj plodu mít nemělo. Teď už s tím každopádně nelze nic dělat, ale myslím, že velké obavy nejsou na místě.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 08.12.2016, 09:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce