Je vhodné tandemové kojení?

Dobrý den paní doktorko, jaký názor máte na tandemové kojení? Mám roční dceru a čekám další miminko, kojit či přestat?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Určitě kojit přestaňte. Zralé mléko, které nyní produkuje Vaše mléčná žláza, není vhodné pro novorozence. Novorozenec má nejprve dostat mlezivo, poté následné mléko, jehož kvalita a bílkovinná nálož odpovídá věku dítěte. Tandemové kojení u novorozence jsem zažila u jedné maminky v ordinaci. Novorozenec měl velké zažívací obtíže, nadměrně přibýval na váze.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Je vhodné tandemové kojení? - diskuze


Je vhodné tandemové kojení? - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce