Jak přidávat příkrmy?

Dobrý den, mám holčičku, které je 21 týdnů. Stále kojím, malá prospívá, ale lékařka nám řekla, že můžu už přidávat příkrmy. Začla jsem mrkvičkou z lahvičky (první lžička), ale dala jsem jí toho víc jak polovinu, jelikož jí moc chutnalo. Tak to probíhá každý den už 4 dny, ale zdá se mi, že je malá trochu nevrlejší, hodně se kroutí a vždycky vidím, jak těžko se jí tlačí. Stoličku má každý den, je to už tužší než to bývalo jen na MM. Chci se zeptat, jestli jí tím nemůžu nějak ublížit. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Postupně přidejte k mrkvi kousek brambory, ponechejte týden, poté kousek masa, ponechejte týden a poté jiné druhy zeleniny, ne papriky, rajčata, kukuřici a cibuloviny. Stolička už nebude jako při plném kojení, bude možná jen 1x denně a tužší. Dítěti určitě neublížíte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Jak přidávat příkrmy? - diskuze


Jak přidávat příkrmy? - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce